Kiek kainuoja gyvenimas Tailande

Kiek kainuoja gyvenimas Tailande

Jau ilgą laiką vienas dažniausiai užduodamų klausimų yra „kiek kainuoja gyvenimas Tailande“ 4 asmenų šeimai. O dar ir tas smalsumas paskaičiuoti svetimus 🙂 OK, nėra ką čia labai slėpti, dalinamės mūsų mėnesio biudžetu:
-Namo nuoma Tailande, Ao Nange: 2 kambarių kuklaus, bet erdvaus namo nuomai mes išleidžiame 10 000 Thb (~250 Eur) / mėn. Pagrindinis namo privalumas: praktiškai tobula vieta (centras, iki jūros vos 1,5 km, namas pastatytas kalne, tad su labai gražiu vaizdu – kas buvo svečiuose, tam neprieštaraus). Tai yra vidutinė Ao Nange nuomos kaina. Mažiau turistinėse vietose kaina gali mažėti, daugiau turistinėse – didėti. Vieno miegamojo namai mūsų kaimynystėje kainuoja 8000 Thb. Tailande namas su baseinu kainuoti ir beveik dvigubai brangiau. Aišku, Pukete ar Chang Majui, o ir neturistinėse vietose galite už tuos pačius pinigus tikėtis gauti ir daugiau patogumo. Kitaip tariant mes čia gyvename kukliau nei Lietuvoje, bet džiaugiamės kitais privalumais, kurių Lietuvoje neturime. Daugiau čia: „Namo nuoma Tailande„;

Kiek kainuoja namo nuoma Tailande
-Komunalinėms paslaugoms (vanduo, elektra) apie 550-110 Thb (~14-28 Eur). Atkreipkite dėmesį, nėra išlaidų šildymui 🙂 Pirma kaina – nenaudojant kondicionieriaus, tik vėjelį, antra kaina – naudojant kondicionierių kiekvieną vakarą pora valandų. Papildomai perkame dujas, bet jų užtenka labai ilgam, internetas nemokamas (jei internetas nėra įskaičiuotas į paslaugas, kaina mėnesiui apie 500 Thb);
– Tarptautinis vaikų darželis užima bene didžiausią biudžeto dalį, o kai vaikai pradės eiti į tarptautinę mokyklą šios išlaidos dar išaugs, šiuo metu mokame: 13800 Thb / ~350 Eur (suma dviems vaikams po nuolaidos);
Viza (kai turėjom turistinę vizą – apie 32 eur mėn man ir Tomui – vaikams viza nereikalinga būti Tailande, tik įvažiuoti, šiuo metu visi turime ne turistinę vizą – dar neskaičiavau tikslių išlaidų);
– Sveikatos draudimas (čia jau „up to you“ – anksčiau turėjom lietuvišką draudimą, šiuo metu naudojamės tarptautiniu nardytojų draudimu visai šeimai, apie 18 Eur / mėn.). Pirmus tris mėnesius džiaugėmės ir naudojome kreditinės kortelės nemokamu draudimu, tad vykstant į Tailandą keliauti ar pagyventi, pasidomėkite, gal draudimą jau turite;
– Kitos išlaidos – drabužiai čia pigūs, o jų ir daug nereikia – pagrindiniai dalykai šortai, marškinėliai, tad nesureikšminame šios dalies. Kol kas pirkome nedaug, nešiojame ką esame atsivežę iš Lietuvos, o užgyventa buvo daug. 🙂 Pagrindiniai batai – šlepetės, apie 2-5 Eur pora. Skaičiuokime 15 Eur mėn. šeimai. Dažniausias pirkinys – maudymosi kostiumėlis, šlepetės + saulės akiniai 🙂
– Maistas. Na, reiktų tiesą pasakius paskaičiuoti kokią savaitę, kad galėtum pasidaryti išvadas. žinau, kad už vidutinį krepšelį išleidžiu tikrai mažiau nei Lietuvoje jis man kainuodavo. Už 12-15 Eur grįžtu iš parduotuvės su 3 pilnais krepšiais maisto. Vakarienės Thai stiliaus restoranėliuose – apie 230 Thb / 6,5 Eur visiems. Jei skaičiuojame, kad per savaitę 4 kartus valgome kavinėse, per mėnesį susidaro suma apie 100 Eur. Aišku, kartais pasilepiname vakarietiška virtuve, dažnai gaminame namuose ir jei tik turime galimybę, į kavines neiname – patikėkite, Thai maistas mūsų taip stipriai nebežavi 🙂 Tomas ir vaikai namuose valgo tik vakarienes ir vaisius bei savaitgaliais. Manau, kad net su visais „užsimetimais“ maistui ir ūkinėms išlaidoms mes išleidžiame daugiausiai 250-300 Eur. Šitą būtinai pabandysiu paskaičiuoti ir parašysiu tiksliau.
– Motorolerio nuoma ilgam laikui kainuoja apie 2000-3000 Thb, bet jei apsistoji 3 mėn+ pigiau motorolerį nusipirkti ir išvykus parduoti, ką mes ir darome. Einamos motorolerio vidutinės priežiūros išlaidos mėnesiui apie 5 Eur + apie 15 Eur kurui. Jei domina motorolerio nuoma Ao Nange ar Koh Phangane, parašykite mums, padėsime.
– Pramogos, masažai – apie 30-50 Eur mėn. (masažai bent kartą per savaitę man + abiems vaikams, Tomas eina tik retkarčiais).
Susumavus visus skaičius gauname štai ką: 1039 Eur. skaičiuojant šios dienos kursu. Jei neturėsite tailandietiškos kortelės pridėkite 3% pinigų išgryninimo mokestį.
Už 1039 Eurus mes gyvename pakankamai kukliai, taupant, bet neperlenkiant lazdos, t.y. labai savęs neribojame. Tiesa, reiktų pabrėžti, kad nevartojame alkoholio ir kavinėse geriame dažniausiai vandenį.
Tai yra vidutinės mėnesio išlaidos – reiškiasi, kažkurį mėnesį galime gyventi šiek tiek su mažesniu biudžetu, kitą galime išleisti šiek tiek daugiau.

p.s. Kai keliaujame kai kurios išlaidos padidėja, bet nelieka prievolės mokėti už darželį, tai matyt, kad pabrangimas galutinis yra nedidelis. Jei keliaujame čia vietoj ir turime svečių, tą mėnesį darželį vaikai lanko pusę dienos ir mokestis už jį sumažėja dvigubai.

p.p.s. kadangi į šį savo gyvenimo periodą laikome labai laikinu, tai neinvestuojame į jokius daiktus, kurie palengvintų buitį, nieko neperkam, kas nėra būtina.

p.p.s. Nevaržant savęs visiškai šeimai pragyvenimas kainuoja apie 2000 Eur.

Apie kitas kainas Tailande skaitykite čia. Turit klausimų? Galite klausti mūsų FB grupėje.

Jei turite klausimų dėl pragyvenimo išlaidų Tailande, o gal net kažką pamiršau paminėti, rašykite komentaruose, dalinkitės savo patirtimi.

Intensyviai keliaujant išlaidos šeimai būtų didesnės. Prisijunkite prie mūsų puslapio Facebook‘e ir Instagram’e.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią