tailandas

Kainų palyginimas: Lietuva vs Tailandas

Visą rugpjūčio mėnesį praleidome Lietuvoje, tad įspūdžiai dar labai švieži. Prieš važiuojant mums daug kas sakė: „grįšit, pamatysite kaip pas mus viskas brangu, iškart užsimanysit atgal“. Ir turiu nuvilti visus, kurie taip kalbėjo – ne, mes neišleidom ten daugiau pinigų nei būtumėme išleidę Tailande, bent jau maistui. Žinoma, suprantu tuos, kurie pastaruosius metus išgyveno kainų kilimą, kurio mes nespėjom pajusti, o dabar tegalime palyginti Tailando ir Lietuvos kainas. Prisimenu tą jausmą, kai vos atvykus į Tailandą neradom mes itin mažų kainų, bent jau parduotuvėse. Taip, kas yra auginta/pagaminta Tailande yra tikrai nebrangu, tikrai galima rasti kur pigiai pavalgyti vietinėse kavinėse, bet viskas, kas atvežta, yra gerokai brangiau nei Lietuvoje. Tuo tarpu paslaugos – kitas reikalas, jos tikrai Tailande pigesnės. Atostogaujant Tailande gal ir sunkiau pajusti kainų „dydį“, nei gyvenant, nes pabuvus čia keletą mėnesių tikrai norisi pertraukos nuo ryžių „dietos“.

Apie kainas Krabi regione esu rašius anksčiau ČIA. Dėmesio, šios kainos yra NUO ir tai nereiškia, kad atvykęs turistas lengvai ras kur tokiomis kainomis įsigyti/rasti produktų ar pavalgyti. Turistinėse vietose jos paprastai yra didesnės. Taip pat, kainos tikrai bus gerokai didesnės Pukete, Patajoj, Samui ar mažose salose vien dėl to, kad pagrindinė infrastruktūra sukurta turistams, o salose dar ir dėl to, kad kainuoja produktus atplukdyti.

Taigi, mėgstantiems skaičius – šiek tiek statistikos. Dar reiktų atkreipti dėmesį į tai, jog šiuo metu Bato kursas yra itin aukštas – beveik 40 Batų už vieną Eurą, ko nebuvo paskutinius 3 metus. Kurso vidurkis per šiuos tris metus ko gero būtų apie 37,3 batus ar panašiai (svyruodavo tarp 35-38 batų).

Palyginsiu produktus prekybos centrų kainomis. Tarkime, Barbora šiandienos kainos (be akcijų) ir Makro foods/Tesco Tailande:

ProduktasKaina LietuvojeKaina Tailande
Pienas 2 L1,792,3
Varškė Lietuvoje – 180 gr, Tailande – 120 gr0,791,35
Tepamas sūrelis Philadelphia1,193,07
Forminė sumuštinių duona 500 gr0,591,1
Avižiniai dribsniai0,241,02
Miltai 1 kg0,540,74
Vištų kiaušiniai 10 vnt.0,991,1
Sviestas 200 gr1,252,23
Spagečiai0,521,5
Pomidorai kg0,790,615
Agurkai kg0,790,58
Bulvės kg0,351
Jaunas kokosas Tailandietiškais0,760,79
Burokėliai, kg0,361,5
Morkos, kg0,350,76
Kopūstai, kg0,250,61
Vynuogės, kg1,992,3
Juoda duona su saulėgrąžomis1,294,87
Šaldyta pangasijų filė (LT – 560 gr, TH – 1 kg)2,292
Lęšiai 0,5 kg1,691,02

Prekes palyginimui stengiausi imti NUO – tiek Tailande, tiek Lietuvoje. Tai reiškia, kad šis pavyzdys gali neatitikti realių jūsų išlaidų. Dar vienas svarbus momentas – Tailande daugelį šių produktų renkamės iš vieno ar kelių variantų ir tikrai neturime tokio pasirinkimo kaip Lietuvoje (tarkime kvietiniai miltai, duona, varškė – vienos rūšies). Taip pat mano nurodytos kainos Tailande gali skirtis skirtinguose regionuose ar miestuose. Na, ir dar svarbus momentas – Tailande labai ryškūs kainų šuoliai. Lietuvoj keičiantis sezonui tą gali pajusti, pas mus kainos daugelio prekių svyruoja  kiekvieną savaitę (+-). Net nežinau kodėl taip yra, greičiausiai importuojamom prekėm dėl nepastovaus valiutos kurso. Na ir dėl kurso Tailandietiškoj pusėj kainos didėtų jei Euro kursas grįžtų į savo buvusias pozicijas.

Aš nenoriu pasakyti, kad Tailande yra brangiau, aš noriu pasakyti, kad mūsų mitybos įpročiams čia maistas yra brangesnis. Jei prisitaikysite ir valgysite tajišką maistą, tikrai sutaupysite, bet jei norėsite save palepinti vakarietiškais patiekalais, visą laiką mokėsite gerokai brangiau – nekalbu apie 10 ar 20 %, kalbu bent 50 ar net šimtais procentų. Kita vertus bendrai suskaičiavus viską, Tailande gyvenimas vis tik pigesnis, ypač jei prisitaikai prie vietinių gyvenimo būdo – čia pigesnė nuoma, mažesni komunaliniai mokesčiai, nėra žiemos, reikia mažiau drabužių, mažos paslaugų kainos, pigu įsigyti ir  išlaikyti motorolerį, o ir daug vietų kur gali pavalgyti pigiai (Lietuvoj taip pat gali pavalgyti už kelis Eurus, tiesiog tokių vietų labai mažai ir jas reikia žinoti, o čia – ant kiekvieno kampo).

Tajiško maisto karalystė Bankoke - Terminal21 valgykla

Keli dalykai, kas tikrai yra pigiau Tailande – namų apyvokos prekės, chemija, kūno pirežiūros paslaugos, ryžiai, rudasis cukrus, egzotiški vaisiai, sojos gaminiai, kuras bei paslaugos. Tačiau tai sudaro labai nedidelę dalį mūsų išlaidų.

Ir jūs būtumėt mane matę pirmas dienas Lietuvoje kaip aš kasdien ėjau į sūrių skyrių, kur viskas buvo dvigubai ar trigubai pigiau kiek aš visko prisikraudavau po kelių metų „sūrio bado“!

O dėl kokoso čia rimtai – Maximoj Alytuje radau jaunų tailandietiškų kokosų ir jų skonis buvo toks pats geras kaip ir pirktų Tailande. Tad, nereikia skųstis – gyvenate tikrai gerai!

Kiti dažniausiai mums užduodami klausimai apie Tailandą.

Ir iki susitikimo mūsų FB puslapyje bei Krabi Lietuvių FB grupėje ♥ Ir nepamirškite dalintis, nes jūsų peržiūros ir dalinimasis su draugas mums ypatingai svarbios ir įkvepia dar daugiau rašyti bei dalintis 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią