• Titulinis
  • /
  • Visi
  • /
  • Nardymas pirmą kartą – DSD (Discover Scuba Diving) programa
Nardymas pirmą kartą - discover scuba dive padi programa

Nardymas pirmą kartą – DSD (Discover Scuba Diving) programa

Esi jaunas tol, kol gyvenime yra pirmų kartų.  Vieni vilioja, kiti gąsdina, apie trečius tikriausiai visai nepagalvoji. Kadangi skaitai šį įrašą, mielas skaitytojau, esi pasiruošęs arba bent jau ruošiesi nerti pirmą kartą.

Esu PADI organizacijos nardymo instruktorius, todėl trumpai supažindinsiu su PADI sukurta programa Discover Scuba Diving (DSD), kuri skirta pirmą kartą neriantiems arba tiems, kas neturi nardytojo sertifikato. Šioje programoje gali dalyvauti asmenys nuo 10 iki… 🙂 Kiekvienas nardymo centras turi skirtingas šios programos realizavimo galimybes ir pasirinkimus. Galima bandyti nardymą tik baseine, galima kombinuoti baseinas + jūra arba tik jūroje. Paskiausias variantas yra pats populiariausias tarp pirmą kartą neriančių, todėl supažindinsiu, kaip aš neriu su savo svečiais.

DSD programą sudaro trys dalys – teorinė, praktinė laive ir praktinė jūroje. Visos dalys įdomios ir nenuobodžios.

  1. Teorinė dalis. Pakeliui iki nardymo vietos laive išdėstoma teorinė dalis – susipažinimas su pagrindinėmis nardymo taisyklėmis, ženklais, kurių pagalba yra bendraujama po vandeniu, visa nėrimo eiga ir atsakoma į kiekvieną kilusį svečių klausimą. Todėl prieš įšokant į vandenį visi iki vieno būna 100% morališkai pasiruošę;
  2. Praktinė dalis laive. Susipažinimas su nardymo įranga, jos pasimatavimas ir išmokstama atlikti kelis paprastus ir praktiškus pratimus, kurių gali prireikti nardant. Pvz. kaukės išsivalymas po vandeniu.
  3. Praktinė dalis jūroje. Praktinės dalies metu jūroje pirmo nėrimo metu atliekami keli pratimai (10-15 min.) ir tada tęsiamas nėrimas prie koralinio rifo. Antro nėrimo metu jokių pratimų nebėra, tik smagus pažintinis nėrimas.

Ao Nange dažniausia neriame prie Phi Phi salų, tačiau yra galimybė nerti ir prie vietinių Ao Nang salų. Savo svečiams visada padedu pasirinkti geriausias nardymo vietas. Maksimalus nėrimo gylis 12 metrų. Su vienu instruktoriumi daugiausiai neria 2 pirmą kartą neriantys asmenys. Dvi instruktoriaus rankos – du svečiai 🙂

Norintiems daugiau sužinoti apie nardymo kursus – skaityti čia.

Vis dar neapsisprendžiantiems ar verta išbandyti nardymą – paskaitykite šį įrašą. O jei domina detalesnė informacija – rašykite Facebook‘e.

 

Save

Save

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią