Kelionė po Šiaurės Tailandą

Motoroleriu po šiaurės Tailandą

Šiaurės Tailandas labai vertas dėmesio. Kadangi (ir ne tik dėl to) iš Krabi su Air Asia yra tiesioginis skrydis į Chiang Mai – planas aplankyti tą pusę buvo jau kuris laikas. Tad vienas vaikų atostogas tam ir išnaudojome. Chiang Majuje pasilikti planų neturėjome – norėjome pamatyti ne miestą, o gamtą. Žinoma, galima apsistojus Chiang Majuje imti turus, bet labiau mėgstame pakeliauti savarankiškai, tad šį kartą toks planas ir buvo. Kadangi lietaus sezonas birželio pradžioje buvo beprasidedantis, nusprendėm nerizikuoti ir imti motorolerį su galimybe gražinti jį Pai. Na, jei prasidėtų lietus, kad galėtumėme gražinti ir grįžti į Chiang Mai autobusiuku. Nuvykome į motorolerių nuomos punktą kuriame galima išsinuomot motorolerius ir palikti Pai – ir še tau, prieš pat nosį paimti paskutiniai motoroleriai. Norit laukti? Laukit, tik niekas negarantuoja kada bus gražinti. Nusprendėm nelaukti, o imti miniveną ir važiuoti juo į Pai. Labai rekomenduoju prieš važiuojant jiems pasiskambint paklaust kokia situacija, kad nenutiktų taip, kaip mums nutiko. Kita vertus – motorolerių jie nerezervuoja, tad net jei skambučio metu ir bus, dar nebūsite 100% tikri, kad motorolerį gausite. O net jei ir negausite, galėsite vykti su minivenu.

Motorolerius išsinuomavome kitą dieną  jau pačiame Pai mieste, tam pačiam nuomos punkte su ta pačia intensija – jei norėsime, gražinsim Chiang Majuje. Tiesa, gražinimo mokestis kitame mieste yra 300 Thb. Na, čia ir prasidėjo mūsų kelionė. Ir, dėmesio, važiuoti neturintiems patirties Kelia Chiang Mai – Pai NEREKOMENDUOJU. Vos 150 km garsus savo posūkiais – teks įveikti 762 posūkius, tad turėkite omenyje – vien vienos kelionės metu matėme ne vieną avariją! Jei nuspręstumėte vykti į Pai minivenu, užsakyti bilietą galite paspaudę šią nuorodą.

Tailandas motoroleriu

Pai miestelio centras pasirodė labai „nuturistintas“ – ypatingai daug alų mėgstančio kinų ir amerikos jaunimo, kuriuos čia sutraukia kiekvieną vakarą vykstantis naktinis turgus pagrindinėje miesto gatvėje.  Kad centras ne mums nusprendėm iškart ir išsinuomavom bungaliukus kitoje upės pusėje, kur gerokai ramiau. Kadangi nebuvom užsisakę iš anksto, turėjome šiokį tokį turą po viešbučius. Nežinau kaip kitiems lengvai sekasi užsisakyti viešbučius vietoje, man asmeniškai arba brangiau dažniausiai būna, arba nelieka vietų 🙂 šį kartą buvo panašiai – vietų nebuvo tose vietose kuriose norėjau, tad teko stoti pakeliui. Ir štai laimingasis viešbutis kuriam pasisekė turėti mūsų kompanijos viešnagę:
Pai Do See – užsakyti galima tik Agodoje, Booking sistemoje, deja, neradau. Paprasti bungaliukai, už kurių – ryžių laukai. Aišku, jokio lango į juos ir išėjimas į priešingą pusę – viskas labai tajiškai 🙂 Iki Pai centro vos 5 minutės motoroleriu, o gal ir mažiau, yra baseinas – didelių poreikių labai neturėjom, tad čia ir pasilikome.
Nakvynė Pai ryžių laukuose

Noriu atkreipti dėmesį, kad Pai yra kuprinėtojų, arba kitaip, „backpackerių“ rojus ir čia savo vietą suras ir džiazo muzikantai ir cirko artistai, arba kitaip dar vadinami bohema. Jei reiktų apibūdinti Pai miestelį, tai taip ir pasakyčiau – bohemiškas. Jame gausu menininkų, jogos studijų, meditacijos centrų, atsipūtusių (ir apsipūtusių) žmonių.

Norintiems šiek tiek egzotikos, rekomenduoju apsistoti nameliuose medyje. Kur, deja, mums atvykus vietų taip pat nebebuvo. Man taip pat patiko šis viešbutis, esantis kiek toliau nuo centro. Labai įdomu tai, kad teko keliauti birželio mėnesio pradžioje, kai tikrai užimtumas turėjo būti nedidelis, bet buvo atvirkščiai.

Taigi, mūsų planuotas maršrutas buvo toks:

Chiang Mai iš oro uosto su taxi iki motorolerio nuomos, iš ten į Pai (apsistojome ČIA), 2-3 naktis Pai, aplankėme Pai apylinkes, tuomet traukėme link Soppong – pakeliui užsukome į karštas sroves, kitą pusdienį skyrėme aplankyti Lod cave urvui, taip pat ieškojome saulėtekio pagal Austės ir Vidmanto rekomendacijas (apsistoti planavome Little Eden, bet šeimininkas pasirodė itin grubus – telefonu rezervuojant gavome vieną kainą, atvykus pasakė visiškai kitą ir pradėjo mums priekaištauti ir kelti balsą – tad jei sugalvosite čia apsistoti rezervuokit internetu, neteks galbūt nusivilti. Mes nusprendėm nesinervuoti ir išsinuomavom visai šalimais namelius ant upės kranto River Inn – labai rekomenduoju.). Iš čia planas turėjo planas vesti į šiuos nakvynės namus ryžių laukuose, tuomet aplankyti Doin Inthanon nacionalinį parką, pernakvoti aplink Wat Phra That Si Chom ir galiausiai į Doi Suthep bet nusprendėme nesukti viso rato, nes labai norėjau sudalyvauti vienuose mokymuose Pai, tad grįžome ta pačia puse (tiesa, Doi Suthep aplankėme iš Chiang Majaus). Atkreipkit dėmesį, kad keliaujant iš Chiang Mai į Pai (ar visus versa) – yra daug lankytinų objektų, tad jei išvyksite iš Chiang Mai po pietų, nespėsite aplankyti visko kas bus pakeliui, tad planuokite išvykimą iš pačio ryto arba sukite į priešingą pusę ir užbaikite kelionę Pai – Chiang Mai.

Važiuojant šiuo keliu pakeliui galima aplankyti šias vietas:
Mok Fah krioklys, Pong Deud geizeris ir karštos srovės, apžvalgos aikštelės, Huai Nam Dang nacionalinis parkas, Pai karštosios srovės, Pai kanjonas. Dabar tiksliai nepasakysiu į kuriuos objektus galima įsigyti bendrą dienos bilietą, kas gaunasi gerokai pigiau nei pirkti atskirai. Įmanoma šį maršrutą per dieną įveikti išvykstant prieš 7 iš Chiang Majaus. Mes dalį objektų aplankėme apsistoję Pai, tad nepasakysiu tiksliai kiek tam reikia laiko, bet kanjone reiktų atsidurti apie 17.30 val. prieš leidžiantis saulei.

O Chiang Mai buvome apsistoję šiame viešbutyje – labai patogi vieta, erdvūs numeriai jei reikia didesnio nei 2 vietų kambario. Chiang Mai manau reiktų skirti 1-2 naktis aplankyti šventykloms ir pavalgyti šiaurės Tailando maisto.

Mano patarimai – skubant visą maršrutą įmanoma įveikti su 4 nakvynėm, su 7 – daugiau komforto ir mažiau skubėjimo, daugiau pasimėgavimo. Turėkite purškalą nuo uodų. Nakvynes rekomenduoju užsakinėt internetu ir iš anksto, ypač sezono metu – šis maršrutas populiarėja, tačiau viešbučių pasirinkimas labai nedidelis (nekalbu apie Pai ar Čiang Mai). O čia – daugiau nuotraukų su aprašymais:

Šiaurės Tailande - draugiškiausi žmonės
Stabtelim prie tilto – matau, atvažiuoja policijos mašina. Sustoja, išlipa. Galvoju, kas gi čia bus. Viršininkas jų sako – photo photo! Va su tokiom emocijom ir keliavome visą laiką.
Pai - Soppong - vienos aukščiausių vietų Tailande
Pakeliui iš Pai į Soppong – vienos aukščiausių vietų Tailande. Nepamirškite pasiimti megztukų ar lengvų striukių, nes oro temperatūra čia stipriai nukrenta. Užtat vaizdai – gniaužiantys kvapą.
Šiaurės Tailando grožis
Tikrasis grožis ir tikrasis Tailandas – dar toliau nuo Pai. Pasiruoškite, nes čia turėsite laiko sau, o ir važiavimas motoroleriu – lyg meditacija.
Gyvatės Tailande
Aplink Soppong – gausu uolų. O juose – gausu ir tikro tailandietiško gyvenimo. Aš mėgstu pasitikrint ką sutikau – ši, nors ir labai didelė, bet nepavojinga, užtat labai reta gražuolė.
Lod cave – verta sustojimo vieta. Įėjimas berods nemokamas ar labai pigus, tiesa, teks imti gidą.
Drambliai Tailande
Drambliai – opi tema Tailande. Mes nusprendėme neremti nei laipiojimų jais, nei dramblių stovyklų. Dramblių vyksime ieškoti į Khao Yai nacionalinį parką, kuriame šiuos gyvūnus galima pamatyti gyvenančius laisvėje.
Šiaurės Tailandas
Ši kelionė buvo gausi ekspromtinių ir neplanuotų sustojimų. Važiuojam, pamatom ženklą – krioklys, ir sukam. Tikrai ne visos lankytinos vietos buvo sužymėtos Google maps žemėlapyje. Taip keliaujant, lengva atsiduoti ir sekti širdies 🙂
Pai kanjonas
Pai kanjonas – būkite čia saulei leidžiantis, maždaug nuo 17:30 ar 18 valandos (saulė Tailande leidžiasi greitai ir kasdien tuo pačiu metu – 18:30. Planuojant tokio tipo kelionę tai gali būti svarbu).
Doi Suthep šventykla Chiang Majuje.
Doi Suthep šventykla Chiang Majuje. Mažieji uždarbiautojai. Beje, šitoje šventykloje vyksta vippassana meditacijos.
Chiang Majus garsus šventyklų gausa.
Chiang Majus garsus šventyklų gausa. Nepamirškite sarongų.
Chiang Mai šventyklos
Chiang Mai šventyklos

Užsakyti transportą galite paspaudę ČIA, viešbučius – ČIA arba ČIA.
Planuojate kelionę po Tailandą? Jau suplanuoti patogūs maršrutai po Tailandą nuo A iki Z čia.

Daugiau istorijų – FB  puslapyje, o nuotraukų – Instagram! Labai dėkoju už straipsnių pasidalinimą – parašyti vieną blogo įrašą man užtrunka visą dieną. Jei turite klausimų apie Tailandą, galite užsisakyti konsultaciją čia.
Kur apsistoti Chiang Mai? Geriausi viešbučių pasiūlymai čia (būčiau dėkinga, kad viešbučius užsakinėtumėte per šiame puslapyje esančias nuorodas):
Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią