Koh lanta - sala pietų Tailande

Koh Lanta – Krabi ramybės oazė

Kol jūs skaičiuojat kiek pinigų išleidžiat vaikų pratybom, mes jaučiam, kad atostogų banga į Tailandą atriedės netrukus. Todėl geriau vieną kartą parašyti viešai, nei šimtą kartų visiems atsakyti individualiai. Ką tik grįžom iš savo atostogų po Lantos salą ir čia mūsų įspūdžiai ir ką jums reiktų žinoti apie ją.

Lanta yra Krabi regiono sala, nuo Krabi miesto nutolusi vos 60 km. Pati sala nėra labai didelė – vos 30 km ilgio ir  5 km pločio, tad ją visą galite apvažiuoti su motoroleriu per valandžiukę. Į salą atvykti (įsigyti bilietus galite čia) galima laivu iš Phi Phi, Phuketo, Krabi, taip pat iš Trango ir jo salų. Taip pat iš Krabi galima atvažiuoti minivenu. Bilieto kaina turėtų būti apie 250 Thb. Jei mokėsite daugiau, žinokite, mokate pakelta turisto kaina. Iš Ao nango su paėmimu iš viešbučio kaina bus apie 300 Thb, bet bilietą ko gero reiktų pirkti ne viešbutyje.
Sala tiks:
-turintiems mažai laiko – labai patogus susisiekimas, nuo Krabi oro uosto vos pusantros valandos kelio ir jūs jau savo viešbutyje.
-šeimoms su vaikais ir ramaus poilsio mėgėjams – ši sala tiesiog alsuoja ramybe.
-ieškantiems jogos retritų, pamokų ir stovyklų – ši sala laikoma antruoju Phanganu.
-norintiems pamatyti laukinių gyvūnų – pietinėje salos dalyje mes jų matėm neįtikėtinai daug! Saugokite savo daiktus nuo beždžionių.
-gyvūnų mylėtojams. Saloje įsikūrusi gyvūnų prieglauda Koh Lanta Animal welfare yra viena didesnių šalyje. Per 15 metų jie padarė didelį darbą, tad jei norite prisidėti, jie visada ieško savanorių, kurie galėtų pavedžioti šunis ar prisidėtų kitais darbais. Taip pat ieško gyvūnų pervežimo savanorių – jei skrendat į Europą ar JAV, jūs šunį ar katytę galėtumėte parskraidinti naujajam jo šeimininkui. Jums papildomai tai nieko nekainuoja ir niekuo nereikia rūpintis – tiesiog duodat savo sutikimą, ši įstaiga padaro visą darbą už jus.

Nevykčiau jei:
-yra nesezonas, o jūs tikitės smaragdinio jūros vandens. Birželio – rugsėjo mėnesiais jūra bus labai banguota, tad garantijos tuo metu išsimaudyti krištoliniame vandenyje tuo metu tikrai nėra. Taip pat ne sezono metu daugelyje viešbučių vyksta renovacijos darbai, tad apsišvartuokite kantrybe. Ir tuo metu nenustebkite, jei dalis restoranų ir kavinių „atostogauja“.
-jei ieškote barų, linksmybių – ši sala tikrai ne jums. Geriau traukite į Phi Phi, Phangano pietus ar Koh Tao.
-jei norite aktyviai leisti laiką – intensyviai veiklai užteks vos 3 dienų: keletas kelionių po salas, pasivaikščiojimas po nacionalinį parką ir nuostabus jame esantis paplūdimys (už įėjimą į nacionalinį parką teks pakloti po 200 suaugusiam ir 100 Thb vaikui), paplūdimių lankymas motoroleriu, pavaikščiojimas po uolas, dar maisto gaminimo kursai, masažai ir pan. Beje, masažai gerokai brangesni nei Ao Nange, Krabi. Jei pridėsite pasyvų poilsį, tai drąsiai ir savaitę galite praleist. Tiesa, būtinai aplankyti Koh Lantos senamiestį – jis tiesiog užburiantis, rekomenduoju papusryčiauti ar pavakarieniauti viename iš tradicinių jų restoranėlių ant vandens, o gal net ir ten apsistoti.
Koh Lantos senamiestis

Koh Lanta salos paplūdimiai:
Populiariausi paplūdimiai yra Klong Dao beach ir Pra Ae (Long beach). Pastarasis net  5 km ilgio. Tai ilgi, smėlėti paplūdimiai, kuriuose įsikūrę daugiausiai salos viešbučių. Man tai nebuvo pati jaukiausia salos dalis. Mane labiau pakerėjo pietinė Koh Lanta – dideli kalnai, džiunglės, laukinė gamta ir jaukūs maži paplūdimiukai, kuriuose – nė gyvos dvasios. Tiesa, dalis paplūdimių yra uolėti, tinkami maudytis tik potvynio metu. Taip pat labai patiko vakarinė Lanta, kurioje turistus galima ant rankos pirštų suskaičiuot. Tad jei norite labiau pajusti vietinių gyvenimą, gamtą, rinkčiausi vakarus, pietvakarius, jei norit fantastiškos laukinės gamtos – pietus.Jei reiktų važiuot į Koh Lantą, aš pati apsistočiau: Kakwang beach (šiuo metu ten stato bent kelis viešbučius), pietiniuose salos paplūdimiuose (Kantiag Bay – Bamboo Bay), Koh Lantos senamiestyje kitoje salos pusėje ir nuo senamiesčio link salos pietinės dalies esančiuose mažuose paplūdimiukuose. Mano rekomendacijos dėl nakvynės – straipsniuose apie tai, kur apsistoti šioje saloje.

Koh Lantos salos žemėlapis

Koh Lantoje gausu mažų, jaukių paplūdimių
Koh Lantoje gausu mažų, jaukių paplūdimių – šis visai netoli Koh Lantos senamiesčio, važiuojant į salos pietinį galą. Per potvynį turėtų būti tinkamas maudytis.
Koh Lantos senamiestis unikalus tuo, kad pusė jo - pastatyta ant vandens
Koh Lantos senamiestis unikalus tuo, kad pusė jo – pastatyta ant vandens. Joje galite rasti unikalią nakvynę ar jaukių restoranėlių.

Iš /į Lantą patogus susisiekimas su: Krabi, Puketu, Phi Phi, Jum sala, Trango salomis (Ngai, Mook). Jei mėgsate suplanuoti viską iš anksto, autobuso / traukinio / laivo bilietus galite įsigyti čia – kainos kai kur bus net ir mažesnės nei perkant agentūroje, tuo atveju, jei keliaujate ne mažiau kaip keturiese. Keliaujant mažesnei grupei, pigiau vykti viešuoju transportu. Pigiausias būdas – išėjus iš oro uosto į gatvę susistabdyti mikroautobusą songthaew, su juo nuvažiuoti iki viešosios autobusų stoties (būtinai pasakykite PUBLIC, nes gali nuvežt į agentūrą), iš ten kas valandą važiuoja minivenas į Lantą. Iš viso kelionė kainuos maždaug 300 thb asmeniui. Jei keliaujate iš Krabi, bilietus galite užsisakyti parašę man žinutę. Tokiu atveju kaina bus nuo viešbučio iki viešbučio.
Graži sala, bet iš visų aplankytų Tailande ji tikrai nepapuola į TOP penketuką.

Daugiau apie Koh Lanta salą ČIA
Daugiau apie Krabi regioną.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Viešbučiai Koh Lantos saloje:
Booking.com

2 Responses

  1. Sveiki, sakote nepapuola į TOP 5, kokioj saloj/salose verčiau patartumėt apsistoti 5-7 dienom? Keliausim sausį, su 1m vaiku, iš viso 3 savaites, kokią savaitę Bankoke, ir dvi pietuose. Norėtume ir pagulėti, ir pavažinėti (nuomotumėmės mašiną, ne motorolerį). Ačiū!

    1. Sveiki, deja, tokių patarimų nežarstome – skaitykit mūsų blogą ir ieškokit kas tiktų jums. kad galėtumėme patarti, turime išsiaiškinti jūsų poreikius, lūkesčius, įsivaizdavimą, biudžetą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią