Tab Kak Hang Nak kalnas Krabyje

Žiemojimas pietryčių Azijoje su vaiku

Žiemoti pietryčių Azijoje šiuo metu tikrai madinga. Vieni renkasi atokesnes salas, kiti, ypač su mažais vaikais, ieško patogumo žemyne. Šį kartą kalbinu Karoliną, Ao Nange su vyru Žilvinu ir sūneliu Luku praleidusią keletą mėnesių, o toliau kelionę tęsusių po Kuala Lumpūrą (Malaizija) ir Balį (Indonezija).

-Kaip nusprendėte praleisti žiemą pietryčių Azijoje?
Pirmą karta Tailandą pasirinkome prieš du metus – atvykome į trijų savaičių povestuvinę kelionę. Nuo tada mintis sugrįžti, tik šįkart ilgesniam laikui, nuolat sukosi galvoje. Tačiau, kaip ir visiems, išeiti iš įprastos rutinos ir komforto zonos yra išties sudėtinga. Pradedi save stabdyti ir klausti, o kaip gi darbai? Kaip namai? Kaip augintiniai? Kaip artimieji? O kaip gi mūsų mažylis? Tačiau kai labai nori, gyvenime įmanoma viskas ir aplinkybės pačios susidėlioja reikiama linkme. Tiesiog tereikia nurimti, pasiimti popieriaus lapą, susidėlioti pliusus ir minusus, atsakyti sau į visus neraminančius klausimus ir priimti sprendimą. Šiuo metu mano vyras dirba nuotoliniu būdu, o aš auginu vaikutį. Bilietus nusipirkome kovo pirmomis dienomis, kai mūsų mažyliui tebuvo vos devyni mėnesiai. Išskridome tik spalio viduryje, todėl turėjome užtektinai laiko tam pasiruošti.

Šeimyna keliauja po pietryčių aziją
Karolinos ir Žilvino šeimyna keliaujant po Aziją išbandė įvairų transportą

-Kodėl pasirinkote Ao nang, o ne kitą vietą?
Dėl rekomendacijų, geros lokacijos, dėl gero interneto, kuris būtinas vyrui dirbti, dėl šalia esančių medicinos įstaigų ir visko, ko gali prireikti keliaujant su mažu vaiku.

Kas čia labiausiai patiko? Ką rekomenduotumėte aplankyti, pavalgyti, kur apsistoti?
 Labiausiai patiko, kad iš Ao nango patogu aplankyti daug įspūdingų vietų, taip pat plaukti į turus, kitas salas. Daug vietinių turgų, puikūs maisto prekybos centrai, kavinukės, didelis paplūdimių pasirinkimas. Minusas tas, kad dauguma ilgalaikės nuomos variantų yra tolokai nuo jūros. Iki parduotuvės, jūros, visur teks keliauti motoroleriu, nes gyveni tolėliau, tarsi kaimelyje už miesto. Taip pat Ao Nange labai trūko veiklos vaikams. Čia nėra jokios žaidimų aikštutės, žaidimų kambario. Todėl neretai savaitgaliais vykdavome į netoliese esantį Krabi miestą, kuriame yra parkas su vaikų žaidimo aikštele, kitomis pramogomis pritaikytomis šiek tiek didesniems vaikams.
O įspūdingiausios aplankytos vietos buvo: Tigro uolos šventykla, Hong sala, Tab Kak Hang Nak uola, Krabi naktinis turgus, kelis kartus grįžome į Phranang paplūdimį ir Railay.

Tigro uolos šventykla su vaiku
Įveikti 1370 laiptų į Tigro uolos šventyklą su vaiku – įveikiama užduotis
Tab Kak Hang Nak kalnas Krabyje
Tab Kak Hang Nak kalnas reikalauja fizinės ištvermės, bet Karolina su vyru užlipo į šį kalną ir su savo mažyliu.

Dėl viešbučių nepatarsime, kadangi nuomojomės namus. Per tris mėnesius pagyvenome trijuose. Susipažinome su nekilnojamo turto agente, ji mums daug padėjo. Galiausiai išvykstant iš Tailando radome staigmeną nuo jos, prie durų paliktą maišelį su simbolinėmis dovanomis ir labai nuoširdžiu laiškeliu mums. Taip pat prieš išvykdami sulaukėme svečiuose ir pirmojo namo šeimininkų, atvyko atsisveikinti, palinkėti mums geros kloties. Nuostabūs žmonės, palaikėme labai gerus santykius, nuolat lepindavo mus gėrybėmis iš savo sodo, šviežia pagauta žuvimi, ragavome jų gamintų tradicinių patiekalų.

Su namo šeimininkais Ao Nang, Krabi
Su nuomojamo namo šeimininkais Ao Nang, Krabi

Mylimiausi paplūdimiai buvo Klong Muang, Noparathara ir Ao Nammao. Klong Muang ir Ao Nammao – dėl grožio ir ramybės, o Noparathara, dėl patogumo su vaiku. Ten daug pavėsio, daugiau šeimų su vaikais. Taip pat sūnui būdavo daug džiaugsmo per atoslūgius, kai gali bėgti jūroje didžiulius atstumus, taškytis, stebėti mažus krabukus ir krykštauti 🙂

-Kas labiausiai patiko Tailande?
Tailandas mums labiausiai patinka savo įvairove. Jis toks didelis ir įvairus, kad tikriausiai kiekvienas jame gali atrasti kažką artimo sau.

-Aplinkos, klimato, maisto pasikeitimas – ar jis išėjo jums į naudą?
Vienareikšmiškai – maistas skaniausias Tailande! Tačiau jis gana ir sunkus, viskas kepama aliejuje, gardinama padažais. Naudojami skonio stiprikliai. Retkarčiais organizmas duodavo ženklus, kad jau laikas lengvesniam maistui. Mūsų favoritai – Tom Yum  sriuba ir Pad Thai makaronai. Taip pat čia būtina atsivalgyti pasakiškų mangų – niekur tokių kaip Tailande nepavyko rasti! Pradžioje atrodė, kad išvykę žiemoti į Aziją maitinsimės pagrinde vaisiais ir daržovėmis, tačiau realybė kitokia.

Vaisiai Tailande
Vaisių pasirinkimas didelis, tačiau pagrindinis patiekalas čia vis tik yra ryžiai.

Pagrindinis jų maistas yra ryžiai, makaronai, bei aliejuje kepama vištiena. Taip pačiai ir Malaizijoje bei Balyje. O ką dar kalbėti kai visur viskas nauja, atrodo taip gundančiai, vis norisi išbandyti kažką naujo! Badauti čia tikrai nebus kada 🙂 Tik Balyje beveik kiekvienoje vietinių užeigėlėje galima rasti salotų, tofu, daržovių kepsnelių ar tiesiog užsisakyti vaisių asorti vaikui. Vegetarams/veganams manau taip pat daugiausia pasirinkimo Balyje, čia didelis vegetariškų kavinukių pasirinkimas. O šviežių jūros gėrybių mėgėjams didžiausias jų pasirinkimas vienareikšmiškai Tailande.

Pirmąjį mėnesį sunkiau buvo priprasti prie klimato, ypač vaikui. Tačiau vėliau viskas buvo puiku. Nesirgome jokiomis peršalimo ligomis, kas būdinga Lietuvoje. Vienintelį kartą mudviem su vyru teko apsilankyti  ligoninėje Malaizijoje, kadangi stipriai apsinuodijome gatvės maistu. O mažylis pirmą kartą apsilankė klinikoje Balyje, kadangi vos atvykus ant odelės atsirado tarsi nudegimas. Medikų išvada – cheminis nudegimas nuo baseino chemikalų. Tačiau esame patenkinti ir gydymu, ir medikais, viskas labai civilizuota. Pagrindinis patarimas būtų tik toks – nepamirškite prieš kelionę pasirūpinti draudimu ir nusiteikti, kad gali būti visko. Bet kad ir kas nutiktų, vykstate į labai civilizuotas šalis, kur prireikus gausite tikrai puikią pagalbą, todėl svarbiausia išlikite ramūs.

Ši kelionė mums davė išties labai daug. Visų pirma tai didelis išbandymas, kai visa šeima diena iš dienos visą parą pusę metų esate kartu. Taip pat, neišvengiamas yra ir artimųjų ilgesys, svarbiausios metų šventės toli nuo namų.  Lūžis manyje įvyko maždaug praėjus trims mėnesiams nuo išvykimo, kai atrodė ilgesys paims viršų, o viduje buvo sumaištis. Pajaučiau, kad tas mane supantis grožis tapo toks įprastas, kad aš nebe moku juo džiaugtis. Tačiau kas kelis mėnesius keičiant aplinką, kultūrą, tas lūžis įvyko savaime dar būnant Malaizijoje. Galiausiai paskutinė stotelė – Balis ir jo ramybė, sudėliojo viską į savo lentynėles. Grįžtu į Lietuvą su visai kitomis mintimis, su vidine ramybe, didesniais siekiais, ir žinojimu, kad tai ne pabaiga. Tai tik dar viena pradžia. Taip kaip prieš du metus, taip ir dabar išvykdama jaučiu, kad mes dar sugrįšime.

-Ką rekomenduotumėte kitiems, nusprendusiems peržiemoti Tailande?
Tik siekti savo svajonės. Kartais viskas yra daug paprasčiau nei Jums gali atrodyti.

-Kur keliavote toliau ir kaip išsirinkote vietas?

Tris mėnesius praleidę Tailande keliavome mėnesiui į Malaizijos sostinę. Kuala Lumpur labai tvarkingas miestas, jei lyginant su Bankoku tai labai ramus, daug mažiau triukšmo, chaoso, nėra gatvės prekeivių, visi puikiai kalba anglų kalba. Čia vyksta daug įvairių seminarų, mokymų, kiekvienas gali atrasti kažką pagal savo profesiją. Su vaiku gyventi čia labai patogu, nes daug nuostabių parkų, žaidimo aikštelių, zoologijos sodų ir kitos veiklos. Didžioji dalis butų turi jiems priklausančius baseinus, žaidimų aikšteles, terasas, dažnai net ir sporto klubą.

Kuala Lumpuras, Malaizija
Vaikams gerai ten, kur tėvams gerai – Kuala Lumpuras, Malaizija

Sekanti ir paskutinė stotelė – du mėnesiai Balyje. Čia apsilankėme pirmą kartą. Pasirinkome Sanurą dėl rekomendacijų, švaresnių paplūdimių ir čia vyraujančios ramybės. Gyventi su vaiku čia labai patogu, nes viskas pasiekiama pėsčiomis, iki jūros vos kelios minutės kelio. Tačiau keliauti Balyje po salą yra gana sudėtinga. Dvidešimt kilometrų tenka važiuoti kartais net dvi valandas, kas Tailande mums užtrukdavo vos dvidešimt minučių. Todėl keliauti su mažu vaikučiu dideliame karštyje Balyje tikrai sudėtinga. Kadangi mums ši stotelė paskutinė, paskutinėmis savaitėmis stengiamės laiką leisti daugiau ramiam poilsiui, niekur nebe skubėti, tiesiog mėgautis saule ir šypsenomis.

Saulėlydis Sanure, Bali
Saulėlydis Sanure, Bali

-Kaip sekėsi keliauti su vaikučiu? Gal turite patarimų keliaujantiems su mažyliais?
Pagrindinis patarimas būtų meskite išankstines nuostatas iš galvos ir leiskite jūsų mažyliui jus nustebinti 🙂 Nuolat girdžiu iš mamų klausimus kaip keliaujame, kaip miegame, kaip važiuojame motoroleriu, nes „mano vaikas taip nemiegotų/nedarytų/nesėdėtų“ ir panašiai. Patikėkite manimi, jūsų mažylis jus stebins nuo pat pirmos kelionės dienos. Mūsų sūnus prisitaikė labai greit prie visko ir užmiega nešyklėje vos pradedame važiuoti motoroleriu, po saulės vonių ir begalės įspūdžių jis kasdien miega puikiai, Lietuvoje vengdavo egzotinių vaisių, o čia jis juos tiesiog dievina, skaniausias gėrimas yra kokoso vanduo, o linksmiausia pramoga bėgioti tropiniame lietuje.

Po pietryčių Aziją su vaiku
Šalmai – privalomas atributas keliaujant motoroleriu.

-Ko labiausiai pasiilgsite grįžę į Lietuvą?
Neabejotinai saulės ir šypsenų visur ir visada! Karolinos blogas FB’e Įspūdžių bagažas. Tailandas, Malaizija, Balis.
Keliaujate po Tailandą pirmą kartą? Susiplanuokit kelionę savarankiškai!

2 Responses

  1. Sveiki. Sudomino jusu straipsnis.
    Gal parekomenduotumete savo lietuve , kuri pasiule jums apgyvendinima . Mums irgi tiktu namelis, emonominis variantas, ilgesniam laikui.

    1. atsiprašome, bet jei tokių atsirastų, tai jie patys su jumis susirastų 🙂 tai buvo mūsų susirašinėjimo draugai. jei reikia pagalbos krabi, gal galėtumėme jums padėti, rašykite labas@tailandieciai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią