Kada keliauti į Tailandą?

Kada keliauti į Tailandą?

Klausimas dažnas – kada keliauti į Tailandą? Kada geriausi orai čia? Klausimą priskirčiau prie retorinių – filosofinių. Turistiniuose leidiniuose rasite, kad sezonas yra lapkričio-kovo mėnesiai. Taip, bet…

Mes Tailande praleidome 3 pilnus metus, išgyvenome 3 lietaus sezonus ir 3 sausuosius sezonus. Reiškiasi, buvom ir sezono metu, ir ne sezono metu, tad turime ką šiuo klausimu pasakyti.

Visų pirma, reiktų suprasti, kad tai yra labai didelė šalis ir orai skirtinguose regionuose yra skirtingi. Nuo šiauriausios Tailando vietos iki piečiausios yra apie 2000 km – panašiai kaip nuo Vilniaus iki Graikijos. Juk mes neklausiam, koks geriausias oras aplankyti Europą? Nes suprantam, kad Lietuvoje ir Graikijoje klimatas skiriasi. Mes klausiam – koks geriausias oras aplankyti Italiją, jei nenori papulti į didelius karščius, bet pasimėgauti vis dar šilta jūra. Arba klausiam kuris gražiausias metų laikas Lietuvoje tau? Tad ir kalbant apie Tailandą reiktų pirmiausiai galvoti apie tam tikrą regioną, apie savo poreikius ir lūkesčius ir tik tada galvoti, kada geriausiai čia keliauti.

Čia nėra žiemos, pavasario ar rudens. Sezonas skirstomas į turistinį, „sausąjį“ ir „žaliąjį“ arba lietaus sezoną. Kai kuriuose regionuose (tarkime Andamanų jūros pusėje) lietus prasideda gegužės-birželio mėnesiais, o kai kuriuose, pvz Golfo įlankos salose (Koh Phangan) – link rugsėjo ir baigiasi link naujų metų. Bet tai nereiškia, kad gruodžio mėnesį nelis Krabi regione ar liepą Phangan saloje, tikrai ne.

Net jei tame regione yra lietaus sezonas, tai nereiškia, kad lis visą laiką. Dažniausiai tai būna tropinis trumpalaikis lietus tam tikru paros metu. Labai dažnai – tuo pačiu metu kiekvieną dieną. Žinoma, niekas negali garantuoti, kad nelis tris paras ar net savaitę iš eilės.

Pats lietus čia kitoks nei Lietuvoje – dažniausiai lyja labai stipriai, staigiai ir trumpai. Nuotraukoje galite matyti Vakarį besidžiaugiantį „lietaus malonumais“ – atrodo, lyg duše tupėtų.

Ir trumpai tariant – balandis-spalis yra „žaliasis sezonas“, jo metu mažai turistų (o kaip šitas jaučiasi!), todėl galima pasidžiaugti mažesnėmis kainomis nei lapkritį – kovą.
Daugiau patarimų kaip keliauti lietaus sezonu, skaitykite straipsnyje Tailandas lietaus sezonu.

Daugiau apie Tailandą rasite mūsų FB puslapyje, prisijunkite!

Autorius
Nardymo instruktorius, www.tailandieciai.lt bendraautorius ir projekto vadovas, internetinių projektų vystytojas.

2 Responses

  1. Sveiki,
    gal patartumėte kur ieškoti pigių skrydžių į Tailandą kovo mėn. pradžioje arba vasario pabaigoje planuojame.

    1. Mes sau visada ieškome per momondo.com arba skyscanner.com . Patikrinkite dar tiesiai avialinijose – Finnair, Turkish, Ukrainos avialijinos, Aeroflot. Jei skrendate be bagažo apsimoka pasižiūrėti su Norwegian airlines iš Oslo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Tailandiečiai

Back to Top