Ką veikti Krabi, Tailande?

Ką veikti Krabi regione?

Krabi regionas – salų kraštas. Tai tiesa, bet tikrai yra ką veikti ir žemyninėje dalyje! Apie Krabi salas parašysiu greitai, šį kartą noriu papasakoti apie kitas veiklas. Krabi regionas ypač populiarus tarp aktyvių pramogų mėgėjų. Žinoma, šios vietos ar pramogos nėra tokios populiarios, kaip Phi Phi, Bamboo, Hong salų lankymas, bet tikrai vertos dėmesio. Ypač dabar, kai lietaus sezono metu jūroj vanduo labai neramus, paplūdimiai prasti ir tokie bus iki spalio, ir visada tiems, kurie nori pamatyti nenuturistintą, „nematytą“ Tailandą bei mėgsta aktyvias pramogas, negali nusėdėti ramiai. Nepameluosiu, tokių lankytinų vietų ar veiklų šiame regione yra dešimtimis kartų daugiau nei Koh Phangan saloje, kurioje mes pieš tai ilgą laiką gyvenome.

Tiger cave šventykla – viena iš TOP Tailando šventyklų, išties įspūdinga ne kiek savo grožiu, o kiek savo vieta – ji pastatyta ant aukštos uolos. Norint užlipti teks įveikti beveik 1300 laiptelių. Nemažai? Bet verta! Lėtai lipant galima užlipti maždaug per 40 minučių. Vietiniai ten renkasi pasitikti ir palydėti saulę ar tiesiog pamedituoti, pasimelsti. Tai vieta su ypatinga aura. Vos 20 minučių kelio nuo Ao Nang, įėjimas nemokamas. Jei dėl sveikatos problemų nelipsite į viršų, apačioje taip pat yra šventyklų kompleksas. Tiesa, saugokitės beždžionių. Į Tiger cave galima nuvykti viešuoju transportu „songthaew“, motoroleriu, imti turą arba su taxi.

Emeraldiniai baseinai ir karštosios srovės (emerald pools ir hot springs). Emeraldiniai baseinai man įspūdžio nepadarė, nors buvau ten kelis kartus. Tiesiog tokių panašių baseinų aplink Ao Nangą ir Krabi regione yra nemažai, o tas žymusis gausiai turistų lankomas. Bet karštosios srovės – labai patinka. Vandens temperatūra +40 laipsnių, bet galima maudytis apačioje esančiame šalto vandens upelyje ir mėgautis nuo akmenų krintančiu karštų srovių vandeniu. Jausmas neapsakomas! Visai neseniai Krabi regione atrastos dar 5 vietos su karštosiomis srovėmis, būtinai išbandysime.
Paprastai Emeraldiniai baseinai, karštosios srovės ir Tiger cave šventykla – vieno turo programa. Aš asmeniškai nerekomenduoju pirkti turo – ekskursijos, nes nelabai ką spėji – kiekvienai vietai būna skiriama vos valanda, per kurią tikrai neįmanoma užlipti į Tiger cave, nepakanka laiko apeiti Emeraldinių baseinų visų trasų, nėra laiko pavalgyti – viskas lekiant. Viešasis transportas nevažiuoja, tad lieka du variantai – važiuoti motoroleriu ( kelionė iš viso apie 160 km iš Ao Nango ir atgal, kas nėra mažai), arba, imti taksi. Kai susirenka lietuvių grupė paprastai mes užsakome autobusiuką – ir kaina nėra labai didelė žmogui, ir visi gali džiaugtis „laisvesniu“ grafiku ir šaunia kompanija. Jei norite pamatyti šias vietas ne su agentūra, parašykite mums, padėsime susiorganizuoti kelionę savarankiškai. Dėmesio, mes organizuojame keliones po Krabi – šią kelionę sudėliojome taip, kad spėtumėte aplankyti visus objektus be lėkimo, taip pat vežame į privačias, o ne viešąsias sroves, kurios abejingų nepalieka! Daugiau informacijos labas@tailandieciai.lt.
Papildomai teks sumokėti: 200 Thb suaugusiam už įėjimą į Emeraldinius baseinus (nacionalinio parko mokestis) ir 90 Thb suaugusiam nacionalinio parko mokestį į karštąsias sroves. Šis mokestis nebūna įskaičiuotas į kelionės kainą. Vaikams įėjimas nemokamas. Tokių baseinų aplink yra gerokai daugiau.

Nuotykių parkai, Zip line – Krabi regione jų yra įvairių ir nemažai, įvairaus sudėtingumo lygio ir skirtingose vietose. Mes esame išbandę nuotykių parką pačiame Ao Nanage. Kaina vaikams nuo 600, suaugusiems nuo 800 Thb, užsakant per mūsų draugę Kik gautumėte nuolaidą, tad jei domina nuotykių parkai – parašykite mums.
Nuotykių parkas Krabi

Šokimas su virve nuo uolų. Skamba baugiai? Vieniems – tai savo galimybių išbandymas, sena svajonė, kitiems užtenka vien apie tai pagalvoti, nekyla net mažiausio noro tai padaryti. Smalsaujantys gali tiesiog pasivaikščioti šalia ir pasidžiaugti tais, kurie išdrįso. Trasa verta dėmesio.

Raftingas – kovą – balandį vykti ko gero nelabai rekomenduotumėme, bet lietaus sezonu ir po lietaus sezono tikrai verta išbandyti. Raftingas yra jau ne Krabi regione, o Phan Gna, tad geriau užsakyti kelionę – turą iškart su transferu. Vykstant plaukioti, paprastai į kelionę būna įskaičiuota ir Suwankhuha šventyklos lankymas. Savo įspūdžiais pasidalinsime kai tik aplankysime šią vietą.

Baidarės. Populiariausia vieta – Ao Thalane po mangroove miškus, bet galima rinktis ir po uolas ar tiesiog plaukiojimą upe po džiungles. Kol kas esame išbandę plaukiojimą po Ao Thalane ir džiungles, tai neabejotinai Ao Thalane nr 1. Galima rinktis – vykti su turu ar vykti savarankiškai ir vietoje nuomotis baidarę. Mes vykome patys, bet kitą kartą ko gero užsisakyčiau turą, nes baidarės kaina gaunasi labai panaši kiek turo kaina 2 asmenims.

Jodinėjimas žirgais saulei leidžiantis Ao Nang arba Ao Nammao paplūdimiuose. Sezono metu – geriau užsakyti iš anksto. Galimybė užsisakyti fotosesiją.
Ao Nammao papludimys

Iš Ao Nang arba aplinkinių paplūdimių galima vykti į 1 dienos (ar daugiau) turą po Khao Sok nacionalinį parką ar su nakvyne ant ežero plūduriuojančiuose nameliuose. Labai rekomenduojame, labai patiko. Vykstant vienai nakčiai geriau iškart užsakyti turą, jei turit bent kelias naktis, tokiu atveju galima važiuoti su viešuoju transportu (apie 5 val. kelio) ir vietoj suplanuoti savo ekskursijas. Taip pat galima užsakinėti taksi, kelionė sutrumpės iki 3 val. Jei kompanijoj 4 asmenys, rekomenduoju rinktis taksi. Daugiau apie Khao Sok parką čia.

Važinėjimas keturračiais. Netoli Ao Nango, turintiems mažai laiko (pasivažinėjimas užtrunka vos 1 valandą, tad viso neužtruksite ilgiau nei 3 valandų).

Dramblių stovykla, kur galima atvykti juos išmaudyti. Tiesa, tai nėra jau visai ir „nekaltas“ reikalas, jie vis dar vykdo ir jodinėjimą drambliais, tad dėl šios priežasties vykti nerekomenduoju. Laisvų dramblių stovyklų yra Phukete (visai neseniai atsidarė) bei Phangna. Kiek žinau, tai artimiausios vietos kur tą galima padaryti. PAPILDYTA – apie Dramblių stovyklas pietų Tailande skaitykite čia. Krabi yra galimybė maudyti dramblius.

Krabi miestas taip pat vertas bent vienos dienos. Šventyklos, muziejai, galerijos, jaukios parduotuvėlės, didesni prekybos centrai taip pat šalia. Tiesa, tokių super prekybos centrų kaip Phukete čia nerasite, tad apsipirkimas neturėtų būti pagrindinis tikslas. Krabi miestas mažiau turistinis nei Ao Nang, tad patiks visiems, norintiems „neturistinės“ patirties, labiau pajusti vietinių gyvenimo ritmą.
Krabi mieste bus ką veikti visiems

Trekingai, kurių čia gausu. Pats populiariausias yra Tub Kak Hang Nak – užtruksite apie 4 valandas, bet tikrai verta paaukoti dieną. Beje, maža paslaptis – jei trekingo apačioje perbristumėte per upelį ir sektumėte oranžinių kaspinų, nueitumėte iki slapto paplūdimio. Įėjimas į šį nacionalinį parką nemokamas. Nacionalinių parkų su kriokliais, pasivaikščiojimų po džiungles, maudynių džiunglių upeliuose aplink yra tikrai labai daug.

Alpinizmas. Krabi regionas ypač garsus tarp alpinistų, o Railay apskritai vadinama „alpinistų meka“. Kitos populiarios vietos: Tonsai bei Chong Pli, taip pat yra ir pačiame Krabi mieste. Vienos trasos tinkamos pradedantiesiems, kitos tiks patyrusiems.

Nardymas – apie tai daug rašyta mūsų puslapyje. Vienos pagrindinių nardymo Tailande vietų yra vos kelios valandos plaukimo laivu, labai daug turistų čia atvyksta būtent dėl šios priežasties. Dėl nardymo Tailande, neabejotinai, rekomenduoju kreiptis į Tomą.

Jei manęs paklausit – kiek dienų reikia apsistoti Krabi, Ao nange ar šalia, aš jums atsakysiu – apie 20 dienų kad daugiau mažiau susipažintumėte su regionu, pasimėgautumėte nuotykiais ir aplankytumėte ne tik vietines įžymybes, bet ir salas. O jei dar sugalvosite aplankyti šalia esančius Phang Gna ir Trang regionus, prireiks ir mėnesio 🙂 Per daug? Tuomet reiks gerai apgalvoti kam iš visų pramogų skirsite savo laiką. Apsistojant Krabi žemyninėje dalyje, aplink Ao nangą, rekomenduočiau planuoti savo laiką aktyviam poilsiui.

2017-2018 m. sezonu organizuojame turus lietuviams. Daugiau informacijos ČIA.  Galite užsakyti privačius turus, jungtis prie kitų organizatorių kelionių arba keliauti drauge su kitais lietuviais:

*Privatūs turai tik jūsų kompanijai laivais ir minivenu. Rekomenduoju užsakyti iš anksto, kitu atveju negaliu garantuoti, kad jus veš / lydės mano atrinktas žmogus. Užsakymo forma užsakyti privatų turą: https://goo.gl/AAtFsx

* Jungtiniai turai tik Lietuviams: https://goo.gl/Gb2N5C

Daugiau informacijos: labas@tailandieciai.lt.

Galime užsakyti perežimą iš/į oro uostą, Puketą, Koh Lantą, Khao Sok, Khao Lak ir kitas vietas.

Daugiau informacijos ir kelionės idėjų – mūsų FB bei Insta puslapyje

Save

Save

Save

Geriausi viešbučių pasiūlymai Ao Nange:

Booking.com

3 Responses

  1. Sveiki,
    Norime skristi atostogauti į Krabi regioną nuo spalio 22 d. iki lapkričio galo, bet skaičiau, kad šiuo metu ten liūčių sezonas. Ar galite pakomentuoti ar verta atostogauti tokiu metu? Norime skirsti spalio gale nes turime šventę, kurią norime atšvęsti keliaudami, bet kiek žiūriu visur dar liūtis tesiasi 🙂

  2. sveiki, skrendame Krabi, Ao nang 2018 sausio 21 diena. kadangi susisiekti su Jumis per Facebook ar kita socialini tinklapi neturime galimybes – gal galetume gauti elektronini pasta bei telefona kuriais galetume su jumis susisiekti. Jei turite savo biura – mielai uzeitumem. Viena is dominanciu ekskursiju yra khao sok. Taciau nerandu kad ja organizuotumete. Taip pat noretusi ir kitu…taigi laukciau jusu zinutes 🙂 Aciu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią