Nauji metai Tailande – Songkranas

Nauji metai Tailande – Songkranas

Songkranas – Nauji metai Tailande, tradicinis tajų festivalis, kuris prasidės balandžio 13 dieną ir truks tris dienas. Švęsime 2559-uosius metus pagal budistų kalendorių – mūsų kalendorių ir budistišką kalendorių skiria 543 metai. Ši data taip pat neretai naudojama, tad nenustebkite, jei koks produktas galioja iki 2560-ųjų. „Songkran“žodis kilęs iš Sanskrito kalbos ir reiškia judėjimą, pasikeitimą. Pagal tajų astrologinį kalendorių saulė tą dieną pereina į naują zodiako ženklą.

Balandžio 13 d. – Maha Songkran diena – diena kuri pažymi senų metų pabaigą.
Balandžio 14 d. – Wan Nao -šeimos diena.
Balandžio 15 d. – Wan Thaloeng Sok Naujų metų pradžia.

Anksčiau tajai pildavo kvepiantį vandenį kitam žmogui per petį ir linkėdavo gerų naujų metų. Vanduo simbolizuoja švarą,atgaivą dvasiai ir svarbą žmogaus gyvenime.
Dabar Songkranas yra daugiau panašus į karnavalą – žmonės pila vandenį vienas ant kito, bet vis tik tam tikros tradicijos išlikę:
Tą dieną aukoja budistų vienuoliams; paleidžia iš narvų gyvūnus – paukščius, žuvytes išleidžia į vandens telkinius; lanko vyresniuosius gimines, tėvus bei pila ant jų vandenį. Tai rodo pagarbą ir palaiminimą; Budistai pila vandenį ir ant Budos statulų, paveikslų.

Geriausios vietos švęsti Songkraną – Bankokas, Čiang Majus. Tiesa, balandžio 13 dieną rekomenduoju neplanuoti jokių išvykų, ekskursijų ir pervažiavimų!

Pernai mūsų šventimas Koh Phangane nebuvo labai sėkmingas – kaip tik 13 dieną užėjo ciklonas ir tris dienas lijo, buvo šalčiausios visų metų dienos. Šiemet, tikiu, patirtis bus įdomesnė, laukiu nesulaukiu! Sawasdee BEE mai, kha!

Mūsų šeimos tailandietiška kasdienybė FB puslapyje, Instagrame ir FB grupėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią