Saugus nėrimas pirmą kartą

Nėrimas pirmą kartą

Kalbant apie nėrimą pirmą kartą – yra kelių tipų žmonės:
– entuziastai ekspromtininkai – tie, kuriems visada viskas kas nauja yra įdomu ir be jokių svarstymų pasitaikius progai tai išbando.
– mąstytojai svarstytojai – tie, kurie kruopščiai viską apsvarsto, perskaito visus patarimus ir forumus, pakalbina visus nardančius draugus ir pažįstamus.
– svajotojai – tie, kurie svajoja išbandyti nardymą, bet vis dar nepasitiki savo jėgomis ir mano, kad nardymas ne jiems. Taigi skiriu šį įrašą pastariesiems dviems tipams, nes entuziastams papildomų argumentų nebereikia.

Kaip nardymo instruktorius atstovauju PADI organizaciją, kuri yra didžiausia pasaulyje – rinkos dalis 63% (2 iš 3 nardymo sertifikatų išduoda PADI), remsiuosi PADI Discover Scuba Diving (DSD) programos praktika. Keliaujant jums teks susidurti su terminu try dive – dažnu atveju tai pačio nardymo centro sukurta programa (dažnas reiškinys Turkijoje ir Egipte), kai gaunamas kelių minučių instruktažas apie nardymą, uždedama nardymo įranga ir instruktorius tave paplukdo po vandeniu 15-20 min iki 6 m. gylio. Vadinu tai demo nėrimo versija. Nardymo instruktorių tarpe tai vadiname „liptonais“ – klientai, kuriuos, kaip arbatos pakelius, pamirko 20 min. vandenyje ir iškelia atgal 🙂 Deja, neretai tokia patirtis būna ir neigiama

Kai neriama pagal DSD programą – nėrimas būna ilgesnis, gilesnis ir jautiesi labiau užtikrintas tuo ką darai. Ši patirtis neabejotinai bus saugesnė, nei pirmoji ir paliks gerokai geresnius įspūdžius. DSD programą sudaro trys dalys: teorinė dalis, praktinė dalis laive ir jūroje ir pats nėrimas. Teorinės dalies metu supažindinama su nardymo teorija, nardymo įranga, pratimais, kurie bus atliekami vandenyje ir pačiu būsimu nėrimu. Praktinė dalis laive arba baseine (papildoma galimybė prieš neriant atviroje jūroje) susideda iš kelių pratimų, kurios reiks atlikti, prieš norint nerti. Pavyzdžiui pamačius žuviuką Nemo nardant norsi šypsotis, o kai šypsaisi į nardymo kaukę gali pribėgti šiek tiek vandens – visai nebūtina iškilti į vandens paviršių norint išsivalyti kaukę, tai lengvai galime atlikti po vandeniu ir tęsti nėrimą. Visi pratimai (jų viso labo tik trys) – labai praktiški ir juos pasitreniravus jausitės žymiai saugiau, užtikrinčiau ir galėsite mėgautis nardymu 100%.

Nardymas pirmą kartą

Po praktinės dalies spaudžiame vieni kitiems ranką ir neriame. Kai neriame pirmą kartą jūsų pagrindinės užduotys: atsipalaiduoti, kvėpuoti, plaukti ir prapūsti ausis. Kadangi visada būnate šalia instruktoriaus, esate visiškai saugūs ir daugiau apie nieką nebereikia galvoti, o tik mėgautis nėrimais – instruktorius padarys visus kitus darbus už jus. Rekomenduojamas santykis yra 2 pirmą kartą neriantys asmenys su vienu instruktoriumi – dar viena priežastis jaustis saugiai dėl individualaus instruktoriaus dėmesio jums. Dažniausiai nardymo centrai su šia programa siūlo du nėrimus – prieš pirmą nėrimą atliekami pratimai, o prieš antrą jokių pratimų atlikinėti nebereikia, o tik mėgautis savo patirtimi, kuri liks jumyse visam gyvenimui.

Daugiau apie nardymą ČIA. Taip pat kviečiu prisijungti prie Nardymas Tailande FB puslapio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią