Drambliai Tailande

Drambliai Tailande ir kur juos pamatyti

Ko gero ne vieno svajonė atvykus į Tailandą – pamatyti dramblius. Kad ir kaip skambėtų romantiškai jodinėjimas ant dramblių, nerekomenduoju to daryti dėl gyvūnų išnaudojimo. Į šią diskusiją veltis nėra prasmės, kiekvienas turi savo nuomonę, o manoji būtent tokia. Kaip juos išnaudoja – pilnas google ir youtube filmukų, tikrai lengvai susirasite.

Aš laikausi nuomonės, kad jie turi gyventi laisvėje. Ir vienas iš parkų Tailande kur juos galima pamatyti yra Khao Yai nacionalinis parkas netoli Bankoko. Laimė jame teko pabūti, bet drambliai laukiniai gyvūnai, pasirodyti mums nenorėjo (užtat „įrodymų“, kad jie ten tikrai gyvena yra pilnas kelias 😀 ). Man teko laimė pamatyti gyvus dramblius Khao Sok parke.

Šiuo metu labai populiarios dramblių „prieglaudos“, angliškai vadinamos sanctuary. Aš taip pat turiu savo nuomonę šiuo klausimu, bet ją pasilaikysiu sau (nes tai bet kuriuo atveju irgi yra verslas, kita vertus, didžioji dalis dramblių jose yra paimti iš neetiškai besielgiančių su drambliais vietų ir jiems sudaromos kur kas geresnės sąlygos. Ir realybė tokia, kad nelaisvėj pragyvenę drambliai jau sunkiai išgyventų laisvėje). Tokiose sanatorijose galima „savanoriauti“. Gal ir ne visai atitinka šis žodis realybę, nes tai daugiau panašu į turus, kur brangiai susimokėjus galima dramblius pamaitinti, maudyti. Bene daugiausiai tokių prieglaudų yra Chiang Majuje, bet šį kartą apie etiškas vietas Pietų Tailande. O jų čia, tiesą sakant, yra labai mažai. Na ir pasiruoškite už tokią patirtį atverti piniginę plačiai.

Dramblys Tailande – šventas simbolis tiek religijoje, tiek kultūroje. Rožiniai drambliai laikomi karališkosios jėgos simboliu ir jie dalyvauja tik ceremonijose. Dramblys Tailande taip pat reiškia sėkmę, galbūt dėl to tiek daug norinčių juos pamatyti.

 1. KHAO SOK NACIONALINIS PARKAS ir Elephant Hills dramblių prieglauda.  Viskas čia labai labai gerai, vienintelis trūkumas – nėra galimybės nuvažiuoti aplankyti pusdieniui ar dienai, jei nesate užsisakę jų turo su nakvyne, kuris yra labai brangus. Kita vertus, tikrai vertas įspūdžių ir tai ką jie siūlo yra tikrai verta dėmesio. Daugiau apie dramblius šioje vietoje skaitykite čia. Kitos vietos Khao Sok parke yra su jodinėjimu ant dramblio, todėl jų nerekomenduosiu.
 2. Visai neseniai Pukete atidarytos dvi dramblių prieglaudos. Palyginti jų negaliu, nes nebuvau nei vienoje. Pirmoji – Phuket Elephant Sanctuary (www.phuketelephantsanctuary.org), kurią ko gero labiau rekomenduočiau, ten nėra drmblių maudynių, mažiau komerciška iš priklauso vienam iš Čiang Majuje esančių dramblių prieglaudų. Dramblių nemaudo, ir jų puslapyje aiškiai aprašyta kodėl. Į šią vietą galiu padėti suorganizuoti pervežimą iš/į Krabi, bet bilietus turėtumėte užsisakyti patys. Taip pat galima sustoti pakeliui keliantis iš /į Krabi – Puketą.
 3. Elephant Jungle Sanctuary Phuket. Joje yra galimybė maudyti dramblius. Taip pat priklauso Jau seniai Čiangmajuje veikiančiai dramblių prieglaudai. Daugiau info ČIA. Į šią dramblių prieglaudą taip pat organizuojame nuvežimą ir parvežimą iš/į Krabi arba įterpiame apsilankymą keliantis iš/į Puketą. Užsakant per mus taikoma nuolaida įėjimui. Užsakymai priimami tik iš anksto. Drambliai Tailande
 4. Krabi dramblių prieglaudą planuoja atidaryti kitais metais. Šiuo metu renka lėšas. Priklausys tam pačiam tinklui paminėtam viršuje, antroje vietoje Phuket Elephant Sanctuary. Galite paaukoti ir prisidėti prie šios vietos atsiradimo greičiau.  Daugiau info ČIA.
 5. Phangna esančią dramblių prieglaudą Phangna Elephant Park – patogu aplankyti vykstant iš Puketo ar Khao Lako bei Khao Sok. Pageidaujantiems galime suorganizuoti apsilankymą šioje prieglaudoje už šiek tiek mažesnę kainą.
 6. Krabyje šiuo metu galima aplankyti dramblių ligoninę, kurioje gydomi prieglaudose ar jodinėjant sužeisti dramliai. Daugiau info čia. Į šią vietą galim suorganizuoti sustojimą pakeliui važiuojant iš / į Koh Lantos privačiu transportu. Įėjimas nemokamas, rekomenduoju nusipirkti dėžę bananų ar kitų vaisių, turėsite 15 minučių pramogą maitinant. Tiesa, negaliu garantuoti „malonių“ įspūdžių. Ši nuotrauka iš mano apsilankymo. Beje, teko matyti ir keletą gydymo procedūrų.
  Dramblių ligoninė Krabi
 7. Labai labai norintiems pamatyti dramblius ir su jais pasimaudyti Krabi, vis tik yra galimybė tą padaryti. Jų maudymą galima įtraukti kartu į Phanom Bencha nacionalinio parko aplankymą arba imti tiesiog dramblių maudynes. Dėl tokio turo galite susisiekti su manimi asmeniškai. Tiesa, tai nėra etiško dramblių verslo koncepcija ir jie organizuoja tiek dramblių pasirodymus, tiek jodinėjimą. Apie tai visuomet informuoju keliaujančius, bet sprendimas jūsų rankose, nes kiekvienas einame savo sąmoningumo keliu. Nesu tikra ar pietų Tailande yra panašių vietų, gali būti, kad Samui saloje, bet man neteko apie tokią girdėti. Būtų labai smagu, jei galėtumėte pasidalinti savo „drambliškais“ įspūdžiais Tailande komentare po šiuo straipsniu! Būtinai papildysiu!
  Krabi dramblių maudynės
  Jei keliaujate į Krabi, kviečiu prisijungti prie lietuvių bendruomenės Facebook’e. O jei reikės pagalbos susiorganizuoti „dramblišką“ turą šiame regione, drąsiai galite rašyti el. paštu arba susisiekti per viber/whatsapp (+66967910715) – šį būdą rekomenduoju, kurie jau yra Krabi ir reikia pagalbos skubiai. Na, o mūsų nuotykius Tailande galite sekti čia. Iki pasimatymo tropikuose!

Dažniausiai užduodami klausimai apie Tailandą.
Apie Krabi regioną.
Krabi salos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią