Nardymas Tailande.

Kodėl ne(reikia) bijoti nardymo?

Nardymas priskiriamas prie ekstremalių sporto šakų, tačiau neverta bijoti žodžio ekstremalus. Rekreacinis (pramoginis nardymas) yra visiškai saugus sportas. Šiame sporte nėra jokio greičio, jokio skubėjimo – vien tik mėgavimasis povandeniniu pasauliu.

 Sulaukiu komentarų, kad labai noru išbandyti nardymą, tačiau bijau. Kai paklausiu ko tiksliai žmonės bijo, sulaukiu įvairiausių atsakymų, dažniausias jų „nežinau“ 🙂 Galėčiau išskirti šiuos nardymo „pabaisiukus“:

1. Galiu supanikuoti / pasimesti neriant. Sutinku, kad nardymas nėra kiekvienos dienos jūsų užsiėmimas ir mes tikrai nesame sutverti gyventi po vandeniu. Todėl lengvas nerimas prieš neriant yra normalus, netgi ir tarp patyrusių nardytojų. Labiau tai ne nerimas, o susijaudinimas. Pirmokai (pirmą kartą neriantys) prieš neriant giliau turi labai išsamų instruktažą ir praktiką poros metrų gylyje. Studentai (laikantys kursą) jau būna išbandę nardymą baseine. Todėl tikimybė pasimesti ir supanikuoti po mokymų praktiškai išnyksta. Šiaip ar taip neriate ne vieni, o su nardymo profesionalais, todėl būkite ramūs ir mėgaukitės nardymu.
2. Bijau žuvų / ryklių. Povandeninis pasaulis yra taikus ir neagresyvus. Visos žuvys užsiėmusios savo reikalais ir narai joms mažiausiai įdomūs. Narai yra povandeninio pasaulio ambasadoriai, todėl po vandeniu jų veiksmai yra pasyvus stebėjimas nedrumsčiant povandeninio pasaulio ramybės. Kai savo aktyviais veiksmais nedrumsčiate povandeninio pasaulio ramybės – būkite ramus, niekas jums nieko nepadarys.
3. Nemokėsiu kvėpuoti per reguliatorių po vandeniu. Tai daryti daug lengviau, nei galima būtų įsivaizduoti. Šiuolaikiniai reguliatoriai labai išvystyti, todėl kvėpuojant papildomų didelių pastangų ir mokslų nereikia. Praktiškai nejaučiamas skirtumas ar kvėpuoti sausumoje ar po vandeniu. Prieš neriat būna apmokymai ir praktika baseine / laive, todėl dėl kvėpavimo būkite visiškai ramūs.
4. Gylio baimė. Nardyti nereiškia, kad reikia nerti tiesiai į 30 m. gylį. Daug puikių koralinių rifų galima pamatyti 5-10 metrų gylyje. Visada kol neriantieji apsipranta po vandeniu plaukiama labai sekliai, 5-6 metrai, kad bet kada būtų galima greitai iškilti. Kai apsiprantama, neriama giliau.
5. Pasibaigs oras. Nardymo balione yra supresuotas milžiniškas kiekis oro – 200 atmosferų (barų) – standartiniame balione tai 2400 litrų oro. Ramiai kvėpuojant, iškvėpuoti tokį kiekį sausumoje užtruktų dvi valandas. Po vandeniu praleidžiame vidutiniškai 30-45 min., daugiausiai 1 val. baigus nėrimą, balione dar lieka 50 barų – ketvirtis baliono, reikalaujamas saugumo rezervas. Todėl tikrai nėra dėl ko jaudintis, oras tikrai nepasibaigs.
Visi įrašai apie nardymą ČIA.
Nardymas turi teikti malonumą ir atsipalaidavimą, todėl viskas daroma labai saugiai, lėtai ir užtikrintai. Pasidalinkite savo baimėmis komentaruose arba parašykite man Facebook’e.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią