• Titulinis
  • /
  • Visi
  • /
  • Tailando salos – Koh Phangan, Koh Samui, Koh Tao
Koh Tao sala

Tailando salos – Koh Phangan, Koh Samui, Koh Tao

Jei Krabi pusėje (Trango, Phan Gna, Satun) salų yra šimas ir viena galybė, tai Siamo įlankoj salų nėra tiek daug. Populiariausios pietryčių Tailando pusės salos yra Phangan, Samui ir Tao Surat Thani provincijoje. Beje, nenustebkite, jei visur prieš salų pavadinimus kitur rasite žodį Koh – jis tailandietiškai reiškia „sala“. Šiose salose lietingiausi du mėnesiai – spalis, lapkritis ir gruodis. Tuo metu jei atostogausite, didelė tikimybė, kad dalį atostogų stipriai lis. Jei turite nedaug laiko, šių salų aplankymas gali būti visai patogus maršrutas dėl trumpų persikėlimų iš vienos vietos į kitą.

Koh Samui – antra pagal dydį Tailando sala po Phuketo. Didžiausias, paprastai reiškia ir labiausiai išsivystęs, mažiausiai autentiškas, patogus apsistoti ilgesniam laikui – tikrai rasite nemažą pasirinkimą tarptautinių mokyklų, darželių, ligoninių bei ten gyvenančių užsieniečių bendruomenę.

koh samui žemėlapis

Koh Phanang – aš galvoju, kad tai viena populiariausių Tailando vietų, kurioje gausu „žiemotojų“. Koh Phangan turi savo aurą – gausu joje jogos, detoxo centrų, pietinė salos pusė garsi pilnaties vakarėliais (fool moon party ko gero vienas žinomesnių vakarėlių visame pasaulyje), rytinė pusė vis dar labai laukinė. Žemėlapį rasite bei apie mūsų labiausiai mylėtus paplūdimius skaitykite čia.

Koh Phangan Chaloklum paplūdimys
Koh Phangan Chaloklum paplūdimys

Koh Tao – vėžlio formos sala. Aplink ją gausu nardymo vietų. Deja, dėl labai pigaus nardymo, daugybės nardymo centrų ir dar didesnio skaičiaus nardytojų, nardymo vietos yra „nudrožtos“ – sulaužytais ir išmindžiotais koralais, kadangi sala nėra nacionaliniame parke, žuvų mažėja kasmet dėl intensyvios žvejybos. Koh Tao – „backpackerių“ rojus, kiekvieną vakarą vakarėliai ant jūros kranto garantuoti.  Ko gero viena turistiškiausių salų pastaruoju metu po žymiosios Phi Phi. Jei būsite Koh Tao – būtinai aplankykite šalia esančią Koh Nang Yuan salą.

Populiariausias Koh Tao paplūdimys - Sairee beach
Populiariausias Koh Tao paplūdimys – Sairee
Koh Tao sala
Bet yra ir ramių vietų. Vaizdas iš mūsų viešbučio terasos.

koh tao žemėlapis

Tiesa, jei renkatės salas, būkite arba pasiryžę vairuoti motorolerį, arba teks mokėti nepigiai už taksi, arba rinktis pasyvų poilsį.

Iš Bangkoko paprasčiausi būdai atvykti į šias salas: su autobusu + keltu jei į Koh Tao. Jei Phangan ar Samui – galite imti naktinį traukinį, skristi į Surat Thani oro uostą + plaukti laivu (galite iškart pirkti jungtinį bilietą skrydis + laivas arba oro uoste laivo bilietą nusipirksite atvykę), arba skristi į Samui. Tik viena bėda – kadangi oro uostas privatus, bilietų kainos yra švelniai tariant didokos ir labai nelogiškos. Bilietus į Koh Phangan galite įsigyti čia.
Planuojate savarankišką kelionę po Tailandą? Jau suruošti maršrutai – viskas, ką reikia žinoti planuojant savarankišką kelionę po Tailandą nuo A iki Z vienoje vietoje.

Turite klausimų, reikia pagalbos įsigyjant bilietus? Galite parašyti, padėsime. Apie mūsų gyvenimą Tailande daugiau rašome FB puslapyje. Jei reikia pagalbos užsakant viešbutį, būtinai parašykite savo lūkesčius, asmenų skaičių, datas bei biudžetą.

 

Save

Save

Save

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią