veranda hotel su panorama Chiang mai i kalnus

Gyvenimas Šiaurės Tailande, Chiang Mai

Tailandiečių rubrikoje pirmą kartą apie lietuvius, gyvenančius Šiaurės Tailande. Esu kalbinusi lietuvius iš Bankoko, Samui, Patajos, tad šį kartą – kiek apie kitokį Tailandą su Donata iš Chiang Mai.

– Kaip , kada ir kodėl atsidūrėte Tailande? Kurioje vietoje gyvenate?

Į Tailandą atsikraustėme praėjusį pavasarį. Čia atvedė mano antrosios pusės netikėtai gautas darbo pasiūlymas, kuris pasirodė viliojantis ir buvo priimtas. Gyvename Chiang Mai, apie kurį prieš tai mažai ką tebuvome girdėję, o dabar jau vadiname namais.

Tailande rasti darbą užsieniečiams yra sudėtinga, tad aš dirbu nuotoliniu būdu marketingo srityje. Taip pat savo įspūdžiais pradėjome dalintis bloge www.mintyspring.com.

Karalienės botanikos parkas Chiang Majuje
Chiang Mai Donata šiuo metu vadina savo namais. Karalienės botanikos parke

– Kas labiausiai patinka gyvenant Tailande?

Nuostabus oras. Vasaros laukdavau kaip pakvaišus, o Tailande ji nesibaigia ????. Tiesa, dar nepatyriau, kas yra karštasis sezonas, galbūt bus per karšta, bet lietaus sezonas ir šis šaltasis sezonas yra nuostabūs, kiek man teko patirti. Lietus nesugadino nei mūsų kelionių, nei kasdienybės. Manau, kad ir visi planuojantys atostogas neturėtų stipriai baimintis lietaus sezono. ????

– Su kokiais iššūkiais gyvenant čia teko susidurti? 

Didelių iššūkių neturėjome, tačiau kartais sudėtinga suprasti vieniems kitus bendraujant su vietiniais. Pavyzdžiui, butas, kurį nuomojamės turi būti su baseinu. Viena iš priežasčių, kodėl jį rinkomės buvo vieta ir baseinas. Tačiau, namas buvo renovuojamas, taigi baseinas buvo išleistas ir žadėta pripildyti darbams pasibaigus. Tačiau dažai nudžiuvo, mėnesiai bėgo, o vandens baseine nė lašo. Paklausus administratorių, kada baseinas bus prilipdytas, jos sako, kad jis nepripildytas ir akivaizdžiai parodo, nesuprantančios mano klausimo. Kalbos barjerai ir kultūriniai skirtumai, kaip laiko suvokimas ar darbų planavimas, skiriasi ir gali iššaukti iššūkių ????.

– Jūsų mėgstamiausi patiekalai – ką manote apie tajišką virtuvę?

Nebuvau rytietiško maisto gerbėja prieš atvykdama į Tailandą. Taigi, prie Tailando virtuvės skonių teko priprasti, po truputį pratinantis prie aštraus maisto. Paragavau kelis vištienos patiekalus, bet paprastai mėsos nevalgau, tad mėgstamiausi patiekalai yra troškintos daržovės su ryžiais, kurias gali pakepinti bet kurioje kavinukėje. Labai pamėgau karį (tailandietiškas troškinys) – žaliasis mano mėgstamiausias. Taip pat mėgstu šviežių daržovių salotas, kurias renkuosi vegetariškose vietose, nes įprastose kavinėse salotų paruošimas gali labai stipriai skirtis nuo to, ko galime tikėtis. Pavyzdžiui, salotos plaukia padaže, nes šefas pamanė, kad taip bus skaniau ????

Pora yra prijaučianti vegetarinei mitybai
Pora stengiasi valgyti vegetarišką, sveikesnį maistą

– Ar daug keliavote po Tailandą? Į kur norėtumėt grįžti? Ką dar norėtumėte aplankyti ar pamatyti?

Gana daug keliaujame po Tailando šiaurinę dalį. Čia gamta tiesiog nuostabi – kalnai, miškai, kriokliai, gėlynai. Mėgstamiausios vietos jau aplankytos kelis kartus – Doi Inthanon nacionalinis parkas, kuriama aukščiausia Tailando viršukalnė ir neapsakomo grožio dviejų šventyklų sodai su panorama į kalnus.

Doi Inthanon nacionalinis parkas
Doi Inthanon nacionalinis parkas
Doi Inthanon šventykla
Doi Inthanon parke esantis šventykla

Kita mėgstama vieta Tailando šiaurėje – Pai miestelis. Radome ten daug jaukių organinio maisto kavinių, įdomių barų. Negana to, yra ką pamatyti aplinkui – karštosios srovės, įspūdingo dydžio įdubos, ryžių laukai ir bambukinis tiltas, besitęsiantis beveik visą kilometrą, įspūdingas krioklys, pritraukiantis norinčius atsigaivinti.

-Ką vežatumėte lauktuvių draugams ir artimiesiems?

Per šį laiką dar nebuvome grįžę į Lietuvą, tad lauktuvių nevežėme. Bet vežti norėčiau prieskonius ir įdomesnius užkandžius, kuriuos galima rasti tik Tailande.

– Be ko tailandietiško neįsivaizduojate savo gyvenimo?

Na, dabar jau sunku įsivaizduoti save be tailandietiško maisto. Valgome jį kone kasdien – su trumpomis pauzėmis, kuomet jau ryžių per daug einame kirsti picų ar makaronų.

-Ką patartumėte norintiems ilgiau čia pagyventi?

Pasidomėti kultūra, gyvenimo sąlygomis ir viską apsvarstyti. Jei galit sau leisti ir nerandate, kas galėtų išvaryti jus iš proto šioje kultūroje – tada tiesiog pradėkit planuoti, kaip atvyksit gyventi ir mėgaukitės.

-O ką patartumėte keliautojams?

Patarčiau keliauti, o ne turistauti ????. Mes mėgstam vietas atradinėti patys, apeinant turistines agentūras ir turistiškiausius maršrutus. Ko gero, visi keliautojai taip daro, bet patarčiau ir turistams.

Kitas patarimas, kuriuo noriu pasidalinti yra namų darbai. Kelionė prasideda nardant po Google, prieš jums lipant į lėktuvą. Pasidomėkite, sužinokit, kiek galit daugiau. Jei nemėgstate planuoti, bent jau žinokite, ką galite pamatyti ir nuveikti ir spręskite vietoje, ką rinktis jums patogiau. Bet jei neatliksite namų darbų ir neišsiaiškinsite apie vietas, kurias lankysit, patirtis nebus tokia stipri ir gili, kokia galėtų būti.

-Ką rekomenduotumėte aplankyti ar nuveikti Chiang Mai? 

Lankantis Chiang Mai, negalima aplenkti miesto ir jame įsikūrusių šventyklų, kurių čia visa galybė. Taip pat būtina sustoti jaukioje kavinėje ir paragauti geros vietinės kavos, vietinio maisto. Čia galit rasti kitokių patiekalų, nei pietuose, būdingų tik šiaurės Tailandui. Lankantis Chiang Mai taip pat yra būtina aplankyti Doi Suthep nacionalinį parką, kuris iš miesto centro pasiekiamas vos per pusvalandį. Galit juo kopti aukštyn pažymėtu vienuolių taku. Kopdami taku pusiaukelėje galėsite sustoti prie jaukios šventyklos ir kriokliukų. Kalno viršūnėje yra šventykla ir nuostabi miesto panorama, kurią verta pamatyti.

Doi Suthep šventykloje
Doi Suthep šventykloje

Aplink Chiang Mai yra pora išgelbėtų dramblių stovyklų. O tiems, kas planuoja skirti daugiau laiko Tailando šiaurėje, siūlau nukeliauti į Chiang Rai, aplankyti kiek kitokias šventyklas nei visur kitur. Pasižymėkit jau anksčiau minėtus Doi Inthanon ir Pai – dėmesio vertos kryptys, tačiau joms reikia skirti kiek daugiau laiko – patogu būtų ten susirasti nakvynę, nes vienos dienos kelionei nepakaks.

Kanjonas Pai Šiaurės Tailande
Pai kanjonas

– Kavinės, restoranai, kuriuos rekomenduojate užsukantiems į Chiang Mai. 

Mūsų mėgstamiausios: Sarah House Cafe‘ in Town, Maled Coffe Bar, Imm Aim Vegetarian and Bike Cafe ir Ristr8to Coffee ChiangMai – pasaulio latte kavos čempijonai.
O apsistoti rekomenduočiau Veranda Chiang Mai High resort viešbutyje, kuriame verta apsistoti vien dėl baseino su vaizdu į kalnus. Tiesa, viešbutis yra už miesto, tad patiks ramybės ieškotojams.

veranda hotel su panorama Chiang mai i kalnus
Veranda Chiangmai The High Resort viešbutis Chiang Mai

Booking.com

Gyvenate Tailande? Mielai pasidalintumėme jūsų patirtimi su keliautojais ir būsimais keliautojais, susisiekite su mumis. Kelionės po Šiaurės Tailandą maršrutas ir mūsų patirtis – čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią