Keliaujame su vaikais

Keliaujame su vaikais

Dažnai sulaukiu klausimo ar keliauti su vaikais sunku? Ir net nežinau ką atsakyti… Manau, kad „sunkumas“ yra galvoje – kaip galvosi, taip ir bus. Vien per 2015 metus mums su vaikais teko beveik 20 kartų skristi lėktuvu tiek vietiniais tiek tarptautiniais skrydžiais ir manau, kad mes jau turime keliavimo „sistemą“.

2015-ais metais teko skristi Vilnius – Kutaisis – Vilnius, Vilnius – Oslas – Bankokas, Tailandas – Malaizija – Tailandas, persikėlėm į Vietnamą (3 skrydžiai), iš Vietnamo kėlėmės į Balį (3 skrydžiai) ir grįžom per Singapūrą į Tailandą. Dabar esame “nusėdę” Tailande, Krabi ir artimiausiu metu jokių kelionių didelių neplanuojame.

Tai kaip gi mums pavyksta keliauti su vaikais ir visais daiktais, kurių turim namažai?
Žinome kas už ką atsakingas, prieš kiekvieną persikraustymą atsisakom kai kurių daiktų (pvz. išaugtų, sugadintų drabužių), mes dar prieš kurį laiką iš anksto paskaičiuojam kiek mums prireiks kosmetikos ir stengiamės išnaudoti kaip įmanoma daugiau visko, kad nereiktų skraidintis pustuščių ar pilnų buteliukų šampūno, pastos ir t.t.
Skrydžius apsunkina bagažas, tad jei turit galimybę keliauti su kuprinėm taip ir darykit. Deja, nors ir susimažinę savo bagažą dideliu lagaminu, mes turime daug daiktų – 3 registruoti bagažai ir 5 neregistruoti. 1 didelė tašė – Tomo nardymo įranga, 2 bagažai asmeninių daiktų (pusė didelės kuprinės daiktų nesame nei karto panaudoję). Rankinis bagažas: vienas lagaminas nardymo literatūros, viena kuprinė technikos – kompiuteriai ir fotoaparatas, 2 kuprinės vaikų daiktų ir viena visuomet būna maisto. Maisto įsidedam visuomet, nes valgyti oro uostuose ir lėktuvuose ir brangu, ir nelabai skanu…

20150912_074538.jpg

Mūsų skridimo rekordas – 3 skrydžiai per vieną dieną ir ką galiu pasakyti – viskas liuks! Beje, teko pabūti geriausiame pasaulio oro uoste Singapūre – ir wow, ką galiu pridurti, ten ir 8 val. būtų ką veikti net ir su vaikais! Mes turime su vaikais susitarimą, kad lėktuvuose netrukdom kitiems, todėl zirzti galima tik tyliai 🙂 Kai skridom į Gruziją 2015 metų pradžioje vaikams labai nepatiko šalia visą kelią prarėkę du vaikai, jie šitą gerai prisimena. Mes taip pat tariamės su vaikais dėl pietų miego kai skrendam ilgesnį laiką ar su persėdimu. Tiesiog turim taisyklę – galima žiūrėti filmukus tik tuomet kai esi pailsėjęs. Taip pat su savimi visuomet vaikai turi pasiėmę piešimo lapų, pieštukų, UNO kortas, šaškes, spalvinimo knygelių, knygų skaityklę, planšetinį kompiuterį, kad turėtų kuo užsiimti. Na ir dar vienas dalykas – skrydžių diena paprastai būna saldainių diena – mes įprastai saldainių vaikams neperkam – bet skrydžių dieną būna išimtis.

Tai ką reiktų žinoti keliaujant su vaikais?

  • Turėti su savimi vandens. Skrendant su vaikais iki 4 metų vandenį įsinešti į lėktuvą galima visame pasaulyje. Mes visuomet rizikuojam ir imam vandens, kartais tenka su juo atsisveikint prie patikros, kartais pavyksta prasinešti (tiesa, kartais paprašo kad atsigertumėm).

  • Turėti užkandžių. Net jei lėktuve jums priklauso maitinimas, jis gali vaikui nepatikti (mes vieną kartą gavom pyragėlių su tunu ir jų vaikai nevalgė). nežinia, kada jie užsimanys valgyti, tad turėti mėgstamų, bet geriau sveikų užkandžių būtina. Mes dieną prieš išskrendant išvažiuojam apsipirkti ir visi kartu sprendžiam ką pasiimt. Pastebėjau, kad patys vaikai sausainius ir saldainius paskutiniu metu pakeitė džiovintais ir šviežiais vaisiais.

  • Nesinervinti. O taip, tėvams tai taisyklė nr. 1. Ko gero bus ne viena situacija, kai norėsis viską trenkt ir likt ten, kur esi – tisiog apsigyvento oro uoste. Mums taip buvo ne kartą. Tik kuo daugiau keliaujam, tuo labiau visi žinom kas už ką atsakingas, kad nereiktų be reikalo blaškytis (vaikai atsakingi už savo kuprines, Tomas už pinigus, bilietus ir aš žinau, kad mums prie patikros nereiks blaškytis ir ieškoti “pasislėpusių” dokumentų ir galvoti, jie pas tave ar ne).

  • Tualetas. O taip, apie šitą pagalvokite. Būtinai nueiti vaikams į wc lipant į lėktuvą, nes nepakilus lėktuvui į tualetą eiti draudžiama, o kartais negali žinoti, ar pakilsite laiku, ar teks laukti.

  • Miegas. Net jei vaikai ir sako, kad nenori ir pietų namuose jau seniai nemiega, skrendant ilgesnį skrydį ar su persėdimais miegas būtinas. Vienas dalykas – mažiau pavargsta, kitas dalykas laikas greičiau praeina.

  • Kiti malonūs dalykai kaip kompiuteris būna tik pamiegojus, tad jie šitą žino ir dėl to problemų nekyla. Tiesa, kartais bando derėtis, bet mes nuolaidų nedarome.

  • Su savimi turėti: vaiko mylimų žaislų (Vakaris su savo liūtuku ir kiškiu nesiskiria jau daugybę metų, Vasarė turi savo merliuką bei lėlytę arba teletabį – priklauso nuo nuotaikos ką ima). Beje, vaikai turi pasiimti su savim tiek daiktų, kiek patys gali panešti. Jei anksčiau prisikraudavo daiktų reiks nereiks, tai dabar gerai apgalvoja ar tikrai reikia viską imti ir daugiau daiktų palieka bagaže.

  • Su savimi turėti – žaidimų šeimai, pieštukų, lapų, knygelių, spalvinimo lapų, užduočių knygelių (žiūrėkite pagal vaiko amžių ir jo pomėgius).20150912_095006.jpg

Gerų skrydžių su vaikais, turėkite sistemą ir keliausite sklandžiai. Taip pat iš patirties galiu pasakyti, kad vaikai daug lengviau prisitaiko, adaptuojasi nei suaugę, tad sakyti, kad nekeliauju, nes mano vaikas “per mažas”, “per daug aktyvus”, “negali išsėdėt vienoj vietoj” – tai čia problema manau kad tėvuose, organizuotume ir jų požiūryje nei vaikuose. Suprantu, kad reikia įsijungti kantrybę ir kartais pora minučių ramiai pastovėti, kol vaikas vartosi ant žemės, bet žinokite, vos tik atsidursite naujoje, atostogų aplinkoje, garantuoju, savo vaiką pamatysite kitokiomis akimis ir besielgiantį kitaip!

Skaitykite daugiau straipsnyje „Keliauti su vaikais„, „Bankoke su vaikais„, „Dažniausiai užduodami klausimai apie Tailandą

Turite klausimų? Prisijunkite prie mūsų FB ir parašykite mums žinutę. O jei būsite Krabi regione – drąsiai galite rašyti dėl pagalbos ir patarimų čia.

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią