Phi Phi sala Tailande - vaizdas iš apžvalgos aikštelės

Phi Phi salos – nekęsti ar įsimylėti?

Phi Phi Don sala – bene labiausiai lankoma nedidelė sala visame Tailande. Žymi sala ne kiek pati, bet dėl šalia esančios pusseserės Phi Phi Leh, kurią išgarsino Leonardo Di Caprio ir filmas „Paplūdimys“. Nuo filmo praėjo 17 metų, o turizmas saloje tik augo ir augo. Be reikalo? Tikrai ne. Neabejotinai tai viena gražiausių Tailando vietų. Deja, jau ir labai jau „nuturistinta“ ir ačiū Leonardo Di Caprio už tai!

Taigi, Phi Phi sala yra visuomet apipinta mitais – vieni myli iki negalėjimo, kiti nekenčia. Aš esu ir ta, ir ta – nuo meilės iki neapykantos tik vienas žingsnis arba plonytė trapi linija 🙂 Bet visų pirma reikia atsirinkti sąvokas – Phi Phi Don sala yra ta, kurioje galima nakvoti, o Phi Phi Leh ta – kuria galima tik pasigrožėti.
Trumpai apie Phi Phi Don.
Pagrindinis miestelis Tonsai yra labai labai labai turistiška vieta. Be viešbučių, barų ir restoranų jame nieko daugiau ir nerasite. Kaip ir Ao Nang Krabyje, ši vieta daugiau populiari dėl strategiškos vietos keliauti. Reiktų atkreipti dėmesį, kad Phi Phi saloje kainos didelės tiek maisto, tiek viešbučių. Kitose salose, tarkime Koh Jum – kainos gerokai mažesnės, o Phi Phi mokama ir už vardą. Turistų skaičiumi Phi Phi nesiskundžia, todėl didžioji dalis viešbučių nekvepia šviežumu.
Phi Phi salos paplūdimiai:
Pagrindiniame paplūdimyje – mieste Tonsai – uostas, maudytis nepavyks.  Tonsai miestelyje viešbučių labai daug – turėkite omenyje, kad tai yra triukšminga vieta ir jis tikrai netinka ramesnio poilsio mėgėjams. Jei jau vis tik norite apsistoti Tonsai dėl kokių nors priežasčių, ramesnio poilsio ieškokite paplūdimio pačiuose šonuose. Palipti į kalną reikės, bet turėsite ir gražų vaizdą ir bent kiek ramybės naktimis. Žinoma, jei jūsų tikslas – vakarėliai, tai Tonsai viena geriausių vietų visame Tailande… Vaizdas visame Tonsai va toks – viešbutis remiasi į viešbutį, pilna kavinių, restoranų, parduotuvių ir barų:

Phi Phi centras Tonsai miestelis
Phi Phi centrinis Tonsai miestelis nei romantiškas, nei žavus 🙂

Kitoje pusėje Loh Dalam Bay (vos kelios minutės ir pereisite iš uosto į šią pusę) – maudytis galima, bet paplūdimys tikrai nėra pats geriausias saloje. Triukšmo šonuose gal kiek ir mažiau, keletas vietų apsistoti: The Cobble Beach, Uphill Cottage, Coco Bella Resort, JJ residence.
Ir vis tiktai aš pati rinkčiausi nuošalesnius paplūdimius. Pvz. Long beach’e – visai netoli pagrindinio miestelio Tonsai, norint galima nueiti, bet tuo pačiu toliau nuo triukšmo ir prie geresnio paplūdimio. Apsitoti: Viking Nature resort, Paradise resort Phi Phi, Phi Phi The Beach resort (prabangesnis variantas), Hip Seaview resort. Tolimesni paplūdimiai yra mažiau apgyendinti, juose vienas ar keli viešbučiai ir vietos pavalgyti. ieškantiems ramybės ir poilsio ant jūros kranto – idealus variantas. Nepasieks Phi Phi Tonsai triukšmas, bet iki apžvalgos aikštelių nueiti drąsiai galite. Apsistoti: The Cove Phi Phi (aukštesnės klasės bungalai), Tohko beach resort nameliukai, Relax beach resort.
Na, ir galiausiai, paskutiniame paplūdimyje Loh Ba Kao, yra prabangesnės nakvynės variantų, pvz.: Phi Phi Island Village Beach resort ar Villa 360. Phi Phi Ba Kao bay resort ir PP Red Tuna Hut atitiks kuklesnius poreikius.
Mano TOP 3 rekomenduojamus viešbučius Phi Phi saloje rasite ČIA. Tik turėkite omenyje, kad jų užimtumas labai didelis.
Be vakarėlių ir poilsio nuošalesniuose Phi Phi salos paplūdimiuose galima aplankyti saloje esančias apžvalgos aikšteles. Pasiekti šias aikšteles galima iš visų paplūdimių džiunglių keliuku. Teko keliauti iš Phak Nam Bay į Tonsai miestelį, kelionė labai neskubant užtrunka apie 30 minučių, kelias nėra sudėtingas. Stojant apžvalgos aikštelėse, trukmė, žinoma, pailgėja. Iki apžvalgos aikštelių iš Tonsai miestelio eiti apie 10-15 minučių. Džiunglių keliuku nueisite iki čia iš bet kurio paplūdimio ir kelionė tikrai netruks ilgai.
Apžvalgos aikštelės yra bent 3. Visose tikrai nusipirksite atsigerti, ledų, o pagrindinėse bus ir restoranai su kvapą gniaužiančiu vaizdu. Apžvalgos aikštelės yra mokamos – 30 Thb asmeniui, privačioje už tai gauni vandens buteliuką.

Phi Phi apžvalgos aikštelė nr 1
Pirmoji Phi Phi apžvalgos aikštelė einant iš Tonsai miestelio
Phi Phi apžvalgos aikštelė
Ką veikti Phi Phi saloje? Papietauti Phi Phi apžvalgos aikštelėje esančioje kavinėje 🙂

Apsistojus Phi Phi Don saloje galite išsinuomoti laivą apiplaukti Phi Phi Leh salą ar pasiimti turą – tai vienas paprasčiausių būdų. Žinoma, vykti su turi galite ir iš kitų vietų, pvz. iš Krabi, Koh Lantos, Puketo, Jum salos ir t.t.
Kaip nusigauti iš Krabi į Phi Phi? Kelto bilietus galite užsisakyti ČIA arba per mus. Tiesą sakant, yra galimybė iš Ao Nang nuplaukti su keltu ryte ir parplaukti po pietų. Tokiu atveju laiko užtektų paplaukioti privačiu laiveliu ir po Phi Phi Leh, ar tiesiog nueit į apžvalgos aikštelę ir papietauti.  Dėl tokio varianto ar tiesiog jei reiktų kelto bilietų rašykite žinute labas@tailandieciai.lt. Na ir kitas būdas – nardymo kelionė prie Phi Phi. Tiems, kas nori pasigrožėti gamta, o ne pabūti pergrūstuose Phi Phi Leh paplūdimiuose, tai pats geriausias būdas! Daugiau apie tai ČIA.

Užsakinėsite viešbučius? Būčiau dėkinga, kad naudotumėte nuorodas tekste ar Booking, Agoda arba ieškotumėte geriausių pasiūlymų čia (jums papildomai tai nieko nekainuoja):

Booking.com

Keliaujate į Krabi? Išsirinkite salą šiame regione, labiausiai tinkančią jums – daugiau info ČIA! FB Krabi regiono grupė ČIA. Jei neturite laiko planuoti kelionę, bet norite keliauti savarankiškai, dalinamės savo patirtimi šiuose maršrutuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią