Krabi regionas Tailande

Krabi regionas Tailande

Krabi regionas iš viso Tailando išsiskiria keliomis savybėmis: jis yra apsuptas unikalaus uolėto kraštovaizdžio, daugiau nei 100 gyvenamų ir negyvenamų salų, be to yra žemyninėje dalyje, dėl to patogu susisiekti su aplinkiniais regionais, Bankoku ar salomis.

Važiuojate į Krabi? O į kur tiksliau? Labai dažnai žmonės maišo Krabi regioną su Krabi miestu. Būna taip, kad nori atvažiuoti į vieną vietą, o atsiduria kitur, nei norėjo… Taip yra todėl, kad Krabi yra ne tik miestas, o ištisas regionas.

Pagrindiniai Krabi regiono miestai ir paplūdimiai, kuriuose galite apsistoti:

Ao Nang – populiariausias kurortas. Pačiame Ao Nange yra didelis paplūdimys, deja, jo kokybė labai priklauso nuo sezono, mėnulio fazės ir potvynių atoslūgių. Geriausias jis spalį – balandį, kai beveik nėra bangų. Apie pora savaičių per mėnesį vanduo būna skaidrus, labai tinkamas maudynėms. Kitas dvi savaites – padidėja potvyniai ir atoslūgiai, vanduo tampa nebe tokiu skaidriu, bet maudytis tikrai galime. Ne sezono metu (gegužę – rugsėjį) labai didelės bangos, stipri srovė, dėl to iš jūros prinešta daug šiukšlių, maudytis nėra malonu. Kita vertus, šią vietą rekomenduoju pasirinkti ne dėl jame esančio paplūdimio, o dėl to, kad labai patogu iš Ao Nango aplankyti viai čia pat esančias vienas gražiausių Tailando salų ir kitas vietas. Čia gerai išvystytas turizmas, todėl tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms – vairuojantys motorolerį galės aplankyti aplinkinius paplūdimius, vietas ir pasidžiaugti daugybe „nematyto Tailando“ vietų, nacionalinių parkų, trekingų, nevairuojantys jo lengvai galės keliauti su ekskursijomis, taksi ar laivais. Lanktyinų vietų visų net neišvardinčiau.

Ao Nang paplūdimys Krabyje
Ao Nang paplūdimyje beveik kiekvieną dieną apie 17 val. gali išvysti žirgus ir jais pajodinėti.
Ao Nang promenada
Ao Nang promenada eina beveik per visą Ao Nang pakrantę.

Mano TOP rekomenduojami viešbučia Ao Nange: Moderna resort. Laikausi savo proncipo – aplinkinės ramesnės vietos gerokai gražesnės nei Ao Nango centras. Mūsų svečiai dažniausiai apsistoja Hula Hula resort arba Krabi resort arba Oscar Pool villa.

Railay beach –  vos 10 minučių plaukti valtele iš Ao Nango ar Ao Nammao. Tikrai įspūdingas paplūdimys, ramybe galėsite džiaugtis maždaug nuo 17 valandos, kai išplaukia visos ekskursijos. Railay East paplūdimyje galėsite stebėti įspūdingus saulėtekius, o vos 5 minutės pėsčiomis esančiame Railay West – saulėlydžius. Visai čia pat ir PhraNang paplūdimys. Tiesa, jame taip pat yra vienas prabangus viešbutis. Jei norėsite aplankyti aplinkines salas – jokių problemų, sistema ir kainos tos pačios, kaip ir iš Ao Nang or Ao Nammao.  Kas man nepatinka Railay? Mažas kavinių ir restoranų pasirinkimas, nėra autentiškų vietinių kavinukių, teks mėgautis turistams skirtais restoranais, tad jei maistas labai svarbi jūsų kelionės dalis ir planuojate ten apsistoti ilgiau nei keliom naktim, gerai pagalvokite.  Taip pat nepatogu jei norėsite pakeliauti po Krabi regiono žemynines vietas – jums pabrangs visos ekskursijos, pervežimai, o pirkdami ekskursijas viešbutyje mokėsite gerokai brangiau. Net jei nepasirinksite čia nakvynės, atplaukti vienai dienai  ar nakčiai labai rekomenduoju.

Phra Nang paplūdimys prie Railay
Nuotrauka iš šalia Railay East ir West esančio vieno gražiausio paplūdimio visame regione – Phra Nang. Verta, verta ir dar kartą verta aplankyti!

Mano TOP rekomenduojami Railay viešbučiai ko gero sutaps su tais viešbučiais, kuriuos rekomenduoja mūsų svečiai: Sand and sea resort ir Railay princess resort and spa.

Visai šalia yra Tonsai – alpinistų, „backpackerių“ ir bohemos rojus. Kam patinka Pai, Phangan, joga, bohemiška aplinka, rekomenduoju apsistoti čia. Apgyvenimas ir maistas pigesnis nei Railay. Per atoslūgį galima pereiti į Railay West paplūdimį. Pasiekiamas lengviausiai iš Ao Nango su laiveliu, kaina 100 Thb. Nakčiai nevykčiau čia, bet 3-7 naktim – puikiai. Tik už keliones ir ekskursijas iš čia būkite pasiruošę sumokėt daugiau nei tarkime apsistojus Ao Nange. Kita vertus ne visi juk ieško ekskursijų, kiti tiesiog nori ramybės ir „chill outo“.

Tonsai - papludimys šalia Railay

Mano ir svečių TOP viešbučiai: Tonsay bay resort ir Chill out bar and bungalow.

Ao Nammao – mažas miestelis 10 min nuo Ao Nango, mėgstantiems visišką ramybę. Neabejoju, kad visi jame esantys viešbučiai turi nemokamą atvežimą iki Ao Nango. Paplūdimys vidutiniškas, žinau keletą viešbučių Ao Nanage, kurie Ao Nammao turi savo paplūdimio lounge’us ir veža į ten nemokamai.  Rekomenduoju jodinėjimą žirgais saulei leidžiantis ar tekant. Yra ir labai pigių „bungaliukų“ ant jūros kranto.

Dėmesio, Ao Nammao paplūdimyje ties bungalais „Dawn of happiness“ galite „pasigauti“ smėlio blusų (toliau jų nėra). Nelabai malonus reikalas!

Ao Nammao papludimys
Ao Nammao paplūdimys atoslūgio metu. Jodinėjimas žirgais – puiki pramoga saulei leidžiantis.

Apsistoti galite Rimlay villas, Arawan (yra vienas korpusas visiškai naujas ką tik atidarytas), The Shellsea Krabi.

Nopparathara paplūdimys – iškart iš Ao Nango išvažiavus prasideda Nopparathara paplūdimys. Daugelis turistų net nežino, kad tai ne Ao Nangas. Itin mėgiamas vietinių – sekmadieniais susirenka visi su draugais, giminėm ir darosi piknikus. Paplūdimys ramus, pagrindinėj gatvėj daug viešbučių, kavinukių. Netoli pagrindinio artimiausio uosto. Kur kas ramiau nei gyventi pagrindinėje Ao Nang gatvėje, kita vertus didžioji dalis kavinių skirta turistams, mažai vietinių maisto. Paplūdimys mėgstamas vietinių – sekmadieniais čia vyksta piknikai, kai suvažiuoja vietiniai tajai atšvęst savaitės pabaigos su draugais. Maudytis tinkamas pusė esanti arčiau uosto. Atoslūgio metu galima nueiti pėščiom iki šalia esančių salelių.

TOP mano ir svečių su vaikais pasirinkimas: Holiday inn viešbutis. Dėl šio viešbučio rezervacijos galite parašyti man – galiu užsakyti geresne kaina tiesiai. Galite dar pažiūrėti Green house – jis toliau nuo jūros, bet vertas dėmesio. Šiame applūdimyje dar rasite nacionalinio parko bungaliukus, bet didžioji dalis pasirinkimų man nelabai patinka.

PAN arba long beach – vos 7 minutės nuo Ao Nango šiaurės link ir atsidursite beveik laukiniame paplūdimyje. Jame įsikūrę vos keletas bungaliukų, kur galima apsistoti, bet daugiau tik gamta, ramybė ir jūs. Net sezono įkarščio metu tai viena ramiausių vietų netoli Ao Nanago, tad ypač tiks mėgstantiems ramybę bei ieškantiems biudžetinės nakvynės.

Pan beach šalia Ao Nango Krabi

Pan beach bungaliukai Ao Nange
Pan beach bungaliukai Ao Nange norintiems pagyventi ramiai ir nieko neveikti.

Top viešbutis: Sand beach resort.

Klong muang beach – vienas mūsų mylimiausių paplūdimių ir vienas geriausių Krabi regione. Skaidrus vanduo, baltas ir minkštas smėliukas, ramu – labai panašus paplūdimys kaip aplink esančiose salose. Šiame paplūdimyje gausu 4-5 žvaigždučių viešbučių, bet tikrai galima rasti ir nebrangių namelių tinkančių “backpackeriams”. Ir tai vos 10 km nuo Ao Nango.
Klon Muang beach

Mano Top viešbučiai – jų tiek daug turiu, kad nežinau nuo ko pradėti 🙂 Nr 1 visom prasmėm Baan Chom le. Jei norite kojas merkti į jūrą tiesiai iš savo balkono – Bliss resort. Dideli kambariai šeimai – Elephants end guest house. Ieškantiems prabangos – Nakamanda resort , Beyond resort, Dusith Thani ar Sofitel viešbutis. backpackeriams – Pine bungalows.

Tub Kaek beach – iškart už Klong Muang esantis paplūdimys, labai panašus į Klong Muang, tik kiek ramesnis, jame vos keli prabangūs viešbučiai. Paplūdimys mėgstantiems prabangą ir ramybę. Galima sakyti, kad tai Klong Muang paplūdimio pratęsimas, tad viskas labai panašu – minkštas, baltas smėlis, skaidrus vanduo. Šis paplūdimys dar vadinamas medaus mėnesio paplūdimiu. Tiks mėgstantiems visišką ramybę, prabangą. Tiks apsistojantiems savaitei.

TOP viešbučiai – ok, čia pasirinkimas labai nedidelis, o viešbučiai visi labai geri. Tup Kaek Sunset beach resort, Anyavee Tubkaek beach resort, jei neribotų biudžetas, pati 100% rinkčiausi The Tubkaak Krabi Boutique resort, o kam svarbu žvaigždutės ir prestižas – Phulay Bay, A Ritz-Carlton Reserve.

Dar toliau – AO Tha Lane paplūdimys. Jame daugiausiai vien vilos,  keletas bungaliukų kompleksų. Patogu, jei sekanti ir prieš tai buvusi stotelė – Koh Yao Noi ar Yai, Khao Lak ar Similan salos ir jūsų visų atostogų tikslas – visiška ramybė. Arba norintiems laiką leisti aktyviai – aplink nacionaliniai parkai, džiunglės, trekingai ir vienos geriausių vietų kajakint visame regione. Apsistočiau čia 2-3 naktis.

Ao Thalane paplūdimys

Top viešbutis – Khaothong terrace resort and restaurant. Maistas ten tiesiog nuostabus!

Krabi miestas – nesusimaišykite, jis nėra ant jūros kranto, o ant upės. Tai yra regiono sostinė, jame įsikūrę svarbiausios regiono įstaigos. Jei norite atostogų ant jūros, Krabi miesto nesirinkčiau. Jei jums reikia apsistoti vienai nakčiai, Krabi miestas dėl puikiai išvystytos infrastruktūros jums tiks puikiai, neverta vykti į Ao Nangą. Pats Krabis turi savo “dvasią”: daug mažų kavinukių, restoranėlių, gatvelių pasivaikščioti, įdomių krautuvėlių, didesnių prekybos centrų apsipirkti, jame vyksta garsus savaitgalio naktinis turgus (penktadieniais – sekmadieniais), keletas tikrai įdomių muziejų. Miestas žymus savo šviesoforais bei daugybe statulų, upės pakrantėje rasite ir miesto simbolį – didžiulį Krabą. Apsistoti 1-2 naktimis arba susiplanuoti intensyviai ekskursijas.

Krabi miestas
Krabi miestas stebina savo statulomis, meno galerijomis, jaukiais restoranėliais

Tai nėra mano mėgstamiausia ar rekomenduojama vieta atvykėliams, tad daug rekomendacijų neturiu. Bet šis viešbutis mane sužavėjo – Siri Krabi. Tiesa, turėkite omenyje, kad jis yra savaitgalinio vakarinio turgaus pakraštyje, tad penktadienį – sekmadienį 17-23 valandą gyvensite šurmulyje, bet tas kaip tik žavu, tiesa?

Haad Yao paplūdimys – piečiau nuo Krabi miesto. Šis paplūdimys laikomas paskutiniu laukiniu Krabi regiono paplūdimiu. Jame kol kas įsikūrę tik keli viešbučiai. Paplūdimys labai ilgas. Buvom nepasibaigus musono sezonui, tai nemažai šiukšlių jame atneštų iš Phi Phi salų. Verta važiuot jei keliaujate ilgą laiką ir norite geresnės kokybės už mažesnę kainą bei neturistinės vietos.

Krabi paplūdimiai

Esu apvažiavus visus šio paplūdimio viešbučius, galiu pasakyt kad visi jie labai panašaus lygio. Atsiliepimai šiame paplūųdimyje nėra geri ko gero dėl to, kad aplink visiškai nėra ką veikt – pasiimti galima keletą ekskursijų, tad vieta ramesnį poilsį mėgstantiems. Mes buvom apsistoję The Beach boutique resort. Mačiau jie siūlo sezono metu keletą nemokamų ekskursijų per savaitę.

Tiesa, vienas patarimas – Krabi regione, kaip ir visoje šioje pusėje stiprūs potvyniai, atoslūgiai ir jų laikas labai svyruoja, todėl nusprendus aplankyti vieną ar kitą paplūdimį kaip dienos ekskursiją, pasitikrinkite, ar tuo metu kai planuojate vykti nėra atoslūgio laikas, nes galite stipriai nusivilti. Jei atvykstate ilgam laikui – nieko baisaus, tikrai ištaikysite laiką kai yra potvynis. Nuslūgus vandeniui galima aplankyti mažas aplink esančias salas.

Jei reikės pervežimo iš Krabi autobusų stoties ar oro uosto į vieną iš šių paplūdimių, parašykite mums ir jus pasitiks bei nuveš į viešbutį mūsų draugai tailandiečiai. Taip pat kursuoja iš oro uosto ir vietinis autobusas. Deja, po skrydžio dažniausiai norisi tik į viešbutį, tad važiavimas taxi gerokai sutrumpina kelionės laiką, o kartais išsaugo taxi paliktą telefoną ar mylimą žaislą.

Būtumėme dėkingi, jei viešbučius užsakytumėte per nuorodas šiame puslapyje – jums tai papildomai nieko nekainuoja, o mums keletas Eurų motyvacijai rašyti!

Krabi salos

Kur apsistoti Krabi regione?

NAUJAS ĮRAŠAS (2017 spalio mėn.) – Nauji viešbučiai Ao Nange.

Viešbučiai Ao Nange: 1 dalis, 2 dalis, 3 dalis.

Viešbučiai Railay, Tonsay, Phra Nang.

Ramios vietos apsistoti Krabyje

Daugiau mūsų įspūdžių, gyvenimo nuotrupų ir mėgstamų vietų FB Apie gyvenimą džiaugsmo gatvėj. Tailandas ir Instagrame. O planuojančius kelionę į Krabi kviečiu prisijungti prie FB grupės Lietuviai Krabyje. Bendraukim!

Iki pasimatymo Tailande!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią