12 berniuku istrigo oloje su mokytoju Šiaurės Tailande. Ko galime iš šios istorijos pasimokyti?

Ko pasimokyti iš tailandiečių?

Istorija, apie 12 berniukų įstrigusių oloje su savo mokytoju buvo vienintelė, kuri mane siejo su išoriniu pasauliu per pastarąsias 2 savaites kol gyvenau vienuolyne kartu su budistų vienuolėmis, vienuoliais, mokytojais savanoriais ir dar 70 kitų išbandyti save atvykusių užsieniečių.
Kaskart išgirdus kaip mokytojas kalba apie juos apsipildavau ašaromis. Priežasčių tam buvo ne viena. Gal ir dėl to, kad Chiang Rajuje neseniai atostogavo mano šeima ir lankėsi oloje. Ir kaskart įsivaizduodavau, kad tai galėjo būti jie. O gal dėl to, kad kuo toliau, tuo labiau žaviuosi budistų vidine ramybe, pagarba kitam, aukšta vidine kultūra. Ir bus labai liūdna, kai budizmas išnyks.

Įsivaizduokite dabar save, jų vietoje: įstringate oloje su savo giminaičiais, kolegomis, grupiokais ar kaimynais. 18 dienų aklinoje tamsoje. 13 žmonių. Be maisto. Be galimybės susisiekti su išoriniu pasauliu. Be jokio žinojimo, kad viskas bus gerai. Stebuklas ne tik tai, kad jie išgyveno, stebuklas ir tai, kad išgelbėti iš olos jie ŠYPSOJOSI. Aš neklausiu, ar jūs šypsotumėtės. Aš klausiu, ar išgyventumėte Jūs? Nemanau. Pusė tiesiog išprotėtų. Kiti išsipjautų ieškant kas dėl to kaltas ar dėl praeities nuoskaudų. Dar kiti pradėtų ėsti kitus iš alkio. Ir viskas tik dėl to, kad absoliučiai nemokame būti vieni su savimi. Nemokame negalvoti. Nemokame džiaugtis dabartimi. Mūsų pačių gyvenimas mus tuoj suvalgys. Nepaleidžiame telefono iš rankų, valgome bet ką, cukrus yra tapęs didžiausia mūsų priklausomybe, nesportuojame. Ką darytumėte? Melstumėtės prašydami Dievo pagalbos? Bet Dievas padeda tik tiems, kurie padeda sau, sakė man mokytojas. Ir padėti sau reikia mokytis kasdien. Nes nežinai, kada atsidursi jų vietoje.

Mano mokytojas vis kartojo – kai išmoksite džiaugtis kiekvienu savo įkvėpimu ir iškvėpimu, tuomet išmoksite džiaugtis gyvenimu. Kol nesidžiaugiat dėl kiekvieno įkvėpimo, tol nesuvokiat ir kas yra gyvenimo džiaugsmas. Kol galvoj – praeities nuoskaudos, baimės ar ateities planai, tol nėra vidinės tvirtybės čia ir dabar.
Su įkvėpimu mes gimstam, su iškvėpimu išeinam. Kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę ir sekundę mes turime galimybę gimti iš naujo, paleisti viską, kas yra viduj nereikalingo, išsilaisvinti iš savo vidinių kančių.
Treniruokite savo protą plėsdami savo suvokimų galimybes (mūsų protas gali tą, ką žino). Koncentracija yra pirmas žingsnis į meditaciją ir gebėjimą būti čia ir dabar. Treniruokite savo protą žingsnis po žingsnio plėsdami savo „negaliu“, „bijau“, „čia ne man“ galimybes. Nes jūs galit. Jūs nebijot. Čia jums. Čia tiesiog jūsų vidaus veidrodis į emocijas, kurios ir daro jūsų gyvenimą nestabilų, neaiškų, be vidinio žinojimo, su daug nerimo. O ką galvojam, ką transliuojam, to pritraukiam į savo gyvenimą dar daugiau. Pripažinkit sau, kad jūs tiesiog tingit ir tai bus pirmas žingsnis į savo vidų, į ramybę, kurios esate nusipelnęs. Nes savo silpnybių pripažinimas yra labai svarbus žingsnis tobulėjant.

Ir dėkui Dievui, kad su vaikais įstrigęs mokytojas pažinojo įkvėpimo bei iškvėpimo bei dabarties džiaugsmą. Mano mokytojas sakė, kad su berniukais įstrigęs treneris kurį laiką buvo budistų vienuolis ar gyvenęs vienuolyne. Beje, tokią galimybę turi kiekvienas, net ir užsienietis. Aš nesakau, kad turite viską mesti ir išvažiuoti į vienuolyną, aš sakau, kad turite kasdien rasti laiko sau. Nemaišykite to su kavos gėrimu ryte, valgio gaminimu ar bėgimu palei jūrą kai galva iš tiesų pilna minčių iš praeities bei planų iš ateities – tai nėra laikas sau. Skirkite laiko iš pradžių savo treniruotei mokantis įkvėpti ir iškvėpti. O tada pasikeis tiek daug. Nors kita vertus gyvenime turi būti balansas. Gyvenimas vienuolyne yra kraštutiniškumas. O kai gyveni skirdamas 0 laiko sau pabūti su pačiu savimi – tai yra kitas kraštutiniškumas. Norint rasti balansą, kartais reikia ir vienuolyne pagyvent, kad grįžtum į aukso viduriuką.
Berniukai įstrigę oloje Šiaurės Tailande

Daugiau savo patirtimi ir vidiniais išgyvenimais dalinuosi FB puslapyje Apie gyvenimą Džiaugsmo gatvėj. Prisijunkit ❤

Jei jaučiatės, kad esate įstrigę savo vidinėje oloje, kviečiu į pasimatymus Lietuvoje:
Susitikimų savaitė – meditacijų vakarai Vilniuje rugpjūčio 6-9 dienomis (vietų nebėra)
Stovykla moterims su Vaida Kurpiene „Sveika mityba ir vidinė ramybė“ rugpjūčio 17-19 dienomis (vietų nebėra)
Meditacijų dirbtuvės Kaune Rugpjūčio 24 d. „Vidinė ramybė“ – tiek pradedantiesiems, tiek praktikuojantiems, norintiems išbandyti naujas technikas
Meditacijų dirbtuvės Klaipėdoje Rugpūčio 26 d. „Vidinė ramybė„- tiek pradedantiesiems, tiek praktikuojantiems, norintiems išbandyti naujas technikas
Meditacijų dirbtuvės Vilniuje Rugpjūčio 31 d.-Rugsėjo 1 d. „Laikas sau“ – tiek pradedantiesiems, tiek praktikuojantiems, norintiems išbandyti naujas technikas

Taip pat kviečiu kartu keliauti po Tailandą kitaip:
www.facebook.com/events/1982296008458166 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią