• Titulinis
  • /
  • Visi
  • /
  • Ką veikti Ao Nange ir aplink – mažiau turistinės vietos
krabi-andaman-muziejus

Ką veikti Ao Nange ir aplink – mažiau turistinės vietos

Šį kartą savo patirtimi dalinasi Ao nange, Krabi regione mėnesį kartu su žmona Viktorija ir 3 metų dukryte Gabriele praleidęs vestuvių fotografas Adas. Daugelis vietų – mažiau turistinės, tad bus tikrai puikios rekomendacijos atvykusiems čia pabūti ilgesnį laiką.

Ado įspūdžiai ir patarimai – ką veikti aplink Ao Nang

Kad Ao Nangas yra puikus transporto hub‘as plaukti į aplinkines salas žino daugelis, tačiau ir aplink jį tikrai yra kas veikti. Pabandysiu trumpai apžvelgti vietas pačiame Ao Nange ir kažkiek aplinkui, kurios yra patogiai pasiekiamos motoroleriu (arba taxi/tuktuku). Patogiai, turiu omenyje važiuoti reikia ne ilgiau nei 20 minučių, nes bent jau man važiuoti ilgesnius atstumus, su 3 metų dukra ir žmona už nugaros, jau būdavo nelabai patogu. Visas vietas lankėme 2018 sausio-vasario mėnesiais, tad prieš vykstant reikėtų patikrinti ar vis dar veikia. Įėjimo kainas surašysiu apytiksliai, nes kažką galėjau ir pamiršti. Taigi, pradedam:

Catfish farm https://goo.gl/maps/XkEait8ynaT2 – privatus parkas, o gal tiesiog labiau aptvertas džiunglių gabalas, kurį kaip pasakojo įkūrė amerikietė su vyru tajumi, bet supratę, kad tajai šamų nevalgo tiesiog padarė mini zoologijos sodą. Viduje daug tvenkinių su gausybe didžiulių šamų, kurie kai suplaukia pavalgyti  – išvysti galima minimum po penkiasdešimt „snukučių“. Viename iš tvenkinių, šiek tiek palaukus, galima pamatyti ir 1,5-2 metrų ilgio net nežinau kokios veislės žuvį. O krante galima aptikti vėžlių, krokodilą, juodą kiaulę (šita tai vaikšto laisva) ir beždžionėlę. Įėjimas berods 50 Thb, duoda žuvų maisto, kuris privilioja šamus.
Didžiulė žuvis catfish fermoje

Beždžionių mokykla ir Kobrų šou https://goo.gl/maps/TsVChY7H5mv – privatus beždžionių ir kobrų zoologijos sodelis, kur juos ir dresuoja. Visi gyvena narvuose, kelios beždžionėlės laksto palaidos. Atrodo tvarkingai, gyvūnai neatrodo skriaudžiami. Iš pradžių pavedžioja viską aprodo, o paskui, priklausomai ką užsakėte, parodo šou. Mes ėmėm ekskursiją ir beždžionių šou – mokėjom atrodo 1000 Thb trims. Nusiderėjom 200 Thb be ypatingų sugebėjimų. Kobrų šou kiek pamenu prideda dar 800-1000 Thb.
Bezdžionių mokykla

Natin spicy garden https://goo.gl/maps/LymPdiUzBq92 google žemėlapio pirmoji nuotrauka su kėdėmis yra visai ne iš ten) – privatus didelis sodas, kuriame auga gausybė prieskoninių žolių, krūmų ir medžių. Savininkas dėdulė olandas labai maloniai pavedžioja, per valandą nupasakoja ir duoda pauostyti daugiau nei 10 skirtingų prieskonių. Įėjimas ir ekskursija nemokami, galima palikti arbatpinigių. Berods yra konkretūs laikai kada tos ekskursijos vyksta. Nes be jų vaikščioti patiems nėra prasmės – patys nesuprasit kas ten auga 🙂
Prieskonių daržas Ao Nange

Ao nang turgūs (veikia nurodytomis dienomis kažkur nuo 15 h):
Ketvirtadienio turgus https://goo.gl/maps/rX6ktRcd8jD2 – turgus po nuolatinėmis pavėsinėmis, labai daug maisto ir šiek tiek rūbų bei kt. prekių.
Trečiadienio turgus https://goo.gl/maps/PzcAjSmp6uv – turbūt didžiausias iš visų trijų, įsikuriantis šoninėje gatvelėje. Labai daug rūbų ir kitų ne maisto prekių. Maistą rasite vienoje vietoje.
Šeštadienio turgus https://goo.gl/maps/qKZKwqKKSS62 – turgus po nuolatinėmis pavėsinėmis, pagrinde maistas. Kitoje gatvės pusėje smagus restoranėlis Hasanah Halal Food https://goo.gl/maps/9wG72gpy5232 – smagus tuo, kad galima sėdėti prie gatvės ir stebėti dūzgiantį turgaus gyvenimą:
Šeštadienio turgus netoli Ao Nang

Heaven-7 atrakcionų parkas https://goo.gl/maps/AEWNMQ7e7Es – keistai įdomus atrakcionų parkas įsikūręs ant kalno šlaito, labiau skirtas mažesniems vaikams. Atrodo, jog buvo pastatytas kokiais 1995-ais ir ten užstrigo – tiek dizainu, tiek išplanavimu, tiek apsileidimu. Kai kurios vietos visai apleistos, bet didesnė dalis parko veikianti. Taip pat yra vandens pramogų zona. Įėjimo kaina berods 200 Thb ir tuomet dar reikia atskirai pirkti bilietukus kiekvienam atrakcionui. Bilietukus reikia įsigyti bendroje kasoje, o prie kiekvieno atrakciono paduoti jo prižiūrėtojui.
heaven7 parkas vaikams netoli Ao Nang

Monkey trail į Pai Plong paplūdimį prie Centara grand beach viešbučio https://goo.gl/maps/2SRtgodH8XH2 – maždaug 15 minučių trukmės keliukas, jungiantis Ao Nang paplūdimio pabaigą su Pai Plong paplūdimiu, kuriame yra Centara viešbutis. Į ten galima patekti tik pėsčiomis šiuo keliuku arba plaukti su valtimi, o atslūgus vandeniui įmanoma ir pereiti. Ramus ir vaizdingas pliažas, o pats Monkey trail dieną būna gan tuščias t.y. nesimato nei vienos beždžionės. Kiek girdėjome, jos ateina rytais ir vakarop, kai mažiau karšta. Lipti reikia į kalniuką ir paskui leistis nuo jo, nėra labai fiziškai sunku ar sudėtinga, vietomis yra laiptukai.
Kelias vedantis į Centara viešbučio paplūdimį

Ao Nang stadium https://goo.gl/maps/M3452mqjacn – muay thai arena/stadionas su šalia esančia atvira treniruočių sale. Kiekvieną penktadienio ir pirmadienio vakarą 21 h vyksta kovos, kainuoja 1200-1500 Thb. Patys nebuvom.
muay thai stadijonas

Krabi Coastal fisheries research and development center https://goo.gl/maps/B99FBCKWwdx – įvairių žuvyčių auginimo ir priežiūros centras. Gan nemaža teritorija, yra mažų žuvyčių akvariumuose, didesnių tvenkiniuose ir gipsinių skulptūrų. Lankymas nemokamas, bet tikėtis kažko kaip zoologijos sode nevertėtų, nes tai labiau tyrimų centras, kuriame į estetinę akvariumų išvaizdą niekas neinvestuoja. Na, gal tik keliose vietose.
ką veikti su vaikais krabyje

Pliažai – centrinis Ao Nang beach https://goo.gl/maps/M5pfP6LReSA2 yra baisiai pergrūstas, pilnas turistų ir kitokių Palangos atributų. Greta jo esantis (4min motoroleriu arba 15min pėščiomis) Noppharat Thara Beach https://goo.gl/maps/MZTorG9QFwH2 gerokai malonesnis ir turistų skaičius ženkliai mažesnis, bet reiktų paeiti kiek toliau nuo jo pradžios link uosto, ten dažnu atveju būsit praktiškai vieni. Sam Naui paplūdimys https://goo.gl/maps/g2swwZtkudv esantis pačiame Noppharat paplūdimio gale dar smagesnis, apsuptas uolų, bet kadangi gražu tai susirenka kažkiek daugiau turistų. Jeigu norite būti visiškai vieni pusiau laukiniame pliaže nuvarykit į Freedom paplūdimys (15min motoroleriu nuo Ao Nang beach) https://goo.gl/maps/i7wQUd3gPJr tai nėra oficialus pavadinimas, bet ten esančio kabakėlio vardas. Į abi puses kiek akys mato būsit vieni (arba mums pasisekė) ir dar atneš kokteilį. Na, o pats gražiausias pliažas mums pasirodė Klong Muang paplūdimys (20min motoroleriu nuo Ao Nang paplūdimio)  https://goo.gl/maps/BJw569mD9Rx kuriame švarus smėlis ir skaidrus vanduo, taip pat yra medžių pavėsio.

Daugiau apie Krabi paplūdimius ČIA.

Krabi naktinis turgus https://goo.gl/maps/A1bzmYNYyW12 – gan didelis naktinis turgus, veikiantis penktadienio-sekmadienio vakarais. Realiai, jeigu be vaiko, galima atvažiuoti ir motoroleriu (užtruksit apie 30min), bet yra daug organizuojančių bendrus minivenus, kurie veža pirmyn-atgal už 200 Thb.
Turgaus viduryje maistas, aplink daiktai. Apima kokias 4-5 nedideles gatves ir aikštę. Viskam apeiti užtenka maždaug poros valandų, šiaip net trumpiau. Paprastai būna labai daug žmonių. Kažko įspūdingo ar egzotiško rasti nelabai pavyko, bet vienoj vietoj ragavom keptų vabalų ir lervų.
krabi-naktinis turgus

Krabi miestas (Wat Kaew Temple, Thara park, Andaman cultural center + Bead museum, Mud Crabs sculpture) – Krabi miesto apžiūrai galima skirti pusę dienos, jeigu neskubant ir su ilgais pietumis tuomet visą dieną. Atvažiuoti galima motoroleriu (apie 30 min) arba taxi 500 Thb į vieną pusę. Na ir aišku važinėja viešasis transportas.
krabi-beads-museum
krabi-wat-kaew-sventykla

Kiek tolimesnės vietos nuo Ao Nang, patogiau pasiekiamos mašina arba su turu. Mes nuomojomės mašiną porai dienų, kainavo 1000 Thb/dienai. Vieną dieną skyrėm dramblių parkui, o per kitą pravažiavom pelkę, fermą ir urvą su gulinčiu Buda. Tiger cave ir emeraldinius baseinus aplankyti ėmėm turą.

Phang Nga Elephant parkas https://goo.gl/maps/72iW9S8aZ4s (1h 40min nuo Ao Nango su mašina) – etiškas dramblių parkas, kas reiškia, jog jie čia gyvena geromis sąlygomis, juos prižiūri ir myli, turistams neleidžia jodinėti ant jų balnuose (ar kaip tie daiktai vadinasi). Turi kelias skirtingas programas, su drambliais praleisite gerą pusdienį, galėsite juos glostyti, maitinti, kartu maudytis ir žygiuoti į džiungles. Tiesa, kainuoja brangiai – suaugusiam apie 5000 Thb, bet turi ir šeimos programą 2 suaugę + 2 vaikai 10.000thb. Į kainą įeina nemokamas pervežimas iš Krabi.

Daugiau apie dramblius pietų Tailande ČIA.
phang-nga-drambliu - sanatorija

Tha Pom Khlong Song Nam takeliai pelkėje (30min nuo Ao Nango su mašina) https://goo.gl/maps/UfxJ6FDmjiN2 – mediniai takeliai virš pelkių ir upelių miške. Kai kur yra aprašymai, vienoje vietoje galima maudytis. Įėjimas berods 100, o gal ir 200 Thb. Užtruksit apie valandą.
tha-pom-khlong-pelke

Dairy hut Farm (1h15min nuo Ao Nango su mašina) https://goo.gl/maps/9yuY4ZZAWBC2 – labai smagus mini zoologijos sodas su įvairiais gyvūnais, kuriuos galima šerti ir glostyti. Dar yra keletas atrakcionų ir visokių personažų skulptūrų. Vaikams labai patiko. Įėjimas berods 400 Thb, vaikams iki metro ūgio nemokamai. Užtruksit apie 1.5 h kol viską apeisit.
dairy hut farm pakeliui į Phan Gna

Wat Suwan Khuha urvas su gulinčiu Buda (1 h 30min nuo Ao Nango su automobiliu) – https://goo.gl/maps/K82MTpmmSc62 – didžiulis urvas su stalaktitais, stalagmitais ir kitais požeminiais reikalais. Taip pat yra šventykla su didžiuliu gulinčiu Buda. Ne tokiu kaip Bankoke, bet vis tiek įspūdingai atrodo. Įėjimas berods 100thb. Lauke daug beždžionių. Minusas: labai daug rusų turistų, nes sąlyginai netoli Puketo.
gulintis Buda

Tiger cave temple (~35 min nuo Ao Nango su mašina) https://goo.gl/maps/VtzNap1pJ7s – didelis kalnas, kurio viršuje auksinė Budos skulptūra ir nuostabus vaizdas po apylinkes. Tik norint į jį įlipti reikia įveikti virš 1200 laiptelių, kurių kai kurie labai statūs. Užtrunkome apie 45 min lipti į viršų, tada truputį norėjosi numirti 🙂 o leidimasis žemyn atėmė mums dar 30 minučių (lipome su 3 m. dukra). Kaitinant saulei tai yra gan nemenkas iššūkis. Juolab, kad dar 13 kg vaiką tempiau ant kupros 🙂 Dar visi rašytiniai šaltiniai internete gąsdina, jog lipant daug agresyvių beždžionių, bet realiai jos nepuola jeigu nemojuojat bananais ar kitais maistais. Apačioje dar yra kelios didesnės šventyklos į kurias galima įeiti vidun.

tiger cave temple
Pakeliui į Tigro šventyklos kalno viršų.

tigro uolos šventykla

Emeraldiniai baseinai (1 h 20 min nuo Ao Nango su mašina) https://goo.gl/maps/TpL7xxq6fCR2 – natūralūs įspūdingų spalvų tvenkiniai viduryje miško, atrodantys lyg baseinai. Įėjimas berods 200 Thb (vietiniams 20 Thb, tai jeigu gerai pasidažysit gal pavyks praeiti). Visai neleidžia įsinešti jokio maisto, tikrina kuprines. Nuo įėjimo iki mažesniojo baseino eiti 800 m, kas po lipimo į Tiger cave nėra labai malonu 🙂 Pačiam baseine pilna kinų turistų ir slidokas įlipimas. Iki kito, gražesniojo baseino nebenuėjom, nes rašė, kad eiti dar 1.5 km, o su vaiku ant rankų jau visai nebuvo jėgų, nes dar tuos 800 m reikėjo grįžti. Kažkaip neverslūs tie tajai, nesugalvoja kokio eko transporto gležniems turistų kūnams gabenti tarp tų baseinų.
Emeraldiniai baseinai

Adą galite sekti ir FB puslapyje.
Daugiau ką veikti Krabi regione skaitykite ČIA. Taip pat kviečiame prisijungti prie lietuvių Krabi FB grupės.
Geriausi viešbučių pasiūlymai Krabi regione:
Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią