Similanų salos

Maršrutas po pietų Tailandą

Fotografas Saulius Aliukonis („One dream Photography„) ir jo žmona Greta dalinasi savo maršrutu ir atsiliepimais apie kelionę po Bankoką ir Pietų Tailandą.

Kelionę lapkričio mėn. į Tailandą suplanavome dar liepos mėnesį – vieną vakarą nusipirkome bilietus. Mėgstame keliauti savarankiškai, todėl kelionę patys ir planavome. Susidarėme preliminarių vietų kur apsistosime ir kur nuvyksime planą, užsisakėme viešbučius. Esame aplankę nemažą dalį Europos (Ispanija, Turkija, Graikija,  Prancūzija, Belgija, Anglija, Vokietija), bet tai buvo pirmoji tokia tolima kelionė į egzotinę šalį. Nors viską organizavomės patys ir vykome taip toli pirmą kartą – nė akimirkai nebuvo nerimo jausmo. Dar labiau viskas paprasta ir aišku pasidarė kai nuvykome į Tailandą – laimingi, draugiški, nors ir laužyta anglų kalba, bet paslaugūs žmonės sukūrė saugumo ir patikimumo jausmą.

Mūsų kelionė prasidėjo lapkričio 18 dieną iš Vilniaus su persėdimu Maskvoje, o lapkričio 19 d. jau leidomės Bankoke. Nepagailėjome pinigų ir išpildėme savo svajonę – apsistojome Bangkok Amara viešbutyje su baseinu ant stogo.

Bangkok Amara hotel su baseinu ant stogo
Bangkok Amara hotel su baseinu ant stogo

Bankoke praleidome 2 dienas, per kurias apžiūrėjome miestą, aplankėme Grand Palace, Wat Pho šventyklą, China Town, Skybar’ą (Tower Club at Lebua), užsukome į zoologijos sodą, Lumpini parką, aplankėme naktinius turgus, Patpong kvartalą.

Bankokas naktį
Gatvės maistas Bankoke
Gatvės maistas Bankoke
elektros laidai - Tailando vizitinė kortelė
Elektros laidai – Tailando vizitinė kortelė

Po dviejų dienų skridome į Puketo salą, apsistojome Patonge, Coconut village viešbutyje. Šis viešbutis mums labai patiko, nes jis yra siautulingame Patonge, kuriame intensyvus naktinis gyvenimas, tačiau jame ramiai galėjome ilsėtis nuo vakarėlių – kaip uždara ramybės oazė. Tai leido mums puikiai suderinti tiek aktyvius vakarus, tiek poilsį.

Phuket Coconut Village Resort
Phuket Coconut Village Resort – ramus viešbutis siautulingame Patonge

Iš anksto buvome susidėlioję tik pagrindines lokacijas, kur vyksime ir apsistosime. Visa kita darėme ekspromtu pagal oro sąlygas ir kaip širdis liepė. Kadangi visi daiktai didžiąją laiko dalį buvo palikti Pukete, o visur iš jo keliavome ir apsistodavome vis kitose vietose, tai galbūt šiek tiek permokėjome, tačiau tai buvo labai patogu, nes keliavome tik su viena kuprine ant pečių: žmona rūpinosi kuprine su būtiniausiais reikmenimis, o aš keliavau su kuprine, kurioje buvo foto įranga.

Pukete aplankėme Puketo miestą, Big Budha ir Wat Chalong šventyklas. Iš Puketo vykome į žymiąją James Bond salą, Muslim Village (musulmonų miestas ant vandens).

big budha pukete
Didžioji Buda – Big Budha Pukete
James bond sala
Džeimso Bondo sala Tailande

Toliau keliavome į Phi Phi Don, kur praleidome tris dienas. Phi Phi salose apsistojome ,,Phi Phi Villa Resort“ – graži ir rami aplinka su atskirais Bungalow tipo Deluxe numeriais. Čia ypač patiko skanūs ir gausūs pusryčiai. Vieną dieną pasiėmeme privatų vietinį laivelį su kuriuo apiplaukėme Koh Phi Phi Leh salą – Maya Bay, Monkey Beach ir kitus žymius paplūdimius, vis sustodami „pasnorkelinti“, o kitą dieną apėjome ir ištyrinėjome pačią Phi Phi Don salą.

Phi Phi apžvalgos aikštelė
Phi Phi Don salos apžvalgos aikštelė
Phi Phi Leh sala
Phi Phi Leh sala

Po trijų dienų Phi Phi salose grįžome atgal į Puketą, kur praleidome kelias dienas. Kadangi nemėgstame sėdėti ramiai vienoje vietoje, po kelių dienų poilsio vykome vėl į Phang Nga, ten dieną praleidome dramblių ,,sanatorijoj“, kur turėjome smagų laiką juos maitindami, maudydamiesi purve ir vandeny (be jodinėjimo, nes mes esame prieš šią atrakciją, kuri Tailande yra labai populiari).

dramblių sanatorija pietų tailande
Dramblių sanatorija pietų Tailande

Kitą dieną važiavme į Krabi regioną, kur tikslas buvo užkopti 1260 laiptelių Tigro šventykloje. Lipome apie 40 minučių – išbandymas kūnui, bet džiaugsmas akims :).

tigro šventykla Krabi
Tigro šventykla Krabi
Tigro šventykla Krabi regione
Užkopus 1260 laiptelių atsiveria nuostabi panorama

Kitą dieną jau plaukėme į Similan salas. Daug tikėjomės iš šių salų, kurios vadinamos „Tailando Maldyvais“, tačiau grožį nustelbė milžiniškas turistų antplūdis ir netinkamas turo organizavimas.

Similanai
Similanai
Similanų salos
Similanų salos

Kita 3 dienų stotelė – Ko Racha sala. Tikra ramybės oazė sielai ir akims. Turbūt didžiausią įspūdį palikusi sala, kurioje jautėmės lyg būtume tik mes dviese. Apsistojome ,,Ban Raya Resort“ Turbūt tai buvo mūsų kelionės topas. Nes saloje ir milžiniškoje viešbučio teritorijoje buvo vos keli žmonės ir daug varanų po kojomis 🙂 Vakarais savo numerio terasoj gėrėm vyną džiunglių garsų apsupty ir driežų kompanijoj…

Koh Racha Yai Ban Raya Resort 3
Koh Racha Yai Ban Raya Resort
Koh Racha
Koh Racha – bene didžiausią įspūdį palikusi sala šios kelionės metu

Keliaujant po Tailandą labiausiai patiko saugumo jausmas. Kažkodėl jautėmės daug saugesni nežinomoj ir nepatirtoj aplinkoj, nei esame įpratę būdami Lietuvoje ar keliaujant po Europą. Gal todėl, kad žmonės ten yra ypač paslaugūs ir draugiški. Užmezgėme kelias naujas pažintis su vietiniais. Maistas skanus, oras geras, veiklos daug – turbūt tai viena iš tų šalių, kuri negali palikti abejingo nė vieno. Man, kaip fotografui, visi tie kontrastai suteikė labai daug įkvįpimo ir galimybių atrasti, pabendrauti ir pažinti 🙂
Tailandietiskas maistas
Mes su žmona prieš kelionę žinojome, kad tajai yra ypač draugiški ir paslaugūs, bet vistiek kažkiek tai stebino gerąja prasme. Tikėjomės, kad važinėsime motoroleriu daugiau, bet, deja, tailandietiško eismo ypatumai ne iš lengvųjų. Todėl važinėjome tik kelias dienas, ten kur buvo mažesnis eismas. Kažkiek nustebino turistų srautai kai kuriuose žymesniuose objektuose. Bet turbūt tai neišvengiama tokioje populiarioje turistinėje šalyje.

Taip pat paskutinę dieną norėjome išbandyti Bamboo rafting’ą džiunglių upe, todėl keliavome su dar vienu turu į nacionalinį parką. Turas nieko nerašė apie jojimą drambliais, tačiau atvykus paaiškėjo priešingai, o kadangi mes esame prieš šią atrakciją, tai mus labai nuvylė.

plaukimas bambukiniu plaustu Khao sok parke
Plaukimas bambukiniu plaustu Khao Sok parke.

Mes su Greta esame iš tų, kuriems poilsis yra aktyvus keliavimas, bendravimas, linksmybės ir pažinimas – mums šis maršrutas labai patiko. Ar jis geras, ar ne labai individualus klausimas. Jeigu esate aktyvūs, mėgstate greitą gyvenimo tempą ir atostogų neįsivaizduojate be nuotykių – pabandykite.

Apibendrinus visą kelionę – džiaugiamės šia patirtimi. Mielai grįžtume į Tailandą dar kartą. Ši šalis ne veltui vadinama kontrastų kraštu, o man kaip fotografui tai ypatingai svarbu, nes per atostogas mėgstu keliauti ir gaudyti akimirkas, kurias siunčia gyvenimas. Grįžome pasikrovę teigiamų minčių ir pozityvių idėjų. Gal ir šypsomės daugiau… Šypsenų visiems ir palinkėsime, nes pas mus Lietuvoje to dar labai trūksta!

Daugiau:
Planuojate kelionę savarankiškai? Patogūs ir išbandyti maršrutai po Tailandą.
Phi Phi salos
Khao Sok nacionalinis parkas
Drambliai pietų Tailande
Ką veikti Krabi regione?

Dėmesio, nuotraukas ir tekstus griežtai draudžiama kopijuoti ir naudoti be autoriaus sutikimo.

Keliavote po Tailandą ir norite pasidalinti savo įspūdžiais su kitais? Susisiekite su mumis labas@tailandieciai.lt

2 Responses

  1. Super jusu maršrutas – tikrai inspiravo. Jeigu galit, parašykit, kaip keliavote transporto atžvilgiu, nes kiek supratau visgi motoroleriu nekeliavot. Taipogi, kaip radote gidą Khao Sok nac. parke ir ar į ji verta nuvažiuoti, nes iš jūsų straipsnio nuomone nėra labai aiški.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią