hong salos

Hong salynas

Vienu metu buvau labai susižavėjusi šiuo salynu, šiuo metu lyg ir grįžo mano simpatijos  4 salų turui (daugiau info Čia). Tuomet dar Hong salose lankėsi mažiau žmonių, dabar reikšmingo skirtumo žmonių skaičiuje nepastebėjau. Jei esate ečia ilgesniam laikui, rekomenduoju aplankyt ir tas, ir tas salas, jei reiktų rinktis tik vieną salų turą, aš ko gero balsuočiau už 4 salas arba už sauslėlydžio BBQ Hong. Hong salos priklauso nacionaliniam parkui, jose nėra galimybės nakvoti, tik apsilankyti dienos turo metu. Toks poilsis tikrai nėra tinkamas biudžetinio tipo keliauninkams, jei ieškote kur pabūti ant jūros kranto, pigiau yra susiplanuoti salas, kuriose galimana nakvoti ar, pvz., Krabyje apsistoti Klong Muang paplūdimyje. Deja, jos nebus tokios gražios, kaip dienos salos, jose nebus tokio balto smėlio ir tokio skaidraus vandens (deugeliu atveju). Apie salas, kuriose galima nakvoti, rekomenduoju paskaityti straipsnį Krabi salos ir Trang salos – turiu pripažinti, kad Trang salos man yra pačios gražiausios. Apie kitas salas daugiau informacijos ieškokite www.tailandieciai.lt – rasite visko ir kiekvienam skoniui.

Hong salynas randasi Phang Gna įlankoje. Patogu nuvykti iš Krabi, ypač Klong muang, Ao Nang, Tub Kaek, taip pat ir iš kitų Krabi paplūdimių. Rasite į šį salyną turą ir iš Puketo, taip pat iš Koh Yao Noi ir Koh Yao Yai salų. Iš šių salų, taip pat iš Krabi rekomenduoju vykti su privačiu laivu, ypač, jei keliaujate su didesne kompanija. Iš Puketo tokia galimybė bus neadekvačiai brangi, todėl geriau į jas plaukti su turu. Įėjimas į visas salas, esančias nacionaliniuose parkuose yra mokamas, būtent į šį salyną dienos bilietas kainuoja 300 Thb asmeniui ir 150 Thb vaikui. Norint išvengti šio mokesčio tokią galimybę galim pasiūlyt plaukiant privačiu laivu – daugiau info el paštu labas@tailandieciai.lt.

Hong salos
Hong salos

Pati populiariausia – Hong sala ir lagūna joje, tačiau šalia esančios Pak bia ir Lao Lahding salos nenusileidžia savo grožiu. Lao Lahding dar vadinama rojaus arba paradice sala. Jos šone yra galimybė sustoti pasnorklinti (Krabi nėra žymus dėl savo paviršinio nardymo, tad stebuklų čia nesitikėkite, jei norite daugiau pamatyti po vandeniu, rekomenduoju nardymo kelionę arba plaukti prie Phi Phi Leh salų. Hong salose didelė tikimybė sutikti varanų (didelių driežų) – nesijaudinkite, jie žmogiena neminta, bet gyvūno nereikėtų erzinti.  Taip pat prie Hong salų neretai atplaukia rykliukai (jie čia nei kiek nepavojingi). Hong saloje galima išsinuomoti baidares ir appiplaukti salą, o gal nuplaukti ir į lagūną.

hong lagūna
hong lagūna

Pavalgyti galima Hong saloje, bet iškart pasakau, kad nei maistas skanus, nei kainos normalios, o laukti tenka ilgai, tad rekomenduoju pasiimti užkandžių ar užsisakyt maisto iš anksto. Jei imate turą, pietūs dažniausiai įskaičiuoti. Kitose salose nebus jokios kavinės.

Nerekomenduojama plaukti su laivais po salas besilaukiančioms moterims ir mažesniais nei 1 m. kūdikiais.

Šeštadieniais kviečiame prisijungti prie lietuvių jungtinio laivo į šias salas. Kaina 600 Thb plius nacionalinio parko mokestis, laive bus vandens, vaisių, snorklinimo kaukės, taip pat išvykimo laikas parinktas taip, kad bent vienam sustojime kurį laiką būtų mažiau žmonių. Bet kurią dieną šį turą galime jums užsakyti tiek su valtimi, tiek su greitaeigiu kateriu ir prijungti prie mūsų partnerių turų, taip pat ypač jei esate kompanija, rekomenduoju užsisakyti privatų laivą – šį taip pat galime pagelbėti jums suorganizuoti. Plaukiant privačiai paderiname programą, nes potvyniai ir atoslūgiai jas labai keičia – į vienas geriau vykti per potvynį, į kitas – per atoslūgį, trečios išvis tik foto sustojimui vertos. O jei dar užsakytumėte saulėlydžio turą su BBQ – garantuojam, įspūdžiai nepamirštami visam gyvenimui.

Jei norite tik į Hong salą, galite iš ryto atvykti Ao Nange į paplūdimį ir jei susirenka grupė – nuplukdys jus į salą. Kaina tokios dienos išvykos bus 300 Thb plius nacionalinio parko mokestis. Bet aplankysite tik vieną paplūdimį.

Daugiau „Ką veikti Krabi regione„?

Jei planuojate kelionę, bet esate pasimetę, kas geriausia tinka jums, rekomenduoju įsigyti mūsų paruoštą maršrutą – viskas, ką reikia žinoti apie kelionę po Tailandą nuo A iki Z.

Keliaujate po Tailandą? prisijunkite prie mūsų FB grupės – joje klauskite ir dalinkitės savo įspūdžiais po kelionės ar kelionės metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Į pradžią