Lina Sukockė, žiemą praleidusi Tailande, Ao Nange ant Tab Nak Kak Hang kalno

Žiemoti į Tailandą… Su šuniu!

Šį kartą „Tailandiečių“ rubrikoje – Lina kartu su vyru Vytautu ir Džeko raselo terjeru Boni žiemą beveik 7 mėnesius praleidusi Tailande, Krabi regione Ao Nange. Lina dalinasi, kaip jiems sekėsi suderinti darbą nuotoliniu būdu ir atsivežti šunį iš Lietuvos:

Cheow Lan ežeras Khao Sok nacionaliniame parke
Lina Tailande praleido beveik 7 mėnesius.
vytautas ir džeko raselo terjeras Boni Tailande
Vytautas ir jų augintinė Boni

-Kaip ir kodėl atsidūrėte Tailande? 
Jau keletą metų svajojome žiemą praleisti ten kur šilta. Tad kai pagaliau situacija darbuose leido tai padaryti ilgai negalvodami su vyru nusprendėme žiemoti Tailande. Pasirinkome Krabi regioną dėl daugybės gražių dar neaplankytų vietų netoliese ir galimybės patogiai keliauti į kaimynines šalis. Nemeluosiu, apsispręsti padėjo ir kažkuris skaitytas www.tailandieciai.lt straipsnis 🙂

Railay paplūdimys vos 15 minučių nuo Ao Nang
Gyvenant Ao Nange – daug vietų aplinkui ką galima aplankyti. Railay paplūdimys – vos 15 minučių plaukti iš Ao Nango.

-Gal gali pasidalinti procedūra, kainomis kaip atsivežti gyvūną čia, ką reikia žinoti ir kaip jam sekėsi čia adaptuotis?
Kartu atsivežėme savo Džeko raselo terjerą. Nesinorėjo jo palikti tokiam ilgam laikui. Importo procedūras pavyko sutvarkyti kur kas lengviau nei tikėjausi, svarbu visko nepalikti paskutinei dienai. Šuns importui būtinas mikročipas ir vakcinacija nuo pasiutligės, leptospirozės, hepatito bei parvoviruso. Importui būtini dokumentai: skiepų pasas, importo leidimas (jį išduoda Suvarnabhumi arba Puketo oro uosto gyvūnų karantino stotis) bei veterinarijos sertifikatas išduotas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinaro Lietuvoje. Dėl importo leidimo reikia kreiptis elektroniniu paštu dar prieš kelionę. Rekomenduoju prieš išvažiuojant į Tailandą pasidaryti pasiutligės antikūnų titro tyrimą. Importui į Tailandą jis nereikalingas, tačiau jis būtinas grįžtant.
Boni Tailande adaptavosi nesunkiai. Nors karštuoju dienos metu dažnai likdavo kambaryje su oro kondicionieriumi, rytais ir vakarais driežų medžioklė neleido nuobodžiauti.

Su šuniu į Tailandą
Džeko Raselo terjeras Boni mėgaujasi tailandietiškais malonumais

-Ką jūs pati veikiate, kuo užsiimate? Kaip sekėsi dirbti nuotoliniu būdu?
Aš esu gydytoja radiologė. Šiuolaikinės technologijos leidžia radiologams dirbti nuotoliniu būdu ir mano darbdavys neprieštaravo, kad dirbčiau iš Tailando. Tad darbui reikalinga stotis atkeliavo į laikinus namus.
Nemeluosiu, kartais būdavo tikrai sunku prisiversti dirbti, ypač kai lauke taip karšta. Dar viena sunkinanti aplinkybė buvo lėtas internetas. Bet iš esmės viskas buvo gerai, visi darbai nudirbti, o ir paplūdimiui, sportui ar knygos skaitymui laiko likdavo 🙂

-Kas labiausiai patiko žiemojant čia?
Labiausiai patiko saulėtas oras, jūra, vaisiai (daugybė šviežių ir prinokusių kiekvieną dieną…) ir gyvenimas čia ir dabar 🙂 Gyvendama ten supratau, kiek iš tikrųjų žmogui nedaug reikia.

Lėtas gyvenimas Tailande
Tailande gyvenimas sulėtėja, ilgiau pabuvus prisitaikai prie vietinių gyvenimo tempo

-Su kokiais iššūkiais gyvenant teko susidurti? Gal galite papasakoti kokią nors pamokančią istoriją?
Tikriausiai vienas didžiausių iššūkių buvo važiuoti motoroleriu. Pamokanti istorija, hmmm… nepalikti pasukto raktelio motorolerio spynelėje, nes akumuliatorius nusėda 🙂 Ir visada vežiotis lietpaltį su savimi.

Iššūkis - vairuoti motorolerį Azijoje
Didžiausias gyvenimo Tailande iššūkis – vairuoti motorolerį.

-Jūsų mėgstamiausi patiekalai – ką manote apie tajišką virtuvę?
Kai pagalvoju apie tajišką virtuvę pirminės asociacijos – aštru ir saldu. Kartais atrodo, kad be cukraus jie vargu ar iš vis gali ką nors pagaminti. Bet man tajų maistas patinka, jis toks turtingas skoniais. Ir kainos nesikandžioja – vietinių kavinėse patiekalą gali nusipirkti už 1-3 eurus.
Mano mėgiamiausi patiekalai – papajų salotos (som tam), aštri sriuba su krevetėmis (tom yam goong) ir kepti ryžiai su krevetėmis (khao pad talay).

-Ar daug keliavote Tailande? Kokios mėgstamiausios vietos Tailande ir į kur norėtumėt grįžti? Ką dar norėtumėte aplankyti ar pamatyti?
Nei daug nei mažai, bet šiek tiek keliavau: keletos dienų išvyka motoroleriu į Puketo salą, savaitgalis Koh Lantos saloje. Dvi savaites praleidau Koh Phangan saloje. Su draugėmis keliavom į Surin salas, kur naktį praleidome palapinėse tiesiai ant jūros kranto ir į Khao Sok nacionalinį parką, kur nakvojome plūduriuojančiuose nameliuose ant Cheow Lan ežero. Turbūt pastarosios dvi kelionės labiausiai įsiminė ir jas mielai pakartočiau. Cheow Lan ežeras tokia magiška ramybe dvelkianti vieta… Sunku nupasakoti – reikia pamatyti 🙂 Na ir aišku vienos dienos kelionių po Krabi regioną buvo nemažai – Hong salos, Poda sala, Railay beach visų jau gal nei neprisiminsiu. Aišku giluminis nardymas su Tomu taip pat išbandytas.

Vietinės salos prie Ao Nang, Krabi - Viščiuko sala
Vietinės salos prie Ao Nang, Krabi – Viščiuko sala
Khao Sok nacionaliniame parke esantis Cheow Lan ežeras
Khao Sok nacionaliniame parke esantis Cheow Lan ežeras – vieta, kurią būtina aplankyti

Nors didžiąją dalį laiko Tailande praleidome išsinuomotame name, keliaudami suradome keletą puikių vietų apsistoti, kurias drąsiai galiu rekomenduoti. Tiesa, čia nebus pasakojimas apie 5 žvaigždučių viešbučius su „infinity“ baseinais, tad jei ieškote tokių šį skyrių galite praleisti.

Atostogaudami Pukete buvome apsistoję autentiškame tailandiečių stiliaus namelyje Tevana Home Hip House (užsiregistruokite Air Bnb su šia nuoroda ir gaukite kreditą savo pirmam apsistojimui), apsuptame tiek žalumos ir ramybės, kad sunku buvo patikėti jog esame visai šalia pat vienos judriausių Puketo gatvių. Aišku čia gyvenant motoroleris yra būtinas. Ant stogo namelis turi terasą su hamaku.

Koh Lantos saloje parekomenduosiu vietą ieškantiems privatumo, komforto ir galintiems mokėti daugiau. Alanta Villa – erdvios 2-3 miegamųjų šiuolaikiškai ir patogiai įrengtos vilos, su visiškai uždaru nuosavu kiemu ir privačiu baseinu. Beje, už tvoros – laukinė gamta, tad beždžionės čia dažni svečiai, todėl maisto ant stalo nepalikite 🙂 Iki paplūdimio galima nueiti pėsčiomis.

Ieškantiems nebrangios vietos apsistoti Ao Nange, rekomenduočiau apsvarstyti PinThong Villa. Tokių nuostabių ir svetingų šeimininkų aš dar niekur anksčiau nebuvau sutikus. Vilos įrengtos kukliai, bet neseniai pastatytos, labai švaru ir tvarkinga. Teritorijoje yra nedidelis baseinas. Vieta kiek nuošalesnė, tačiau net ir neturint motorolerio bėdos nėra – šeimininkai siūlo nemokamus pervežimus iki Ao Nang paplūdimio ir atgal 4 kartus per dieną. Vos per keletą minučių pėsčiomis pasieksite vietinių restoranėlius, kuriuose pietūs kainuoja po 2-3 Eur.

-Ką vežate lauktuvių draugams ir artimiesiems?
Daug labai vežti nereikėjo, nes dalis artimųjų aplankė mus Tailande. Kitiems vežėme natūralių arbatų, kokosų aliejaus, žolelių tepalų.

-Ką patartumėte norintiems ilgiau pagyventi Tailande?
Patarčiau nustoti norėti, o imti ir pagyventi 🙂

-Ką patartumėte keliautojams atvykstantiems atostogų?
Nu ką čia patarsi, keliautojai skirtingi, su skirtingais lūkesčiais ir pomėgiais. Vienam patiko tas, kitam – anas. Važiuokit ir pamatykit patys 😉 Neprisiriškit per daug prie kažkokio griežto iš anksto sudėlioto kelionės plano ir pasilikit vietos improvizacijai. Tik nejodinėkit drambliais ir nebijokit ragauti gatvės maisto.

Žiemojimas Tailande
Tailande galima rasti visko! Koh Lantos salos paplūdimys Bamboo beach.

-Ką rekomenduotumėte aplankyti ar nuveikti pietų Tailande, Krabi? Patarimai pasirinkusiems atostogauti Krabi.
Krabyje aš būtinai aplankyčiau Klong Muang ir Tub Kaek paplūdimius, nuplaukčiau į Hong salas ir žygiuočiau į Tab Nak Kak Hang (Ngorn Nak) kalną džiunglių takais (vaizdai viršuje atperka išlietą prakaitą). Daugiau idėjų ką veikti Krabi regione?

-Jūsų mėgstamos Ao Nang kavinės, restoranai.
Šventinei vakarienei rekomenduoju vietinio maisto restoraną Lae Lay grill (gražus vaizdas į jūrą, geras aptarnavimas ir viskas ką ragavom buvo labai skanu) arba skandinavišką Jenna’s Bistro. Dienos pietų arba ieškantiems mažų kainų tereikia išeiti iš pagrindinės gatvės ir pasivaikščioti po vietinių restoranėlius, manau kiekviename jų surasite kažką labai skanaus. Turėjome vieną savo mylimiausią vietelę, deja be pavadinimo. Mano skaniausių pusryčių vieta – prancūzui priklausanti Hotdog & Coldcat kavinukė/ krautuvėlė. Mano vyras Vytautas – didelis smaližius. Jo dažniausiai lankyta kavinė Ao Nange buvo Lekker cafe priešais Tesco Lotus. O kai būdavom labai alkani ir norėdavom greitai ir sočiai pavalgyt, eidavom i Aonang buffet.

Skanaus! Tailandietiški blynai su bananais
Skanaus! Tailandietiški blynai su bananais

Kur apsistoti Ao Nange? Geriausi pasiūlymai:
Booking.com


Prisijunkite prie Lietuvių Krabi FB grupės! Daugiau apie Krabi regioną čia. Kaip susiplanuoti kelionę į Tailandą savarankiškai – ČIA?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią