Agnė Stankūnas lietuviu viesbutis tailande

Nuo neapykantos iki meilės Bankokui

Mano mylimoj rubrikoj „Tailandiečiai“  šį kartą Agnė Stankūnas dalinasi savo tailandietiška patirtimi. Tailande su Vyru Ryčiu Stankūnu ir sūnumi šeima gyvena jau penkerius metus.

-Kaip, kada ir kodėl atsidūrėte Tailande?

Tailande atsidūrėme visai netikėtai prieš penkerius metus. Su vyru leidomės į gyvenimišką avantiūrą. Šiuo metu gyvename Bankoke, judriame Sukhumvito rajone.

Mano vyras yra viešbučio The Fusion Suites vadovas, kuriam ir skiria daugiausia laiko. Aš užsiimu mylima veikla – atlieku makiažus. Tai daugiau mano hobis, nei darbas. Pagrindinės mano klientės yra užsienietės gyvenančios Bankoke.

Mano atsakingiausios pareigos yra būti mama. Didžiausią dalį savo laiko skiriu sūnui, kuris gimė ir auga Tailande.

Mūsų aplinkoje yra daug užsieniečių, atvykusių į Bankoką dėl patogaus gyvenimo čia, kur šeimai bene privaloma turėti asmeninį vairuotoją, tarnaitę, auklę, ar net kelias. Kai manęs paklausia ir pasakau, kad mes neturime auklės, lieku nesuprasta. Savo vaiką, augindama pati, esu tikra, kokias vertybes jam formuoju, kaip atsakau į jam rūpimus klausimus.
Lietuviai Bankoke

-Kas labiausiai patinka gyvenant Tailande?

Kai apsigyvenome Tailande įsimylėjome jį, bet po kelių mėnesių, susipažinus artimiau su šia kultūra, meilė peraugo į neapykantą. Erzino viskas – žmonės, jų gyvenimo būdas, bet vėliau adaptavomės. Išmokome bendrauti su vietiniais, žinome, kaip reaguoti į vienokią ar kitokią situaciją.

Tailande labiausiai patinka klimatas, o Bankoke – kosmopolitiška kultūra, šurmulys, žmonių tolerancija, malonus bendravimas, skiriamas dėmesys vaikams. Bankokas kosmopolitiškas miestas, tad džiaugiuosi turėdama galimybę susipažinti su įvairių tautų žmonėmis, tai praplečia akiratį.

-Su kokiais iššūkiais čia gyvenant teko susidurti? gal galite papasakoti kokią nors gyvenimišką istoriją?

Didžiausias mūsų su vyru iššūkis buvo oficiali santuoka Tailande, metus laiko bandėme ją įteisinti ir galiausiai mums tai pavyko!

-Jūsų mėgstamiausi patiekalai – ką manote apie tajišką virtuvę?

Kuo ilgiau čia gyvename, tuo rečiau valgome vietinių maistą. Mes nesame azijietiškos virtuvės gerbėjai, taip pat nemėgstame valgyti aštriai. Gatvės maisto ragaujame labai retai. Dažniausiai gaminame maistą namuose, nes žinome kokius produktus naudojame. Tailandiečių maistas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai sveikas, deja taip nėra. Jų patiekaluose naudojama daug padažų, kurių sudėtis nėra pati geriausia, taip pat papildomai dedama monatrio gliutamato bei cukraus, daug maisto kepama aliejuje.

Aš esu salotų gerbėja, o tailandietiškų patiekalų su šviežiomis daržovėmis mažai. Net mūsų viešbučio darbuotojams tai padarė įspūdį. Vienas jų net didžiavosi: “Aš pradėjau valgyti sveikiau, pasigaminu salotų, kaip jūs”. Mano mėgstamiausi patiekalai yra som-tam (papajų salotos), pad tai kung (tailandietiški makaronai su krevetėmis) ir tom kha kung (neaštri kokosų pieno sriuba su krevetėmis).

-Kokios mėgstamiausios vietos Tailande ir į kur norėtumėt grįžti dar kartą?

Pirmuosius metus praleidome Patajoje ir jos apylinkėse, aplankėme Koh Chang, Koh Kood, Koh Samet, Koh Phangan, Koh Tao, Koh Phi Phi salas ir Krabi. Grįžti norėčiau visur. Sekanti stotelė – Koh Lipės sala.

Poilsis Koh Kood saloje
Poilsis Koh Kood saloje
Koh Chang sala
Koh Chang sala

-Ką vežate lauktuvių draugams ir artimiesiems?

Vežėme vaisių, prieskonių, perlų, sveikatos tepalų, suvenyrų, drabužių…

-Be ko tailandietiško neįsivaizduojate savo gyvenimo?

Tailandas neabejotinai pakeitė mane ir yra daugybė dalykų kurie man patinka, tačiau nėra nieko be ko negalėčiau gyventi. Tačiau tikrai labai trūktų saulės, baseino ir sporto salės namų pastate.

-Ką patartumėte norintiems ilgiau pagyventi Tailande?

Prieš atvykstant čia ilgesniam laikui reikėtų gerai apsvarstyti, ko tikitės iš šios šalies. Bendravau su daugybe užsieniečių ir lietuvių gyvenančių čia. Dauguma užsieniečių džiaugiasi gyvendami Tailande ir kartais grįždami į savo gimtąją šalį po kelerių metų patiria dar didesnę adaptaciją, nei atvykę čia, o lietuviai jaučia didelį namų ilgesį. Reikia iš anksto nusiteikti, kad reikės prisitaikyti prie vietinės kultūros ir, žinoma, ji ne visada patiks.

-Ką patartumėte keliautojams? Ką rekomenduotumėte aplankyti ar nuveikti Bankoke?

Keliautojams patarčiau keliauti patiems, prieš tai atlikus namų darbus ir susiplanavus ką būtina aplankyti.

Vyrauja klaidinga nuomone, kad Bankokas purvinas, užterštas, nuskurdęs miestas, nueikite ne tik į turistines vietas ir nustebsite. Taip, čia daug kontrastų, bet netiesa, kad Bankoke galima nuvykti tik į karalių rūmus ir čia užtenka praleisti tik vieną dieną.
Bankokas - kupinas kontrastų miestas

Mano nuomone, norint pamatyti tikrąjį Bankoką ir pajausti, kuo gyvena vietiniai, privalu pavažiuoti metro, skytrain, maršrutiniais laiveliais bei motoroleriais taxi, apsilankyti ne tik turistinėse vietose.

Pasiplaukiojimas po Bankoką laiveliu
Pasiplaukiojimas po Bankoką laiveliu

Rekomenduočiau aplankyti prabangų prekybos centrą, užsukti į barą ant dangoraižio stogo, pavyzdžiui Octave, Red Sky, Banyan Tree ar Park Society Sofitel viešbutyje esantis sky baras.

Park Society - Sofitel
Park Society – Sofitel viešbutyje esantis sky baras.

Rekomenduočiau aplankyti naktinį turgų, pavyzdžiui Rot Fai market, parką vakarop, kai visi sportuoja, pavyzdžiui, Lumpini, pasivažinėti dviračiu Bang Kračao, nuvykti į Koh Kret, galbūt net apsilankyti maisto gaminimo kursuose ar užsukti į maisto turgų Klong Toey.

Ban Krachao - pasivažinėjimas dviračiu po "žaliuosiais Bankoko "plaučiais" vadinamą parką
Ban Krachao – pasivažinėjimas dviračiu po „žaliuosiais Bankoko „plaučiais“ vadinamą parką

Aplankyti muziejus, naktinį maisto turą su tuk-tuku, šventykų gerbėjams reikėtų nepraleisti Wat Pho bei Wat Arun, o po to pavakarieniauti ant Chao Praya upės kranto, pvz. “Riverside grill” Sheraton viešbutyje.

Bankoke - žymiausios Tailando šventyklos
Bankoke – žymiausios Tailando šventyklos

Renkantis viešbutį gerai apgalvokite, kiek dienų jame praleisite ir kokia bus dienotvarkė. Jeigu žadate praleisti dieną prie baseino, rinkitės viešbutį su baseinu ant stogo, tačiau dažniausiai būna taip, kad laiko baseinui nebelieka, nes daug laiko praleidžiama apžiūrint miestą, tokiu atveju rinkitės paprastesnį viešbutį prie BTS traukinio ir metro stotelių. Viešbutis, kuriam vadovauja Agnės vyras –  „The Fusion Suites“ yra įsikūręs visai šalia viešojo transporto stotelių.
lietuviu viesbutis bankoke the fusion suite

Jei gyvenate Tailande ir norite pasidalinti savo patirtimi su kitais čia keliaujančiais ar gyventi besiruošiančiais lietuviais, susisiekite su mumis!


Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią