• Titulinis
  • /
  • Visi
  • /
  • Nardymas prie Phi Phi salų: nardymo tvarkaraštis
nardymas prie phi phi salų Tailande

Nardymas prie Phi Phi salų: nardymo tvarkaraštis

Tomas jau antri metai dirba nardymo instruktoriumi Ao Nange, Krabi. Dažniausiai plaukia link Phi Phi arba prie vietinių salų. Šį kartą – trumpai apie kiekvieną turą aplink egzotiškas Phi Phi salas. Apie nardymo turus prie vietinių salų skaitykite čia.

 
Turas
Rekomenduojama
Pirmadienis
Vienas iš wreck'ų ir 2 nėrimai prie Phi Phi
Sertifikuotiems
Antradienis
2 nėrimai prie Bida salų
Žaliems
Sertifikuotiems
Snorklintojams
Trečiadienis
Egzotinis Phi Phi kruizas
Žaliems
Sertifikuotiems
Ketvirtadienis
2 nėrimai prie Maya Bay
Žaliems
Sertifikuotiems
Penktadienis
Koh Haa nacionalinis parkas
Žaliems
Sertifikuotiems
Snorklintojams
Šeštadienis
2 nėrimai prie Bida salų
Žaliems
Sertifikuotiems
Snorklintojams
Sekmadienis
2 nėrimai prie Phi Phi salų
Žaliems
Sertifikuotiems
Snorklintojams

 

Nėrimas prie Bida salų – mano mėgstamiausios 🙂
Labiausiai į pietūs nuo Phi Phi salų nutolusios Bida salos. Dauguma jas lygina su žymiosiomis Similan salomis dėl povandeninio pasaulio grožybių. Visos dienos turo metu yra aplankomos abi Bida salos – Bida Nok ir Bida Nai. Šis turas puikiai tinkama tiek nardytojams tiek paviršinio nardymo mėgėjams.
Bida Nai salos topografija susideda iš daugybės povandeninių įtrūkimų, kurie puikiai padeda formuotis kietiesiems koralams. Čia taip pat yra galimybė išbandyti plaukimą po uolomis. Bida Nok sala yra Bida Nai sesuo, kuri yra žinoma, kaip viena geriausių nardymo vietų prie Phi Phi salų dėl turtingos faunos ir floros ir puikiai išsilaikiusio koralinio rifo. Norintiems pamatyti ryklius (Black tip reef shark) – šioje nardymo vietoje didžiausia galimybė juos pamatyti.

Nardymas su rykliaisLoepardinis ryklys

 

Egzotinis Phi-Phi kruizas – yra galimybė pasiimti svečius iš Phi Phi salos ir po nardymo parplukdyti į Krabi (AoNang, Klong Munag, Tubkaek – nemokamai, Railay už papildomą mokestį). 
Sunku aprašyti ir papasakoti apie žymias pasaulyje, unikalias Phi-Phi salas. Todėl geriausias būdas yra jas patiems aplankyti. Archipelagą sudaro 6 salos iš kurių dvi populiariausios yra Phi Phi Don ir Phi Phi Ley. Šio turo metu ir bus aplankomos abi šios salos su keletu sustojimų prie jų.
Pirmasis sustojimas Phi Phi Don saloje, kuri yra apgyvendinta ir pati populiariausia. Šio sustojimo metu bus galimybė pažinti salą iš arčiau joje pasivaikščioti. Phi Phi Don sala yra žinoma, kaip backpekerių rojus su šarmingomis siauromis gatvelėmis, kuriose rasite suvenyrų parduotuvėles, restoranus, barus, jaukias kavinaites ir daug kitko. Vieni šios salos nekenčia, kiti dievina, bet ją būtina pamatyti kiekvienam nors kartą.
Sekantis sustojimas prie Phi Phi Ley salos kranto – Viking bay įlankoje. Pasakiško grožio įlanka su turkio spalvos vandeniu, koralais ir turtingu povandeniniu pasauliu. Ši vietas puikiai tinkama tiek nardytojams tiek paviršinio nardymo mėgėjams. Esu išsiaiškinęs kur dažniausiai maitinasi jūrinis vėžlys ir pasistengsiu jį jums surasti.
Pietų metu laivas lėtai plauks palei Phi Phi Ley krantus kartu aplankant Maya Bay – tai žymusis paplūdimys, kur Leonardo DiCaprio nusifilmavo legendinėje kino juostoje „The Beach“. Po skanių pietų ir valandos poilsio paskutinis sustojimas prie Phi-Phi Don salos krantų.

Ekskursija po Phi Phi salasEkskursija po Phi Phi Don salą

 

3 nėrimai prie Phi Phi salų
Ši diena skirta sertifikuotiems narams. Šios dienos metu bus galimybė išbandyti nėrimą prie Kled Keo wreck’o. Šis laivas 2014 m. kovo 19 d. buvo paskandintas nardymo jame ir aplink jį tikslais. Prieš tai šis laivas buvo naudotas tajų karinio jūrų laivyno nuo 1956 metų. Šis laivas yra 47 metrų ilgio ir 7.7 metrų pločio, kuris guli 16-30 metrų gylyje.
Kiti du dienos nėrimai būna laisvai pasirenkami pagal tos dienos oro prognozes, kad nardymas būtų kuo įdomesnis – geras matomumas, silpna srovė ir mažas banguotumas.

Kled Keo wreck'asKled Keo wreck’as

2 nėrimai Koh Haa nacionaliniame parke (gruodis – kovas, kitais mėnesiais Bida salos)
Tiesiogiai išvertus iš tajų kalbos reiškia „Penkios Salos“ – tai salų grupė 3 val. nutolusi nuo Ao Nango. Tai unikalus, nepaliestas Tailando perlas su krištolo skaidrumo vandeniu ir laukiniu paplūdimiu. Tiek nardytojai, tiek paviršinio nardymo (snorkelintojai) mėgėjai po vandeniu jausis, kaip akvariume. Filmuota medžiaga iš nardymo šiame salyne.

Koh Haa salynas TailandeKoh Haa salynas iš paukščio skrydžio

 

Nėrimas prie May bay
Šią dieną yra didžiausia tikimybė pamatyti rifinius ryklius ir jūrinius vėžlius. Du nėrimai šalia žymioji Maya bay paplūdimio, kur buvo nufilmuotas filmas „The Beach“. Šis turas labiau tinkamas nardytojams, tačiau tinka ir paviršinio nardymo mėgėjams.

Maya Bay paplūdimysMaya Bay paplūdimys

 

2 nėrimai prie Phi-Phi salų
Konkrečios nardymo vietos yra nusprendžiamos nėrimo dienos rytą – dažniausiai vienas nėrimas būna prie Phi Phi Ley salos, kitas prie Phi Phi Don salos. Smagu paragauti nėrimų prie skirtingų salų, kurių fauna ir flora yra panaši, tačiau kartu ir skirtinga. Skirtinga savo koralų spalvotumu, individualiomis ten gyvenančiomis gyvūnų rūšimis ar dugno reljefu.

Phi Phi Ley salaPhi Phi Ley sala iš paukščio skrydžio

 

King Cruiser, Shark Poin ir Anemone rifas (pagal atskirą užklausimą)
Šios dienos turą sudaro trys įspūdingi nėrimai skirti tik sertifikuotiems narams ir netinka pirmą kartą neriantiems su DSD programa.

King Cruiser – 1997 metais keleivinis keltas King Cruiser plukdino keleivius iš Puketo į Phi Phi salas. Nepatyręs kapitonas atsitrenkė į povandenines uolas ir keltas nuskendo. Laimei pavyko išvengti aukų. Šiandiena turime puikų wreck‘ą, kuris nusėdęs 30 metrų gylyje. Įdomiausios vietos aplink keleivinį denį yra 18-24 metrų gylyje. Todėl ši patirtis skirta pažengusiems narams arba, tie, kurie norėtų laikytis Advanced Open Water kursus.

Anemone rifas yra smailėjanti į viršų uola, kuri prasideda 4-7 metrų gylyje ir tęsiasi iki daugiau nei 25 metrų gylio. Šio rifo pavadinimas tiesiogiai susijęs su Anemone koralais (žuviuko Nemo namas J ), kurie sudaro didžiąją dalį jo paviršiau. Taip pat šioje vietoje yra sutinkami Leopardiniai rykliai, jūrų arkliukai, murenos, debesys smulkių žuvų per kurias skrosti yra neapsakoma patirtis (vadinu tai Discovery TV programa 🙂 )

Shark point arba Hin Musang (tailandietiškai reiškia ryklio uolos) pavadinimas kilęs ne nuo to, kad ten būriuojasi rykliai, o nuo uolų formų. Šios formos primena ryklio peleką. Viena geriausių nardymo vietų Tailande, kuri nepalieka abejingų. Šią nardymo vietą sudaro trys peleko formos uolos kur gylis svyruoja nuo 10 iki 25 metrų. Gausi augmenijos ir gyvūnijos nardymo vieta sudaro įspūdį, kaip, kad nardytum akvariume. Didžiausias įspūdį palieka rožinės, violetinės ir raudonos spalvų minkštieji koralai. Taigi nepamirštam fotoaparatų ir neriam.

Tvarkaraštis gali būti keičiamas, tad dėl tikslių nardymo dienų rašykite man žinutę. Dėl nardymo Kalėdiniu laikotarpiu patariu rezervuoti iš anksto – dalis dienų jau yra užimtos ir rezervuotos. Registruokitės nėrimui per mano FB puslapį.

Save

Save

Save

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią