Donata Gurskė žiemoja Koh Lanta saloje Tailande

Lietuvių pora rado ramybę Koh Lanta saloje

Šį kartą „Tailandiečių“ rubrikoje kalbiname Donatą, kuri kartu su vyru Marku žiemas leidžia Koh Lanta saloje, kur turi įkūrę irklenčių verslą.

-Kaip, kada ir kodėl atsidūrėte Tailande? 

Aš ir mano vyras Markas jau kelinti metai „bėgame“ nuo lietuviškos žiemos. Trokštamą šilumą ir ramybę atradome Koh Lantoje. O viskas prasidėjo nuo atostogų žiemą… Beveik mėnesį atostogavome: aš – Balyje, vyras – Tailande. Abu supratome, kad norėtume ir galėtume žiemos metu pagyventi svetur. Abu jautėmės pavargę nuo gyvenimo būdo „lėkti bėgti“, norėjome skirti daugiau laiko vienas kitam ir būti arčiau gamtos, tad grįžome į Marko pamiltą salą Koh Lantą, kur jis pastebėjo, kad saloje nėra galimybės išsinuomoti irklenčių, tad čia įkūrėme savo verslą. Atostogaujantiems Koh Lantoje pora siūlo aktyvias pramogas: irklenčių pamokas ir nuomą, turus po mangroves su irklentėmis bei „sup“ jogą.

Koh Lanta sala Krabi regione

-Kas labiausiai patinka Koh Lantoje?

Šiluma, gamtos grožis ir  tai, kad čia nėra „kamščių“. Tiksliau sakant, patinka, kad čia mažiau civilizacijos, gamta nesuniokota, yra laukiniai paplūdimiai, žmogaus nepaliestos džiunglės.

Paplūdimys Koh Lanta saloje
Laukinis paplūdimys Koh Lanta saloje

– Su kokiais iššūkiais gyvenant čia teko susidurti?

Iššūkis buvo priprasti laukti. Kantrybei ugdyti Tailandas geriausia mokykla! Tajai niekur neskuba, o žodis „rytoj“ gali reikšti savaitę, dvi ir daugiau.

-Jūsų mėgstamiausi patiekalai – ką manote apie tajišką virtuvę?

Asmeniškai man su tailandietiška virtuve susidraugauti sekasi sunkiai. Vyras – priešingai, tailandietiškos virtuvės net pasiilgsta. Pati esu mėgėja paprasto maisto, su mažiau prieskonių, o čia jų neišvengsi. Tailande yra tiek daug įvairių nuostabių natūralių prieskonių, žolelių, tačiau juos vietiniai iškeitė į gliutomatą, cukrų ir jis dedamas visur. Net į vaisių kokteilį, kuris ir taip saldus, pilamas vanduo su sirupu. Nepaisant visų E621, kitos kultūros pažinimas turi vykti per skrandį. Rekomenduojame paragauti  Phat tai (tailandietiški ryžių makaronai), Thai crepe (tailandietiški blyneliai), Fried rice (kepti ryžiai), Tom Yam (tailandietiška aštri sriuba), o desertui būtinai suvalgyti tajiškų ledų – Thai roll ice cream.

Tailando turgus

 -Ar daug keliavote po Tailandą? Kokios jūsų mėgstamiausios vietos ir į kur norėtumėt grįžti dar?

Keliauti visada norisi daugiau. Pavyko keliauti po pietinę Tailando dalį. Iš aplankytų vietų labiausiai patiko Khao Sok – gamta ir garsai ten mane užbūrė… Mąstome aplankyti Šiaurinę dalį, Chang Mai bei Koh Kooh salą.

Nakvynė ant vandens plūduriuojančiuose nameliuose Cheow lan parke
Nakvynė ant vandens plūduriuojančiuose nameliuose ant Cheow lan ežero

 -Ką grįždami į Lietuvą vežate lauktuvių draugams ir artimiesiems?

Natūralius muiliukus, dubenėlius iš kokoso kevalo, džiovintus vaisius.

-Ką patartumėte norintiems ilgiau pagyventi Tailande?

Drąsos! Norit – skriskit, darykit, pagyvenkit. Šiais laikais turime nuostabias galimybes keliauti, pagyventi Lietuvoje, Tailande ar kur tik panorėsite.

– O ką patartumėte keliautojams?

Būti minimalistais – keliaujant turėti kuo mažiau daiktų.  Daiktai, lagaminai Tailande ir panašiose šalyse yra didelė našta, kuri apsunkina keliavimą. Viena iš paskutinių mūsų kelionių buvo po Balio salą, po šios kelionės sakėme, kad kitą kartą keliausime tik su viena kuprine. Taip daug paprasčiau, nes pietų Azijos šalyse smagiausia šalį tyrinėti važinėjant motoroleriais.

 -Ką rekomenduotumėte aplankyti ar nuveikti Koh Lantoje?

Visų pirma kviečiu prisijungti prie grupės Facebooke – Lietuviai Koh Lantoje, ten rasite informacijos apie salą, lietuvių pasimatymo vietas.
Na, o saloje labiausiai patinka šios vietos:
Mu Ko Lanta nacionalinis parkas, paplaukioti po mangroves su irklentėmis, laiveliu aplankyti vietines salas, nuostabūs šie paplūdimiai: Bamboo Bay, Ao Nyu, Diamond Cliff.

Irklenčių turas po mangruves koh lanta saloje
Irklenčių turas po mangroves Koh Lanta saloje su Marku ir Donata.

-Jūsų mėgstamos kavinės, restoranai:

Thai Cat (skaniausias tailandietiškas maistas), Greek Taverna (pasiilgusiems Europos – čia rasite graikiško skanaus kokybiško maisto), Not a Toy (smagi vieta pusryčiauti, gera kava bei galite įsigyti lauktuvių), Peacock Hostel (įdomi vieta, bet praėjusiais metais čia buvo tik gėrimai).

Donata ir Markas žiemoja Tailande

Donatos rekomenduojami viešbučiai Koh Lanta saloje:
Long beach paplūdimyje – Long Beach Chalet, Nakara Long Beach resort, Klong Dao paplūdimyje – Costa Lanta, Klong Nin paplūdimyje prabangus Rawi Warin Resort And Spa.

Koh Lanta – Krabi regiono sala. Apie visas Krabi regiono salas skaitykite čia, o daugiau apie Koh Lantos salą – čia. Užsakyti pervežimus internetu čia.

Jei gyvenate Tailande ir norite pasidalinti savo patirtimi su keliautojais ar būsimais gyventojais Tailande, susisiekite su mumis labas@tailandieciai.lt.

Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią