Rūta ir Mindauga is Sokoladas sielai kelione po Tailanda

Rūtos ir Mindaugo iš „Šokoladas sielai“ kelionė

Lapkričio pabaigoje mus aplankė Rūta ir Mindaugas iš „Šokoladas sielai„. Atrodo, jų pagalba vėl pamačiau kokioj gražioj vietoj mes gyvename. Kai tie vaizdai yra tavo kasdienybė 3 metus, nejučia visa egzotika tampa norma, o vaizdai – standartu. Gera buvo pamatyti savo kraštą iš naujų perspektyvų – taip nuoširdžiai besidžiaugiančių viskuo ir besidalinančių savo emocijomis sutikti norėtųsi dažniau! Ir ačiū jums, kad dalinatės savo patirtimi! Trumpas interviu su Rūta Banionyte apie jos ir Mindaugo kelionę po Pietų Tailandą.

– Kodėl savo kelionių kryptimi pasirinkote Tailandą? Kaip sekėsi susiplanuoti maršrutą?

Iki šiol daug keliavome po Europą, o štai Azija mums atrodė tolima ir nepasiekiama. Iš tiesų, Tailandą pasirinkome todėl, kad nusibodo pavydžiai žiūrėti į kitų žmonių keliamas nuostabias nuotraukas feisbuke. Taip pat buvome girdėję iš draugų apie puikų kainos ir kokybės santykį, norėjome praplėsti akiratį, pakeliauti romantiškai dviese ir pasimėgauti saulute, kol Lietuvoje šalta ir drėgna. Atsiradus galimybei įsigyti bilietą už draugišką kainą, nė minutės nesuabejojome.
Su planavimu sekėsi šiek tiek sunkiau. Rekomendacijų buvo daug, pasirinkti sunku, todėl jautėme įtampą. Norėjosi kuo kokybiškiau pailsėti, daug pamatyti… Nesinorėjo prašauti renkantis viešbutį ir pan. Renkantis keliones bei viešbučius kilo daug klausimų, į kurios atsakymo tekdavo ieškoti interneto platybėse. Tai užimdavo daug laiko ir  nebuvome tikri, ar judame teisingu keliu. Idėjų buvo daug, o aiškumo – jokio…

Kokiu maršruti keliavote? Ką savo kelionėje keistumėte kitą kartą, o ką būtinai pakartotumėte?

Maršrutą mums padėjo susidėlioti Simona ir Tomas iš www.tailandieciai.lt. Konsultuotis pradėjome likus kelioms savaitėms iki išvykstant į Tailandą. Atvykus į Krabi oro uostą mus pasitiko draugiškas vairuotojas su vardo lentele. Atkeliavome į viešbutį Ao Nang miestelyje greitai, patogiai ir be jokios sumaišties. Pasilsėję keletą dienų pradėjome keliauti: aplankėme gretimas Krabi salas Poda, Tub, Mor – niekada gyvenime nepamiršiu laukinės gamtos grožio, aplankėme Railey iškyšulį, garsųjį Phranang paplūdimį, vėliau keliavome į Tigro šventyklą, emeraldinius baseinus ir karštų srovių maudynes Wareerak.

Rūta Banionytė Tailande
Rūta Banionytė Tailande

Daugiau: ką veikti Krabi regione?, o dar vėliau pasimėgavome laukine gamta „Kao Sok“ parke. Tiesa, vos nepamiršau pasiplaukiojimo baidarėmis po Mangroves ir pirmosios pažinties su beždžionėmis. Apsilankėme Pukete.

Nakvynė Khao Sok parke Cheow Lan ežere plūduriuojančiuose ant vandens nameliuose – egzotiška patirtis

Jeigu dar kada vyksiu į Tailandą (svajoju grįžti ten su dukryte), būtinai pakartosime kelionę į Tigro šventyklą ir salas.

Visą kelionių organizavimą patikėjome „Tailandiečiams“. Viskas buvo paprasta ir sklandu. Sutartais rytais mus pasiimdavo vairuotojai, o, baigus keliones, pristatydavo atgal į viešbutį. Jokių spūsčių, jokių didelių grupių ar bereikalingo laukimo.

Tikrai nieko nekeisčiau. Tai buvo viena iš nedaugelio kelionių, kuri pranoko mūsų lūkesčius.

Kokiuose viešbučiuose buvote apsitoję? Gal trumpai galėtumėte parašyti atsiliepimą apie kiekvieną viešbutį kuo jis ypatingas?

Pasikliovėme Simonos rekomendacijomis ir apsistojome „Aonang hill@11/1“ viešbutyje Krabyje, Ao Nang. Šis viešbutis mums paliko vieną geriausių įspūdžių. Prabangu, jauku, skanu, o vaizdas pro langą… trūksta žodžių!

ao nang hill 11_1 viešbutis su vaizdu i kalnus
Rūtą sužavėjusio viešbučio vaizdas pro langą

Vėliau išsinuomojome prabangią vilą Pukete su baseinu ir kvapą gniaužiančiu vaizdu „Wyndham Grand Phuket Kalim Bay“. Viešbutis buvo ypač prabangus ir įspūdingas – tiesiog tobulas atšvęsti mūsų, kaip poros, metines ir pasilepinti neįtikėtinos gausos pusryčiais, instragaminiais kampeliais, žydrais infinity baseinais ir jaukia prabanga.

Prabangus viešbutis Pukete
Prabangus viešbutis Pukete

Paskutiniam viešbučiui „Whalecome Aonang Resort“ trūko jaukumo. Tiesa, jame apsistojome vos vienai nakčiai. Tiesa, aptarnavimas buvo puikus, darbuotojai draugiški, o tiems, kurie mėgsta miesto šurmulį, šis viešbutis turėtų patikti – jis randasi pačiame centre, bet ant kalniuko.

– Ar grįžtumėte į Tailandą? Kas labiausiai patiko čia?

Taip, jau dabar dairausi bilietų, nes labai noriu pakeliauti po Tailandą su savo 10-mete dukryte. Niekada negalvojau, kad išdrįsiu su vaiku keliauti į Aziją, bet Tailandas man pasirodė toks draugiškas, gražus ir saugus, kad nekantrauju dar kartą ten nuvykti.
Keliaujantiems su vaikais – idėjos ir patarimai čia.

-Ar patiko tailandietiškas maistas? 

Taip, tailandietiškas maistas yra vertas aukščiausio įvertinimo. Baigusi valgyti laukdavau, kol vėl išalksiu, kad tik greičiau galėčiau užsisakyti savo mėgstamiausios kokosinės sriubos, krevečių ar keptų ryžių! Kasdien valgydavome daug vaisių. Tokių skanių mangų ir papajų dar niekada nebuvau ragavusi per visą savo gyvenimą! Mėgstamiausio patiekalo išrinkti negaliu, nes turiu jų ne vieną: Pad Thai, Tom Ka Gha (kokosinė vištienos sriuba, taip pat viskas su krevetėmis, kariai, papajų salotos. Nepatiko tik durijaus vaisius – nuo jo mus abu visą dieną pykino.

-Ką galėtumėte patarti būsimiems keliautojams?

Įsigykite gerą kremą nuo saulės! O jei rimtai, tai siūlau atidžiai susiplanuoti kelionę. Dar geriau būtų, kad patikėtumėte kelionę Simonai. Jos dėka mes su vyru patyrėme daug nuostabių akimirkų, kurių niekada nepamiršime. Vieną vakarą ji atsiuntė vairuotoją, kuris nuvežė mus į vieną gražiausių restoranų, kokiame tik esame buvę – pažiūrėkite mūsų nuotraukas ir patys nuspręskite. Restorane mūsų laukė nuostabus staliukas, o tokio saulėlydžio dar nebuvau mačiusi…

ao nag hill top restoranas
Restoranas su vaizdu Ao nange, Krabi

Galėčiau pasakoti ir pasakoti… Po šios keliones liko labai daug gražių akimirkų mūsų širdyse – už tai esame dėkingi Tailandieciai.lt.

P.S. Ačiū už puikius klausimus. Į juos atsakinėdama turėjau nuostabią progą prisiminti mūsų geriausią 2018 metų kelionę!

Ir ačiū, Rūta, tau. Jūsų dėka turėjau galimybę pasidžiaugti Tailandu, lyg matydama jį naujomis akimis 🙂 Lauksime sugrįžtant.

Visi Rūtos ir Mindaugo vlogai – jų youtube kanale. Peržiūrėk viską apie jų kelionę po Tailandą čia.

Planuoji kelionę į Tailandą? Parašyk mums labas@tailandieciai.lt ir pažiūrėsime kaip mes galime tau padėti.

Suplanuotą maršrutą, kuriuo keliavo Rūta su Mindaugu, bei mūsų patarimus apie Pietų Tailandą, gali įsigyti ČIA.

Turi klausimų? Klausk mūsų FB grupėje apie Tailandą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią