Apie nardymą Tailande

Apie nardymą Tailande

Apie nardymą Tailande galima būtų rašyti daug ir ilgai. Tūkstančių šypsenų šalyje – vienos geriausių nardymo vietų visame pasaulyje. Kai kalbame apie geriausią nardymą – kiekvienas gali įsivaizduoti skirtingai, tačiau visi sutaria, kad į gero nardymo sąvoką įeina: matomumas po vandeniu, vandens temperatūra, nardymo vietų pasirinkimas ir patogumas iki jų nuvykti, povandeninio pasaulio fauna ir flora ir, žinoma, ne paskutinėje vietoje – nardymo centrų teikiamų paslaugų kokybė ir kaina.

DSC_4583 copy

Nardymo profesionalai sutinka, kad svarbiau ką pamatysi, o ne kiek toli matysi po vandeniu. Nardytojai mėgėjai (arba atostogų nardytojai) ir pirmą kartą neriantys lemiamu kriterijumi dažniausiai laiko matomumą. Toks požiūrio skirtumas yra dėl patirties – kuo daugiau patirties, tuo aktualesnės yra detalės, kuo mažiau patirties, tuo svarbau visuma. Tačiau ir vieni, ir kiti lieka patenkinti matomumu po vandeniu Tailande, kuris yra svyruojantis, tačiau vidurkis siekia 15-20 metrų. Palyginimui matomumas Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų – mažiau nei 5 metrai.

Yra šalto, šilto ir labai šilto vandens nardymo entuziastai. Aš pirmenybę teikiu labai šiltam vandeniu – 28o+ C. Ir ne tik todėl, kad šiluma kaulų nelaužo, bet ir dėl laisvumo jausmo. Užtenka tik plaukimo marškinėlių ar plonučio trumpo hidrokostiumo. Vidutinė vandens temperatūra visus metus Tailande apie 28-30° C, o smagiausia dalis, kad panėrus į 30 metrų gylį, temperatūra lieka ta pati.

Kad ir kur Tailande keliautumėte, neabejotinai vienas iš sustojimų būtų prie jūros – žemyninės dalies pakrantėje ar vienoje iš salų. Beveik visose Tailando pakrantėse yra galimybė nardyti, tačiau įdomiausias nardymas yra pietinėje Tailando dalyje:
Golfo įlankos pietvakarinėje dalyje prie Koh Samui, Koh Phangan ir Koh Tao salų
ir
Tailando pietrytinėje dalyje – Andamanų jūroje.

Jei būčiau virėjas, prie nardymo Adamanų jūroje uždėčiau etiketę „Šefas rekomenduoja“.

Niekas nesiginčija, kad nardymas Krabi regione prie egzotiškų Phi Phi salų ar Phuket regione prie Similan salų nepalieka abejingų. Pirmą kartą neriantiems ar sertifikuotiems atostogų nardytojams patarčiau apsistoti Ao Nange – labai patogus nuvykimas iki geresnių nardymo vietų, gražūs paplūdimiai ir yra veiklos po nardymo ar nenardantiems bendrakeleiviams.

IMG_8372 - Kopija

Kalbant apie Tailando povandeninę fauną ir florą raibsta mintys. Čia jos labai daug ir labai įvairios. Įvairūs ryškiaspalviai minkštieji ir kietieji koralai, žuvų įvairovė – nuo žymiojo žuviuko Nemo akvariuminių žuvyčių apsuptyje iki bangininio ryklio. Labai dažnai čia sutinkami vėžliai, rajos, murenos, rifiniai rykliai „vegetarai“, skorpionžuvės ir kt. Tikrai nereikia imtis jokių žuvų viliojimo priemonių – žuvų čia labai daug ir labai įvairių.

Nardymas nėra pati pigiausia pramoga lyginant su kitomis ekstremalaus sporto šakomis. Tačiau kalbant apie nardymą Tailande – čia puikus kainos ir kokybės santykis. Lyginant pasauliniu mastu, Tailande yra vienos mažiausių kainų išsilaikyti nardymo kursus ar pirmą kartą išbandyti nėrimą.

Tailandas yra ne tik puiki šalis pradėti keliauti po Aziją, o taip pat ir puiki šalis išbandyti nardymą! Nori nert su manimi ar tiesiog turi klausimų apie nardymą? Parašyk man ir prisijunk prie mano puslapio Nardymas Tailande.

2 Responses

    1. Sveiki, Orestai, smagu, kad domina nardymas. Koh Chang sala nėra TOP destinacija Tailande kas liečia nardymą. Pats ten nenardęs, tačiau žinau, kad yra viena faina nardymo vietą prie nuskendusio laivo (wreck’o).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią