Koh Yao Yai - pasislėpęs rojus tarp Krabi ir Phuketo

Krabi salos

Krabi regionas labiausiai garsėja dėl savo salų – tiek tokių, į kurias galima nuplaukti vienai dienai, tiek tokių, kuriose galima apsistoti. Trumpai apie salas, kuriose galite apsistoti (nes salų, kuriose nėra nakvynės yra daug daugiau, ekskursijos vyksta iš visų aplinkinių regiono salų).

  1. Populiariausia ir daugiausiai turistų sulaukianti sala yra Phi Phi. Phi Phi Don – vienintelė apgyvendinta sala, visos kitos lankytojų laukia tik dienos metu. Į Maya įlanką, kurioje buvo filmuotas filmas su Leonardu Di Caprio kasdiena atplaukia 5000 (!) žmonių. Tik laiko klausimas, kada ji bus uždaryta dėl itin niokojamos faunos ir floros. Phi Phi Don pagrindinis miestelis  – Tonsai, kuriame daug kavinukių, restoranų, parduotuvių, vyksta intensyvus naktinis gyvenimas. Kainos Phi Phi yra bene didžiausios iš visų salų, bent jau Krabi regione. Jei apsistoti ten neplanuojate, bet turite aplankyti, iš Krabi į Phi phi galima imti dienos turą tiek su long tail laivu, tiek su greituoju kateriu (nors turo labiausiai aš ir nerekomenduoju), plaukti privačiu laivu (jei didesnė kompanija, tai kartais gaunasi ir pigiau, nei imti turą), nardantiems – antradieniais Tomas plaukia į Phi Phi ne tik nardyti, bet turi ir ekskursiją po pačią salą, yar galimybė nardytojus paimti Phi Phi saloje ir po nardymo kelionės atplukdyti į Krabi (deja, į Phi Phi salą grąžinti galimybės nėra). Phi Phi saloj rekomenduoju viešbučius ramesniuose paplūdimiuose: Relax Beach resort, Viking nature resort, The Beach. Daugiau Apie Phi Phi – skaitykite ČIA.

Booking.com

2. Koh Lanta – rami sala, itin mėgiama šeimų su vaikais, joje daug žiemojančių pensininkų, nemažai žiemoja ir „free lancerių“. Man labiausiai patiko Lantos pietūs bei senamiesčio pusė, Kaw Kwang iškyšulys ir Saladan miestelis dėl savo jaukių kavinukių ant vandens. Patogus susisiekimas iš Krabi oro uosto, Krabi žemyninės dalies, Phi Phi, Phuketo ir Koh Jum salos, taip pat per Lantą galima vykti į Trango regiono salas.

Koh Lantos nacionalinis parkas

Apie Lantą daugiau: Koh Lanta – ramybės oazėViešbučiai Lantoje. Mano rekomenduojami viešbučiai: Soontreeya, Relax Bay resort, Long Beach Chalet.

Booking.com

3. Koh Jum’as patiks kam patinka neturistinės vietos, „nesugadinti“ turistų ir pinigų vietiniai, sala nėra brangi, patogu susisiekti iš Krabi ir Lantos. Nakvynė tiesa tik nebrangi (nors saloje jau įsikūrę ir keletas prabangesnių variantų). Daug veiklos nėra – galima užlipti į Ko Pu kalną, apvažiuoti motoroleriu salą (užteks gero pusdienio), dar dieną galima paskirti plaukioti laiveliu aplink vietines salas ar nuplaukti į Phi Phi. Šioje saloje „čilas“ tiesiog alsuoja tau į nugarą ir kas 20 metrų paplūdimiuose kabantys hamakai primena, kad nėra, išties, kur skubėti. Paliktas jausmas viduje – lyg Koh Phangan sala prieš 10 metų. Koh Jume rekomenduoju: Jungle Hill beach bungalows, On Lee bungalows.

Koh Jum sala prie Lantos - mėgastantiems ramybę ir norintiems pabūti nuošaliau turistų išnaršytų vietų


Booking.com

4. Sriboya saloje dar neteko būti, bet girdėjau gerų atsiliepimų. Saloje vos keli viešbučiai, tad patiks egzotikos mėgėjams ir norintiems pažinti tikrą žmonių nuoširdumą. Rekomenduoju apsistoti Thai – West resort.

Booking.com

5. Koh Klang – labai musulmoniška sala, į kurią iš Krabi miesto galima persikelti su long tailu (persikelti galima ir su motoroleriais) – jame keli tarp vietinių garsūs jūros gėrybių restoranai, vyksta įvairūs gamtos tyrimai, ganosi ožkos ir vos vienas prabangus viešbutis, ypač mėgiamas netoliese gyvenančų užsieniečių ir tajų: Islanda Hideaway resort.
6. Koh Ngai sala – piečiausia Krabi sala. Garsėja prabangesniais viešbučiais ir didesnėm kainom, netoli Trango salų (Koh Mook, Koh Kradan). Nedidelė sala ramybės mėgėjams, populiari tarp porų ir švenčiantiems medaus mėnesį ar vestuvių metines. Tai Krabi Maldyvai. Tiesa, šią salą kiek komplikuota pasiekti – reiktų keltis iš Koh Lantos arba iš Trango miesto ar Koh Mook salos. Kompanijoms dažniausiai labiau apsimoka keltis privačiu laivu. Rekomenduoju Koh Hai Fantasy resort, Thapwarin resort.

Booking.com

Koh Ngai - pietinė Krabi sala

7. Koh Yao Yai ir Noi salos priklauso Phan-gna provincijai, bet kadangi matomos ir nuo Ao Nango kranto bei lengvai pasiekiamos – įtrauksiu į Krabi salų sąrašą. Visai neseniai lankiausi didžiojoje Yai saloje, kuri mažiau išvystyta nei Noi. Sunku patikėti, kad kai kuriuose ilgiausiuose paplūdimiuose nėra nei vieno viešbučio. Sala norintiems visiškos ramybės ar ieškantiems prabangos. Pigios nakvynės rasti joje nesitikėkite, kaip ir pigių restoranų. Man asmeniškai labai patiko, joje aktyvios veiklos kokioms 3 dienoms. Tai taip pat labai patogi stotelė tarp Krabi ir Puketo.

Koh Yao Yai - pasislėpęs rojus tarp Krabi ir Phuketo
Nuotrauka Krabyje žiemojančios fotografės Editos iš www.orangestudio.lt/


Booking.com

8. Mažesnė Koh Yao Noi sala labiau išvystyta, joje daugiau gyventojų, pigių bungaliukų, sala garsi tarp jogos mėgėjų, labiau turinti savo veidą – veganiško ir vegetariško maisto restoranėliai, viena skaniausių picų kiek esu ragavus La Luna restorane. Saloje garsus jogos centras Koh Yao Island Yoga, kuriame labai rekomenduoju apsilankyti (dėl nakvynės ir jogos pamokų galite kreiptis į mane). Taip pat patogi persikeliant tiek iš Puketo, tiek iš Krabi – iš Krabi yra galimybė persikelti ir su motoroleriu. Rekomenduoju Sea view Bungalow.

Booking.com

9. Phuketas taip pat Phan-gna sala – tai didžiausia ir labiausiai turistinė sala visame Tailande, kuriai galime pamojuoti iš Ao Nango centro. Tiek viešbučių, tiek veiklos pasirinkimas milžiniškas, tad kam patinka labiau turistinės vietos reiktų rinktis būtent Puketą. Phuketas – tai ne tik visiems kliūvantis Patongas, bet ir daug kitų vietų aplink. Jame labai daug turistų, tačiau Phuketo miestas yra labai žavus – daug gerų restoranų (ir nebrangių palyginti su kitom Phuketo vietom), patogus susisiekimas su kitais paplūdimiais, nėra rusų turistų. Rekomenduoju: Casa Blanca boutique hotel, Quip bed and breakfast.


Booking.com

8. Railay nėra sala, o pusiasalis, bet tebūnie apie jį trumpai ir ČIA.
Mėgstantiems aktyvias pramogas labiau nei gulėjimą paplūdimyje – kurią salą bepasirinktumėte, žinokite, kad 3-4 dienas bus ką veikti kiekvienoje saloje, tad atvykus trumpam laikui svarbi dar ir lokacija – kuo trumpesni jūsų pervažiavimai ir persikėlimai, tuo daugiau laiko poilsiui, atostogoms. Jei norite dar egzotiškesnių atostogų, rekomenduoju rinktis Trang regiono salas.

Kaip nuvykti į šias salas? Iš Krabi galiu pagelbėti ir užsakyti jūsų bilietus, į Koh Lantą ir Phuketą – pasirūpinti privačiu taxi, su galimybe perkėlimo metu sustoti aplankyti lankytinų vietų. Arba galite įsigyti internetu ČIA.

Daugiau rasite mūsų FB puslapyje.  Iki pasimatymo Tailande! Būčiau dėkinga, jei viešbučius užsakinėtumėte per šias nuorodas – jums tai nieko nekainuoja, o man papildoma motyvacija rašyti ir dalintis daugiau! O čia – Krabi lietuviška FB grupė, junkitės ir bendraukime!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią