namao nuoma tailande

Namo nuoma Tailande

„Kiek kainuoja namo nuoma Tailande“ – vienas dažnesnių mums užduodamų klausimų nuo to laiko, kai mes atvykome gyventi į Tailandą. Pabandysiu viską surašyti iš eilės, kad susidarytumėte įspūdį.

Taigi, namo nuoma Tailande. Tai toks neapibrėžtas žodžių junginys, kuris neturi vienareikšmiško bei gero atsakymo, kaip ir klausimas, koks oras bus Lietuvoje po 2 savaičių. Namo, buto nuoma priklauso nuo šių dalykų:

1. Kurioje Tailando vietoje? Vienos kainos bus jei gyvensite turistų mažai lankomuose miestuose, kitos jei ieškosite būsto turistiniuose regionuose  – kainų skirtumas gali būti labai ženklus.

2. Kuriuo metu? Nuomos kainos Tailande stipriai šoka į viršų lapkričio-kovo mėnesiais. Geriausias laikas nuomotis būstą yra gegužė-rugsėjis, kuomet galite tikėtis mažiausių nuomos kainų.

3. Išsinuomoti internetu dažniausiai bus brangiau, nei nuomotis vietoje, todėl geriausia, atvykus į vietą išsinuomot motorolerį ir apvažinėjus išsirinkti tinkamą būstą.

4. Kelių kambarių? 1-2-4 kambarių nuomos kainos gali skirtis stipriai.

5. Koks komforto lygis jums reikalingas? Kainos stipriai skirsis jei nuomositės 1 kambario Thai stiliaus medinį namelį – bungalow be kondicionieriaus, karšto vandens ir jei ieškosite namo su vakarietiškais. Baseinas taip pat pakels kainą bent 50%+. Jei reikalinga Europietiška virtuvė, taip pat būkite pasiruošę už tai mokėti papildomai. Namas ant jūros kranto taip pat pareikalaus plačiau atverti piniginę.

6. Kuriam laikui ieškote būsto? Kuo ilgesnis periodas, tuo galite gauti mažesnę nuomos kainą, ypač, jei mokate pusę ar visą sumą iš anksto (ko mes nerekomenduojame daryti, nes kartais svajonių namas net ir po pirmos nakvynės gali pasirodyti visai jau ne toks ir svajonių dėl vienokių ar kitokių priežasčių).

Reziumė: nesitikėkite už labai mažai gauti labai daug. Už komfortišką gyvenimą teks susimokėti panašiai kiek jums tai kainuotų Lietuvoje, bet jei galite susimažinti savo poreikius, namą Tailande susirasti galima tikrai nebrangiai. Nuomos kainos: pigiausiai ką man teko rasti buvo 2000 Thb – vietinių stiliaus sujungtuose namuose (kotedžiukuose). Vidutinė nuomos kaina Koh Phangan apie 13000-15000 Thb, Ao Nange (Krabi) apie 10 000 Thb. Tiesa, Tailande tikrai nemažai prabangių alternatyvų, tad neabejoju, kad galite rasti namą iš už 100 000 Thb mėnesiui.

Pirmiausiai rekomenduoju nuspręsti kurioje Tailando vietoje norite gyventi, kiek laiko, ir koks komforto lygis jums būtų priimtinas.

 Trumpai apie mūsų asmeninę patirtį:

Mūsų pirmas namas Koh Phangan, netoli Tong Sala. Didelis, beveik naujas, 2 atskirų įėjimų, miegamųjų,vonios kambarių namas su didele svetaine ir virtuve, 2 AC, vėjeliu mums kainavo 13 000 Thb + mokestis už elektrą. Nuomojomės kovo mėnesį. Deja, vieta pasirodė per daug triukšminga ir po kelių mėnesių ieškojome šiam namui alternatyvų.

pirmas koh phangan

Antras mūsų namas Koh Phangane – visai netoli maisto turgaus, vos 5 minutės pėstute,  10 minučių iki uosto ir šeštadienio turgaus. 1 miegamasis + atskira svetainė + europietiškas WC + atskira virtuvė, terasa ir sodas, patalynės skalbimas, AC + vėjelis. Kaina 10 000 THB + elektra. Smagi ir draugiška kaimynystė. Nuomojomės birželio mėnesį. Palyginimui: gruodį už šį namelį jau norėjo 15 000 Thb.

antras koh phangan

 Šiuo metu mes gyvename Krabi, Ao Nange. Atvykome spalio viduryje, tad papuolėme dar prieš pat didįjį kainų kilimą. Nuomos kainos čia palyginti su Koh Phangan yra mažesnės, bet žmonės kalba, kad šiemet jos pakilo ir yra didesnės nei pernai. 2 WC, svetainė su virtuve, 2 miegamieji (deja abu pereinamieji) + studija / darbo kambarys, kurį mes pavertėme sandėliuku, AC, 2 vėjeliai. Beveik miesto centre, bet vos pakilus į kalną, todėl vieta rami bei labai gražus vaizdas. Kaina 10 000 Thb + elektra ir vanduo. Šiame name pragyvenome 7 mėnesius. Deja, užėjęs stiprus lietus turėjo pasekmių – name atsirado pelėsis, tad teko skubiai ieškotis alternatyvų. Kraustytis planavome rugsėjo mėnesį, kai vaikai pradės lankyti naują mokyklą. Ką padarysi, eilinį kartą pasimokėme, kad Tailande reikia planuoti mažiau, daugiau klausyti savo širdies.

namas ao nange

Na ir mūsų naujasis namelis ant vištos kojelės – išsinuomojome gegužės gale – birželio 1 įsikraustėm. Paprastai kai ieškom namo dedam maksimumą pastangų – namo ieškom ilgam laikui, o ne mėnesiui keliems, tad norisi gyventi tik pačiame geriausiame mums tinkamame name. Sutarta kaina – 10000 Thb ir tik mūsų gerų derybinių įgūdžių dėka. Kol kas patinka viskas – toliau nuo miesto, rami vieta, erdvu, atskiri miegamieji, didelė svetainė, virtuvė, terasa, balkonas, ir, vienas svarbesnių dalykų – namas pakeltas ant polių. Gal atrodo ir juokingai, bet tos namo kojytės yra svarbios lietaus sezonu bei nuo apsilankančių gyvių, tai tuo pačiu ir garažas nuo saulės ir lietaus, vieta vaikams žaisti. Jei namas pastatytas naujai arba planuojate gyventi neilgai, kojytės gal ir nėra taip svarbu, bet jei senesnis ir planuojate praleisti ilgesnį laiką – tai didelis privalumas.

Namo nuoma Tailande

Visai šalia mūsų yra trys laisvi dviejų miegamųjų namai. Kas žino, gal kitą sezoną čia įsikurs ir Lietuvių bendruomenė? Jei kas nors planuojate čia žiemoti, galite drąsiai mums parašyti, bendruomenėje gyventi smagiau! Kas liečia užsieniečių bendruomenes, didžiausios jos Tailande: Bankoke, Čiangmajuje, Phukete, Patajoje, Samui, nemažai žiemotojų laiką leidžia Koh Phangan saloje, Krabi

Namas Tailande, KrabiO gal norite gyventi čia? Šio naujo 2 miegamųjų namo nuoma, išsinuomojus metams laiko kainuos 14000 Thb. Tiesa, teritorijoje yra ir namukų trumpam laikui. Jei domina – rašykite, padėsime susisiekti su šeimininkais. Tai artimiausias baseinas nuo mūsų naujų namų, tad planuojame ten neretai ten užsukti.

Namas su baseinu TailandeKomunaliniai mokesčiai Tailande nėra dideli. Dažniausiai jie nėra įskaičiuoti į nuomos kainą (bet kartais būna įskaičiuoti). Pigiausia esame už mėnesį mokėję 460 Thb, brangiausiai 1000 Thb. Beje, kai kuriose vietose (pvz. Koh Phangan saloje) elektros kaina gali būti ženkli, tad prieš nuomojantis paklauskit, kiek kainuoja elektra, kad mėnesio gale nebūtų nemalonaus siurprizo. Tiesa, oro kondicionierių naudojom daugiausiai kovo – gegužės mėnesiais (abejose pusėse – klimatas ir čia, ir Koh Phangan saloje pakankamai panašus). Normali praktika, kad internetas įskaičiuotas.

Visi namai, kuriuose mes gyvenome yra vidutinio komforto, vidutinės klasės, vidutinės kainos – toks apvalus aukso viduriukas. Tikrai yra galimybių ir variantų ir mažesniems ar didesniems poreikiams.

Jei ruošiatės žiemoti Krabyje, kviečiame prisijungti prie grupės Lietuviai Krabyje, Tailande – joje gyventi čia susiruošusiems skirta informacija.

Kiek kainuoja gyvenimas Tailande skaitykite mano ankstesniame straipsnyje. Daugiau patarimų bei dienos džiaugsmų ir radinių – „Apie gyvenimą džiaugsmo gatvėje. Tailandas“ FB puslapyje.

 P.s. 1000 THB = ~25 EUR

Save

Save

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią