Šį kartą kalbinu Gintarę ir Saulių, kurie įsigijo lėktuvo bilietus į vieną pusę ir leidosi į gyvenimo kelionę po Aziją. Šiandien jie dalinasi tailandietiška patirtimi.
– Kodėl savo kelionių kryptimi pasirinkote Tailandą?
Mūsų kelionių istorija prasidėjo darbo dienos vakarą, kai Saulius pasiūlė keliauti į Aziją ilgesniam laikui nei dvi savaitės ar mėnesį. Prabėgus keliems mėnesiams, mes jau stovėjome oro uoste su lėktuvo bilietais į vieną pusę. Pirmoji stotelė Azijoje buvo Bali sala, kurioje praleidome pusę metų. Per tą laiką apsipratome su karščiu, anksti besileidžiančia saule, lėtesniu gyvenimo būdu ir draugiškais vietiniais žmonėmis. Supratome, kad įveikėme tiek daug kilometrų ir norime pamatyti daugiau Azijos, prisiliesti prie skirtingų kultūrų, užuosti besikeičiančius kvapus, paragauti vietinių patiekalų ir t.t. Taip antra stotele Azijoje buvo pasirinktas Tailandas.
-Kur labiau patiko Bali ar Tailande? Kokie šių vietų panašumai ir skirtumai?
Bali sala užkariavo mūsų širdis labiau nei Tailandas. Tam galėjo turėti įtakos tai, kad Bali sala buvo pirmoji stotelė Azijoje ir joje praleidome daugiau laiko nei Tailande. Tiek Tailande, tiek Bali paperka vietinių žmonių draugiškumas ir noras padėti, chaosas gatvėse, beveik kasdien šviečianti saulė, prieiga prie jūros/vandenyno, nuostabaus grožio paplūdimiai bei skanus maistas. Bali ir Tailando skirtumai. Bali saloje užtenka motorolerio, su kuriuo gali pasiekti kitą salos galą dar tą pačią dieną, o Tailande reikės skristi lėkuvu. Tailande vyrauja budizmas, tuo tarpu Bali – hinduizmas. Balio saloje nėra dangoraižių, o vaikštinėjant po Tailando sostinėnę Bankoką galima užversti galvą į viršų apžiūrinėjant pastatus.
– Kokiu maršrutu keliavote po šią šalį?
Pirmąsias dienas praleidome Tailando sostinėje Bankoke. Važiuojant nuo oro uosto iki viešbučio vos spėjome gaudyti besikeičiančius vaizdus pro langą, nes pastaruosius šešis mėnesius akys nematė daugiaaukščių gyvenamųjų namų, dangoraižių, viešojo transporto ir didžiulio automobilių srauto. Reikėjo prisijaukinti didmiesčio chaosą. Paskui autobusu nukeliavom į Patają ir po kelių dienų grįžome atgal į Bankoką švęsti Songkrano. Atšventę tajų Naujuosius metus išskridome į Chiang Mai. Šis miestas Tailando Šiaurėje pulsuoja sava energija bei savotišku gyvenimo stiliumi. Tai puiki vieta pailsėti nuo Bankoko chaoso ir leistis paklajoti po senamiestį bei šventyklas, kurių šiame mieste visa gausybė. Dažniausiai mus žavi vietos, kurios yra įsikūrusios netoli jūros ar vandenyno, tad su šypsenomis veiduose skridome į Ao Nangą. Čia didelį įspūdį paliko virš jūros kyšančios milžiniškos uolos ir Andamanų jūra. Galiausiai norėjosi rasti ramybės kampelį, kur galėtume pasidžiaugti likusiomis dienomis Tailande. Taip atsidūrėme Ko Lanta saloje.
– Ką savo kelionėje keistumėte kitą kartą, o ką būtinai pakartotumėte?
Visur sutiktume dar kartą sugrįžti, tik kitą kartą vengtumėme Patajos. Tačiau labiausiai įsiminė viešnagė Chiang Mai ir dienos praleistos prie Andamanų jūros, o vieną gražią dieną labai norėtume apsilankyti Khao Sok nacionaliniame parke.
– Ką aplankėte ir kas labiausiai patiko Tailande?
- Bankokas:
Wat Pho šventykla – istorinę ir kultūrinę reikšmę turinti vieta, kurioje trokšdami pažinimo ir išminties susitinka skirtingų tikėjimų ir rasių žmonės. Čia galima apžiūrėti žinomiausią ir populiariausią kultūrinį simbolį Tailande – gulinčią Budą.
Lumpini parkas yra centrinis Bankoko parkas, įsikūręs tarp dangoraižių, bet jame vyrauja ramybė ir jokio triukšmo ar chaoso būdingo Bankoko gatvėms.
Chatuchak market’as yra vienas didžiausių savaitgalinių turgelių pasaulyje, kurį sudaro apie 15 000 prekystalių. Įspūdinga turgavietė, tikrai verta apsilankymo!
Bankoko panorama galima pasigrožėti palipus ant Golden Mount.
Bent kartą gyvenime sudalyvauti Songkrano festivalyje.
- Chiang Mai:
Wat Phrasingh šventyklos kompleksas yra vienas iš gražiausių mieste, kuriame gyvena vienuoliai.
Baseinas po atviru dangumi Lotus viešbutyje tapo tikra atgaiva karštą dieną.
Mums labai patinka tokios vietos kaip Night Bazzar’as Chiang Mai, kur kiekvienas gali rasti mėgstamą patiekalą ar išbandyti kažką naujo ir valgyti drauge prie vieno stalo.
Gyvenant Chiang Mai vieną dieną paskyrėme turui, kurio metu aplankėme įspūdingo grožio baltąją šventyklą, juodų namų muziejų, kuriuose yra saugomi unikalūs dirbiniai iš viso pasaulio ir auksinį trikampį, tai vieta, kur susikerta Tailandas, Mianmaras ir Laosas.
Paskutinę dieną Chiang Mai dar aplankėme Doi Suthep šventyklą.
- Ao Nang:
Railay pusiasalis pasiekiamas su tradicine tailandietiška long-tail valtimi, kelionės metu galima pasigrožėti didžiulėmis uolomis, o išlipus į krantą pasimėgauti diena paplūdimyje. Railay pusiasalis lankomas ne tik paplūdimių mylėtojų, bet ir kalnų sporto entuziastų.
- Ko Lanta:
Dienos išvyka į populiariausią vakarėlių salą – Ko Phi Phi.
Ko Lanta nacionalinis parkas. Parke įrengtas pasagos formos 1.725 km ilgio pėsčiųjų takas pačiame atogrąžų miške.
Ko Lanta senamiestis alsuoja senoviška ir autentiška atmosfera. Senamiestyje vyrauja unikalus Tailando architektūros stilius, kuris šiais laikais retai sutinkamas Tailande, tai medinių namų eilutė nusidriekusi palei pagrindinę gatvę.
Norėdami prisiminti europietiškos virtuvės skonį, užsukome pavakarieniauti į graikiškos virtuvės restoraną „Greek Taverna”. Sugrįžome dar ir dar kartą pasimėgauti vegetarišku souvlaki su tzatziki padažu.
Mūsų mėgstamiausias paplūdimys saloje – tai Bamboo paplūdimys su palmių alėja, kuris yra pakeliui važiuojant į Ko Lanta nacionalinį parką.
– Kuo ypatingi viešbučiai, kuriuose buvote apsistoję?
Fainiausias iš viešbučių Tailande buvo Chiang Mai mieste, kuris atspindėjo tradicinį šiaurės Tailando stilių. Ieškodami nuorodos į viešbutį pamatėme, jog jis uždarytas. Labai gaila.
Bankoke gyvenome strategiškai patogioje vietoje New Siam Guest House, lengvas susisiekimas su lankytinais objektais. Viešojo transporto stotelė vos minutė kelio nuo viešbučio, vandens transporto stotelė – 2 minutės kelio pėsčiomis. Čia gavome patį skaniausią mango smūtį. Viešbutį galite užsisakyti per Booking.com arba Agoda.
Veranda Lanta Resort – tai atskiras namelis, baseinas ir visiška ramybė. Daugiau nieko ir nereikia. Namelį galite užsisakyti per Agoda.
– Ar patiko tailandietiškas maistas?
Kadangi esame aštraus maisto gerbėjai, tai tajiška virtuvė mus sužavėjo. Ypač Khao Soi ir Tom Yum sriubos, raudonasis ir žaliasis kariai, spring rolls’ai su daržovėmis, mango smūtis, šalta tailandietiška arbata. Kalbant apie tajišką virtuvę ir jų patiekalus tik vienas dalykas labai nepatiko, kad maisto gamyboje yra naudojama daug cukraus ir nesvarbu, kad patiekalas yra ne iš desertų kategorijos.



Sekite Gintarės ir Sauliaus kelionių įspūdžius Instagrame ir Facebooke
Domina kelionė po Tailandą, bet nežinote, kaip ją susiplanuoti? Visa informacija apie patikrintas, atrinktas vietas ir mūsų kelionių patirtį čia.
Keliavote po Tailandą? Norite pasidalinti patirtimi su kitais keliautojais? Susisiekite su mumis [email protected]
O gal keliausite į Tailandą? Junkitės prie FB grupės Tailandas iš pirmų lūpų arba sekite mūsų kasdienybę Apie gyvenimą Džiaugsmo gatvėj. Tailandas.