Open water diver arba atvirųjų vandenų nardymo kursas Tailande

Nardymo kursai – PADI Open water diver

PADI OPEN WATER DIVER arba atvirųjų vandenų nardytojas – tai pats populiariausias nardymo kursas visame pasaulyje. Be pažymėjimo galite nardyti tik su instruktoriumi susikabinę už rankų. Su šiuo sertifikatu galėsite nerti ir be instruktoriaus jei turite porininką. Jei palygintumėme su vairavimu, tai būtų kaip, kad B kategorijos vairuotojo pažymėjimas. Su šiuo pažymėjimu galėsite nardyti visame pasaulyje iki 18 metrų gylio. Padi open water kursas nėra sudėtingas ir tunka vos 4 dienas. Kursas susideda iš trijų dalių – teorija, praktika baseine ir praktika atvirame vandenyne. Pirmą ir antrą dienas praleidžiame klasėje darydami teorines užduotis ir baseine praktiškai jas įgyvendinant. Teorinės dalies metu žiūrimi specialiai kursui sukurti video, diskutuojama su instruktoriumi apie iškilusius klausimus ir sprendžiami įvairūs testai. Praktinės dalies baseine metu susipažįstame su nardymo įranga, atliekame įvairiausius pratimus, kurie vėliau bus naudingi nardant atvirame vandenyje. Trečią ir ketvirtą dienas praleidžiame jūroje tobulinant pratimus, kuriuos išmokome baseine. Atlikus pratimus laukia įdomiausia dalis – nardymas prie koralinio rifo su žuviukais nemo, murenomis, rajomis ir kitomis akvariumo žuvytėmis.

Norint sutaupyti vieną atostogų dieną yra galimybė teorinę dalį atlikti namuose internetu, todėl pradėjus kursą liks tik praktika baseine ir nėrimai jūroje. Tokiu atveju kursas truks 3 dienas. Taip pat yra galimybė kursą sutrumpinti iki 2 dienų. Šiuo atveju teorija atliekama namie, o praktiką baseine galima atlikti PADI nardymo centre esančiame jūsų mieste (jei tik toks yra). Tuomet lieka tik smagiausioji dalis – 4 nerimai šiltoje jūroje atostogų metu. Svarbu, kad visos trys dalys būtų atliktos per 12 mėnesių.

PADI Open water diver kurso teorinė medžiaga yra parengta anglų, vokiečių, kinų, ispanų, rusų ir kitomis kalbomis. Šiame sąraše lietuvių kalbos kol kas dar nėra. Todėl svarbu įsivertinti savo anglų ar kitos kalbos žinias prieš pradedant kursą arba ieškoti nardymo centro, kuris turi instruktorių kalbanti jums suprantama kalba ir reikalui esant galėtų viską išaiškinti. Kalbos barjeras labai svarbu, kad nereiktų galvoti ar teisingai supratote ko iš jūsų reikalauja instruktorius. Vis gi nardymas yra priskiriamas prie ekstremalių sporto šakų.

Taip pat yra galimybė laikytis PADI Scuba diver kursus – tarpinis laiptelis tampant Open Water naru.

Neapsisprendžiantiems ar laikytis nardymo kursus, rekomenduoju paskaityti ši mano įrašą. Aš pats šiuo metu dirbu Krabi, Ao Nange, tad jei būsite Tailande, mielai susitikčiau padiskutuoti apie nardymą.

Jeigu ir toliau neapsisprendžiate dėl kursų – išbandykite Discover Scuba Diving programą, kuri skirta norintiems pirmą kartą išbandyti nardymą. Tad vėliau bus lengviau nuspręsti ar nardymas yra tai, ką norėtumėte daryti ir ateityje.

Taip pat jei turite kitokių klausimu apie nardymą – klauskite manęs Facebook’e  ar rašykite laiškus į labas@tailandieciai.lt

Tomas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią