• Titulinis
  • /
  • Visi
  • /
  • Khao Sok nacionalinis parkas ir nameliai ant vandens
Cheow Lan ežeras ir plaukiojantys nameliai ant vandens

Khao Sok nacionalinis parkas ir nameliai ant vandens

Khao Sok nacionalinis parkas patiks mėgstantiems laukinę gamtą, ramybę ir norintiems laiką leisti aktyviai, o ne drybsoti viešbutyje. O gal kaip tik, skaityti knygą džiunglių apsuptyje? Ne tik Khao Sok parkas yra garsus, bet ir šalia jo esantis Cheow Lan ežeras, ant kurio pernakvoti plūduriuojančiuose nameliuose norėtų ne vienas.
Jei susiruošite nakvoti ant ežero Cheow Lan plaukiojančiuose nameliuose su vaikais, turėkite omeny, kad dauguma nakvynių leidžiama ne mažesniems nei 7 metų vaikams ir visą atsakomybę prisiimate jūs. Ne visos nakvynės yra komfortabilios, nakvynė bambukiniuose nameliuose labiau primena nakvynę palapinėse su daug kaimynų 🙂

Kaip nuvykti į Khao sok? Artimiausias oro uostas yra Surathani, o ne Krabi ar Pukete, kaip gali pasirodyti, tad patogiausia arba skristi į Surathani, arba vykti traukiniu / autobusu iš Bankoko iki Surathani ir iš ten imti miniveną. Iš Krabi / Phuketo atvykti galėsite taxi arba minivenu. Jei paspaudus šią nuorodą nerandate viešojo transporto pasiūlymų, geriausiai bilietus nusipirkti agentūroje arba autobusų stotyje. Jei keliaujate su 4 žmonių grupele, neretai suma taxi ir viešojo autobubuso bilietų skirsis neženkliai, bet laiko sutaupysite daug, be to nebūsite prisirišę prie viešojo autobuso tvarkaraščio ir galėsite daugiau pamatyti / nuveikti.

Susirasti nakvynę galite iš anksto arba atvykę į vietą, kas galbūt gali būti pigiau, bet sugaišite laiko. Ekskursijas, kurių čia gausybė (nuo plaukiojimo baidarėm upe, trekingų po nacionalinį parką, kurių sudėtingumas įvairaus lygio, turų su palapinėm naktinėjant prie laužo, taip pat turų ant ežero su nakvyne ar be jos – visuose restoranuose, kavinėse ir viešbučiuose gausite storą meniu su gausiu turų pasirinkimu), geriausiai įsigyti vietoje jau atvykus. Tiesiog pereikite per gatvėje esančias agentūras ir išsirinkite sau prieinamą variantą, vietoje tikrai užsakyti bus pigiau nei internetu, o ir pasiderėti galėsite. Į nacionalinį parką jau kuris laikas neįleidžia be vietinio gido. Prie turo kainos teks pridėti įėjimo į nacionalinį parką mokesčius, kuris šiuo metu yra 300 Thb asmeniui.

Atskiro pasakojimo reikia apie Cheow Lan ežerą, nepaslaptis, kad Khao Sok parkas be jo nebūtų toks žymus. O nakvynė plaukiojančiuose nameliuose išlieka ilgai prisiminimuose. Jei Tailande esate ribotą laiką, rekomenduoju vykti tiesiai į ežero turą su taxi ir grįžti su taxi. Patogiausiai šį turą galima susiorganizuoti iš/į Krabi – tam užtektų 1 nakvynės. Dėl pervežimų ir kaip tą padaryti – rašykite mums el. paštu labas@tailandieciai.lt

Apie turą į Cheow Lan ežerą: internete galite užsisakyti turus, deja, mokėsite gerokai daugiau nei juos užsisakius pačiame miestelyje. Daugelis agentūrų pačiame Khao Sok parke siūlo turus su nakvyne bambukiniuose nameliuose be patogumų, žmogui kaina apie 2300-2500 thb. Jei norite su patogumais, paprasti nameliai su tualetu ir dušu kainuoja nuo 2500 Thb, bet mažiau kas juos siūlo – t.y. turi ir agentūros, bet manau, dėl mažesnio uždarbio jo neviešina, todėl reiktų klausti.

Khao Sok nacionalinis parkas ir Chewo Lan ežere plaukiojantys nameliai
Cheow lan ežere esantys plūduriuojantys bambukiniai nameliai – pats paprasčiausias ir pigiausias variantas, bet nakvynės juose aš nekartočiau vien todėl, kad naktį man patinka miegoti, o ne klausyti, kaip kaimynai „siusioja“ visai šalia tavo durų, nes nueiti iki tualeto yra gal kiek ir nesaugu.

Manau, kad optimaliausias variantas yra Smiley Lake Bungalows, tiesa, nameliai yra 4 rūšių ir tikrai ne visi yra tokie, kuriuose aš norėčiau pakartoti nakvynę :). Smiley Lake turą tenka užsakinėti labai dažnai savo svečiams, tad turiu ten „ypatingas“ sąlygas – mano svečius apgyvendina pačiuose geriausiuose ir naujausiuose nameliuose su vitrininiais langais į ežerą 🙂  Kaina bus ta pati – po 2500 Thb asmeniui + 300 Thb nacionalinio parko mokestis, kaina yra „viskas įskaičiuota“. Šitą turą galiu užsakyti visiems, kurie užsako ir pervežimą po turo su taxi iš/į Krabi. Arba už pagalbą užsakant šį turą galite tiesiog pervesti patys nusistatytą sumą į mūsų paypal sąskaitą.

Cheow Lan ežeras ir plaukiojantys nameliai ant vandens
Cheow Lan ežeras ir plaukiojantys nameliai ant vandens Khao Sok nacionaliniame parke. Smiley bungalai, kuriuose galime padėti apsistoti mūsų svečiams
Vaizdas iš namelio Cheow Lan ežere
Vaizdas gulint lovoje vertas milijono! Bet turiu pripažinti, kad maistas šiuose bungaluose nėra ypatingas, tad gurmanams, teks „užsimerkti“. O gal tik man nelabai pasisekė 🙂

Tiesa, ant ežero galima rasti ir prabangių nakvynės ant vandens variantų ir iškart nakvynę užsisakyti Bookinge, pvz.: 500 rai arba Panvaree resort. 

Užsisakius turą, paprastai įeina nuvežimas / parvežimas iš viešbučio, nakvynė, maitinimas (nors užkandžių galite pasiimti, ar vakare jei norėsit išgert vyno ar alaus), įsimeskite žvakučių romantiškam pasėdėjimui, nes elektra bus ne visą laiką. Taip pat įeina plaukiojimas po ežerą laivu, ėjimas į uolas, keletas „trekingų“. Telefono ryšio ir interneto čia nesitikėkite. Jei norite vykti iškart su turu ir nesukti dėl nieko galvos, taip pat galiu rekomenduoti kompaniją, kuri jumis pasirūpins ir paims /nuveš į Krabi, Phuket ar Surathani.

Viena iš į turą įeinančių atrakcijų: pasiplaukiojimas valtele po ežerą
Viena iš į turą įeinančių atrakcijų: pasiplaukiojimas valtele po ežerą. Tik nuostabūs vaizdai, gamtos garsai ir visiška ramybė
Tailandas
Gali pasitaikyti ir tokių vietų, tad šis turas netinkamas su mažais vaikais

Trumpam grįžkime į nacionalinį parką. Khao Sok nakvynės nacionaliniame parke. Šiemet pasiūlymų dar daugiau, Agodoj ir Bookinge galite rasti visus pasiūlymus. Jei jūsų tikslas ežeras ir norite turą užsisakyti vietoj, stenkitės apsistoti kuo arčiau nacionalinio parko. Jei jūs turą užsakot internetu, galite apsistoti bet kur, paėmimas jau bus įskaičiuotas.
Mes buvome apsistoję Nung house. Nieko prabangaus nesitikėkite, tai paprasta nakvynė, bet švaru, tvarkinga, patogioje vietoje  – vos kilometras iki įėjimo į nacionalinį parką ir puskilometris iki upės bei beždžionių uolos. Beje, labai geras restoranas, tad jei net čia neapsistosite, būtinai užeikit suvalgyti Pad Thai! Tiesa, man labai patiko 9 ir 10 nameliai – tad jei užsakinėsite, parašykite, kad pageidaujate būtent jų. Užsakyti galite Bookinge arba Agodoje.

Nung house nakvynė Khao sokeVisai netoli nuo Nung house, kiek toliau nuo įėjimo į nacionalinį parką, bet ant upės kranto priešais beždžionių uolą – Art River Lodge. Turi namelius medyje.

Art river lodge - ant upės krantoKhao sok morning mist resort – viena iš keletos biudžetinių nakvynių turinti baseiną. Netoli įėjimo į nacionalinį parką, pagrindinėje gatvėje (bet kitaip nei kitose vietose, pagrindinė gatvė labai rami, eismas neintensyvus, tad dėl to jaudintis nereikėtų). Užsakyti galima per Booking arba Agoda.

Viešbutis Khao SokeViena prabangesnių nakvynių – nameliai medyje Rock and Tree house. Kiek toliau nuo įėjimo į nacionalinį parką, puikiai tinka su vaikais. Yra baseinas. Užsakyti galite Bookinge arba Agodoje.

Khao sok, Tailandas - nameliai medyje

Bookinge ir Agodoje yra ir daugiau variantų – visi daugiau mažiau patogiose vietose, geriausiai rinktis ne pagal žvaigždučių kiekį, o pagal apsistojusių atsiliepimus ir biudžetą. Būčiau dėkinga, jei užsakant nakvynę spaustumėte ant mano nuorodų ir per ją užsakinėtumėte. Jums tai papildomai nieko nekainuos, o man liks keletas Eurų motyvacijai rašyti šį blogą! Arba ieškokit geriausių pasiūlymų čia:
Booking.com

Ir jei vykstate iš / į Krabi regioną galite man parašyti, padėsiu suorganizuoti taxi. Ypač patogu taupantiems laiką ir norintiems po ežero turo greitai ir patogiai atsidurti viešbutyje Krabyje ar keliaujantiems su grupe. Po ežero galima parvykti ir su viešuoju autobusu, tiesiog teks grįžti į Khao Sok nacionalinį parką ir pati kelionė užtruks beveik 4 valandom ilgiau nei užsakius iškart taxi, tad įvertinkite kas yra svarbiau – sutaupyta pinigų suma ar laikas. Kaina viešojo autobuso – apie 350 Thb iki Krabi soties, iš kurios teks nusigauti į viešbutį (kelionės trukmė nuo Khao Sok parko gausis apie 5-6 val. iki jūsų viešbučio Krabyje)  arba taxi iki 4 asmenų kaina 2500 Thb (apie 2,5 val. ir esate viešbutyje).

Mūsų puslapis Facebooke ir Instagrame – draugaukime! Taip pat visus keliaujančius į Krabi kviečiame prisijungti prie grupės FB Lietuviai Krabyje. Iki pasimatymo, tailandiečiai!

Save

Save

Save

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią