Nardymo centras Tailande

Kaip išsirinkti savo nardymo centrą

Kai laukiame išsvajotų atostogų pusmetį ar metus, norime, kad jos būtų idealios. Pirmiausiai nusprendžiame atostogų kryptį, vėliau susiplanuojame nuvykimą iki jos, susirandame vietą, kur apsistosime ir daugmaž susidėliojame kelionės perliukus – ką norime pamatyti ir ką nuveikti. Paskutinė dalis reikalauja daugiausiai dėmesio, tačiau patirtis (savo ir kitų) rodo, kad jai skiriame mažiausiai dėmesio. Vėliau teisinamės namų darbų neatlikimu arba mėgaujamės ekspromtu. Nardyme ekspromtas turi būti labai gerai sudėliotas, o tai jau nebe ekspromtas. Todėl jei nusprendėte nardymo pramogą rinktis kaip vieną iš atostogų veiklų – skirkite šiai daliai daugiausiai dėmesio. Nardymas priskiriamas ekstremaliam sportui, o kur ekstremalu – turi jaustis komfortiškai.

Komfortą lemia ir nardymo centras kurį pasirinksi. Išsirinkti jį kartais nėra taip lengva, kaip iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti. Tačiau nėra ir labai sunku, jei žinai į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis.

DSC_6539

Pasidalinsiu savo patirtimi į ką aš atkreipiu dėmesį ir kaip renkuosi nardymo centrą. Šalys skirtingos, bet pasirinkimo principai lieka tie patys:

  1. Klauskite rekomendacijų – draugų, nardymo centrų, socialiniuose tinkluose;
  2. Skaitykite rekomendacijas (rekomenduoju peržiūrėti kelių mėnesių atsiliepimus) tripadvisor.com;
  3. Rinkitės nardymo centrą, kuris turi savo laivą. Be to kuo laivas didesnis, tuo nardyti patogiau, be to gerai praleisite laiką per pertraukas;
  4. Kaina – nesirinkite nardymo centro pagal mažiausią siūlomą kainą. Jei nardymo centras mažina kainą, vadinasi kažkur taupo jūsų sąskaita. O jei dėl to gali nukentėti jūsų saugumas… Kainos greičiausiai nesiskirs dvigubai, tačiau geriau sumokėti 5-15% daugiau ir nebesukti sau galvos dėl to, ar tikrai prižiūrėtą nardymo įrangą gausite;
  5. Prieš neriant pasidomėkite šiais dalykais: kuriomis dienomis būna geriausi nėrimai (paprastai nardymo centrai turi grafiką ir kasdien plaukia vis į kitas vietas), kas įskaičiuota į nardymo kainą (maitinimas, paėmimas / nuvežimas į viešbutį ir kt.), ar turi instruktorių kuris kalba jums suprantama kalba (tai ypač svarbu neriant pirmą kartą ar laikant nardymo kursus) ir kitą jus dominančią informaciją. Daug galite pamatyti atvykę į nardymo centrą, o taip pat ir parašę iš anksto. Taisyklė paprasta – jei ofisas greitai sureaguoja ir kokybiškai komunikuoja su potencialiu klientu, nardymo personalas taip pat greičiausiai bus profesionalus. Jei jums tenka laukti atsakymo keletą dienų, dėl tokio centro darbo kokybės suabejočiau.
  6. Kalba aktualu jei neriate pirmą kartą ar laikotės nardymo kursus. Jei dvejojate dėl savo kalbos žinių, geriau rinktis jūsų kalba kalbantį instruktorių.

Aš šiuo metu dirbu Ao Nange, Krabi regione. Jei turi klausimų apie nardymą Tailande, nardymo kursus, parašyk man! Daugiau apie nardymą mano FB puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią