poda tub mor chicken salos krabyje

Krabi salos tarp Ao Nang ir Phi Phi

Apie Krabi regiono salas, kuriose yra galimybė apsistoti rašiau anksčiau šiame straipsnyje, šį kartą dalinuosi arčiausiai esančiomis salomis, kuriose apsistoti galimybės nėra, bet galima praleisti jose dieną. Tiesa, tokiose salose paprastai būna daug dienos turų, dėl to rekomenduoju jungtis ne prie turo, o plaukti privačiu laivu. Bet apie viską – iš pradžių.
Visai prieš pat Ao Nang pūpso sala Poda. Jei pusė nuo Ao Nango yra užkimšta žmonių, nes čia atplukdo visus turus, tai kita salos pusė jus nustebins ilgu ir gražiu balto smėlio paplūdimiu. Į Poda bilietas dienai iš Ao Nang centro žmogui su maršrutiniu laivu kainuoja 300 Thb, bet rekomenduočiau privatų laivą ir aplankyti ir kitas šalia esančias salas.

Poda sala prieš Ao Nang
Poda sala prieš Ao Nang

Koh Tub ir Mor salos – mažytės salos tarp Poda ir Chicken salų. Įmanoma jas aplankyti tik atoslūgio metu, nes tik jo metu atsiranda praėjimas iš vienos į kitą. Beje, tarp šių salų ir Chicken salos atoslūgio metu – viena geriausių vietų paviršiniam nardymui šalia Ao Nango.

poda tub mor chicken salos krabyje
Nuotraukoje – didžiausia matoma sala Poda, dvi mažytės – Mor ir Tub ir dalis Chicken salos.

Chicken sala taip pavadinta, nenuostabu kodėl – nes panaši į viščiuką (nors man, tiesą sakant – į kalakutą). Viena jos pusė taip pat tinkama ir maudynėms, paviršiniam nardymui.

Chicken-sala-Krabi
Chicken (viščiuko) sala

 Bamboo sala – esanti už šių aukščiau išavardintų 3 salų, arčiau Phi Phi. Viena gražiausių salų regione, tiesa, dienos metu būna labai daug žmonių iš turų, todėl rekomenduoju plaukti privačiu laivu anksti ryte, kuomet galėsite pasimėgauti nuostabiais vaizdais ir ramybe. Į šią salą taip pat sustojama Phi Phi turo metu (ne tik iš Krabi, bet ir iš Puketo ar pačios Phi Phi salos). Į šią salą rekomenduojame vykti privačiu greitaeigiu laivu (speedboat).

Bamboo sala
Bamboo sala

Phi Phi Leh – sala esanti priešais Phi Phi Don. Tai  populiariausia ne tik Krabi, bet ir visam Tailande lankomų salų. Per dieną vidutiniškai ją aplanko 5000 žmonių, o ją išgarsino Leonardo Di Caprio ir filmas „Paplūdimys“. Sklando gandai, kad nuo kito sezono bus ribojamas lankytojų skaičius iki 2500 per dieną, bet šį sezoną dar teks pasistumdyti su kitais turistais. Šioje saloje taip pat nėra apgyvendinimo, aplankyti galima iš Phi Phi Don salos, Krabi, Koh Lantos ar Phuketo (tikiu, kad veža ir plukdo ir iš dar tolimesnių vietų). Ar verta į ją koją kelti – spręsti tik jums. Man asmeniškai patinka mažiau žmonių ir paplūdimiai su mažiau turistų. Nepameluosiu, kad man ši sala gražiausia ne iš paplūdimių, o jūros pusės – nardymo kelionės metu būtent tokią tą salą ir pamatai bei nesusigadini savo nuomonės dėl perkrautų turistais paplūdimių 🙂 Apie nardymą prie Phi Phi salų su Tomu daugiau ČIA. Ko tikrai nerekomenduoju – tai plaukti iš Krabi regiono su medine tailandietiška valtimi „long tail“.

Maya paplūdimys - garsiausias Phi Phi Leh saloje, Krabi regione ir visame Tailande
Maya paplūdimys – garsiausias Phi Phi Leh saloje, Krabi regione ir visame Tailande. Tik jums spręsti ar norite paskęsti turistų minioje. P.S. fotografuota anksti ryte prieš suplaukiant turams iš Puketo, Krabi, Lantos ir kitų vietų.

Kita vertus „fasadinė“ salos pusė iš tiesų nuostabi, ir tie turistai lanko šią salą ne be reikalo 🙂

Phi Phi Leh saloje esantis Maya paplūdimys
Aplankius anksti ryte – mažiau žmonių, tačiau nuotraukos ne tokios gražios, nes saulė pateka kitoje pusėje, o šioje – šešėlis.

Tiesa, tarp šių salų yra dar kelios salos, kuriose nėra galimybės išlipti, tik apiplaukti arba šalia jų galimas paviršinis nardymas.

Svarbu žinoti, kad visos šios salos priklauso nacionaliniam parkui ir išlipant reikės mokėti nacionalinio parko mokestį – suaugusiam 400 THB, vaikui 200 (paprastai iki 10 m. vaikams mokesčio neskaičiuoja). Gera žinia ta, kad su vienu dienos bilietu galite aplankyti visas salas tą dieną. Kitas dalykas – Andamanų jūroje jaučiami potvyniai ir atoslūgiai, kurių intensyvumas priklauso nuo mėnulio fazės. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą laiką plaukti ir aplankyti vieną ar kitą salą.

Šios visos salos nėra tokios nuostabios lietaus sezono metu – jūra būna banguota, saulės mažai, todėl vandens spalva ne tokia ryški kaip sezono metu (Krabi sezonas yra lapkričio – gegužės mėnesiais). Tiesa, tai nėra taisyklė, tiesiog ne sezono metu būkite pasiruošę ir kitokių pramogų. Ką veikti Krabyje lietui lyjant? Skaitykite čia.

Dėmesio, į Poda, Tub ir Vhicken salas padedame susikoperuoti lietuviams ir plaukti kartu (ketvirtadieniais), taip pat privačias valtis (rekomenduoju labiausiai) arba jungiame prie kitų grupių. Turo metu deja turėsite taikytis prie turo terminų, užsakius privatų laivą per mus parekomenduojame tinkamiausią laiką aplankyti šias salas priklausomai nuo potvynių ir atoslūgių. Į Phi Phi – galimi turai su kitom grupėm arba privačios valtys. Užsakius privačią valtį per mus – būtų galimybė pasilikti Phi Phi Don saloje po turo nakvynei. Daugiau info el. paštu labas@tailandieciai.lt arba ČIA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią