Drambliai Khao Sok parke

Keliautojo Antano patarimai

Labai smagu sulaukti atsiliepimų iš klientų po atostogų. Šį kartą Antanas Račyla dalinasi savo patarimais bei įspūdžiais iš kelionės po Tailandą:

Labas Simona,
Mūsų atostogos besišypstančių gyventojų šalyje pasibaigė. Iš kelionės tokie pastebejimai:

 • Bankokas nemiegantis miestas, vietiniai turistais nesižavi, keletą krypties patarimų gavome klaidingų, bet užtat apėjome lūšnynus, galėjome sudalyvauti kovinių gaidžių pasirodyme.

  Gaidžių prižiūrėtojas Bankoke
 •  Mūsų pasirinktas viešbutis „Dinsomon“ labai geras, patogioje vietoje – senamiestyje, netoli Grand Palace ir žymiosios Khao San gatvės. Transportą planuotis mieste padėjo programėlė www.transitbangkok.com.
 • Bankoke patiko Auksinis kalnas (Golden Mount), ant kurio yra šventykla Wat Saket.
 • Rekomenduojame aplankyti Bankoke gėlių turgų, tai nuotaikingas turgus, patiks visiems, nemokama.

  Gėlių turgus Bankoke
  Gėlių turgus Bankoke
 • Kas skraidys lėktuvais, pasiplanuokite laiką oro uostuose. Mes skridome su AirAsia į Kombodžą iš kito oro uosto, tad to teko pabėgioti, kad spėtumėme į lėktuvą (reikėjo dar pasigaminti „re-enty permit“, kad galėtumėme su ta pačia viza grįžti į šalį. Daugiau info apie Tailando vizas ČIA).
 • Grįžę į Bankoką važiavome naktiniu traukiniu į Surathani. 17.20 val. išvykęs traukinys į Surtthanį atvykti vėlavo 2 valandas. Pervažiavom saugiai ir pakankamai tvarkingai, atvykome apie 6 val. ryto. Užsisakyti traukinio bilietus galima internetu ČIA.
 • Iš Suratthanio neėmėme mini autobuso, bet pasirinkome didelį autobusą, kuris sustojo aikštės gale priešingoj pusėj nei turizmo informacijos centras. Komfortiškas su kondicionieriumi autobusas išvyko į Khao Sok parką 6.30 ryto, kaina žmogui tik 100 Thb, važiavo gana greitai, atvežė per 1:40 val.
 • Viešbutis, kuriame apsistojome Khao Sok parke – „Rock & treehouse„. Viešbutis tikrai iškirtinis, mums labai pasisekė gauti aukščiau esantį namelį, iš kurio atsiveria labai gražūs vaizdai. Tik perspėjimas visiems: tokio namo viduj auga medis, jis drėgnas ir su pelėsiu bei su savo gyvūnais (skruzdės, šimtakojai). Mums Lankantis vis palydavo, tai ir drabužiai sudrėko, ir įgavo pelėsio kvapo. Kita vertus keliavome lietaus sezono metu, o visus nesklandumus kompensavo viešbučio malonus aptarnavimas.

  Namelis medyje Khao Sok parke
  Namelis medyje Khao Sok parke
 • Pačiame KhaoSok parke yra pasivaikščiojimų takų, ilgojoje įdomesnėje trasoje tik pusę tako gali eiti savarankiškai, toliau galima kelionę tęsti tik su parko gidu, kurį galima užsisakyti parko registratūroje iš anksto. To nepadarius toliau eiti negalima, tad mes tik pusę trasos praėjome.
 • Khao Sok parke užsisakėme dramblių maudymo turą, kuris užtruko 2,5-3val, kaina žmogui 1000 Thb. Rekomenduojame šį turą, kur drambliai neišnaudojami kitoms atrakcijoms, nors pagal jų elgseną jiems ir maudynės atsibodę. Daugiau apie etiškas vietas su drambliais ČIA.

  Drambliai Khao Sok parke
  Drambliai Khao Sok parke
 • Dar Khao Soke apsilankėme beždžionių šventykloje, žmogui įėjimas kainavo 20 Thb, beždžionės laisvos, neagresyvios, smalsios, galima užkopti iki urvų esančių aukštokai kalne, tik kvapas nekoks, tačiau vaizdas labai geras.
 • Parke auga gėlė raflezija, pasaulyje jų tik kelios augimvietės yra, žydi sausio mėnesio antroje pusėje ir vasario mėnesį.
 • Cheow Lan ežero turo įspūdžius papildyti galima tuo, jog mus vežantis autobusiukas sustojo prie Khao Wong turgelio, kur nusipirkome batus už 70 Thb, jame galėjome apsipirkti (ant ežero nameliuose nusipirksite nebent gėrimų ir čipsų), čia nėra ir telefono bei interneto ryšio. Daugiau apie nakvynę šiuose nameliuose ČIA.

  nameliai ant ezero
  Plūduriuojantys nameliai ant ežero
 • Poilsinės dalies viešbutukas Krabi regione „Bliss Resort“ Khlong Muang paplūdimyje (daugiau apie Krabi paplūdimius skaitykite ČIA), užsisakėme kambarį su vaizdu į jūrą, SUPERINIS, ramus, pliažas ir vanduo už 10-30 metrų, yra pavėsiuko po medžiais, gultai, pusryčiai puikūs, kava iš aparato, o ne tirpi! Gal tik į Simonos ir Tomo organizuojamus turus tolokai, išskyrus į Hong salas pakeliui. Viešbutis labai tinkamas poilsiui.
 • Rekomenduojame Krabi gero pusdienio išvyką – kopimą į Tab Kak Hang Nak Nature Trail. Pramoga nemokama,  vaizdai nuo viršūnės fantastiški, gal tik vietinių cikadų zvimbimas, kaip signalizacijos aliarmas, įkyrėjo. Reiktų pasirūpinti tinkama ilgam ėjimui avalyne (užkopti ir nusileisti į šį kalną užtrunka apie 4 val.).

  Keliautojo Anatano įspūdžiai ir patarimai keliaujantiems į Tailandą
  Keliautojo Anatano įspūdžiai ir patarimai keliaujantiems į Tailandą
 • Masažai, maistas, pirkiniai pigiausi Bankoke, vaisiai – pakelės turgeliuose.

Tai tiek pastebėjimų, gal pravers būsimiems keliautojams. Geros nuotaikos ir įspūdžių Jūsų kelionėms!
Planuojate savarankišką kelionę po Tailandą? Suplanuoti, išbandyti, patogūs maršrutai savarankiškai kelionei po Tailandą čia.

Keliaujate į Krabi regioną? Prisijunkite prie grupės Lietuviai Krabyje. Norite pasidalinti savo įspūdžiais? Atsiliepimų lauksime labas@tailandieciai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią